Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°19°
22 czerwca 2021

W jakie akwarium domowe warto zainwestować?

W jakie akwarium domowe warto zainwestować?
fot. materiały prasowe

Posiadanie zwierząt w domu jest standardem dla wielu osób, w przeważającej większości stawia się jednak na koty czy psy. Taki wybór pupila wymaga wygospodarowania pewnej ilości czasu i uwagi każdego dnia, jak również posiadania odpowiednio dużej przestrzeni mieszkalnej, pozwalające na swobodne życie ze zwierzakiem. W przypadku w którym nie możemy pozwolić sobie na wymagającego pupila, wówczas warto zastanowić się nad akwarium z rybkami.

Dla kogo rybki są odpowiednim wyborem?

Na akwarium z rybkami decydują się osoby, które chcą mieć zwierzę w domu, jednak ze względów na alergie, braku miejsca czy czasu - nie mogą sobie na nie pozwolić. Nie wymagają one poświęcenia zbyt dużej ilości uwagi, a jeśli wewnątrz ustali się odpowiedni ekosystem - czyszczenie nie będzie wymagane zbyt często. Zainwestowanie w odpowiednie oświetlenie led do akwarium, pozwoli także na odpowiednie wkomponowanie go do ogólnego wystroju wnętrza domu. Dobór oświetlenia ma nie tylko znaczenie w kontekście wizualnym, należy dobrać jego odpowiednią barwę, która zapewni prawidłowy rozwój roślinności oraz zapobiegnie zakwitowi wody.

Dla każdego kto chce zacząć przygodę z akwarystyką, zaleca się skonsultowanie się z osobami, które posiadają w tym temacie dużą wiedzę. Każdy dobry sklep akwarystyczny, posiada w swoim asortymencie produkty, które umożliwią stworzenie odpowiedniego ekosystemu w akwarium, umożliwiający życie w nim zwierząt wodnych. To także miejsce w którym możemy uzyskać fachową pomoc, jak również wiele praktycznych wskazówek i porad.

Akwarystyka zewnętrzna

W przypadku ludzi, którzy posiadają ogród lub większe podwórko, wówczas warto zastanowić się nad budową oczka wodnego. Będzie ono stanowić ciekawy element dekoracyjny, a przede wszystkim, po ustaleniu się równowagi w wodzie - oczko staje się praktycznie samowystarczalne. To również dobre miejsce na uprawę różnego rodzaju roślin wodnych, lub takich które wymagają dużej wilgotności gleby. 

Aby wybudować oczko wodne trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym samo ugruntowanie na którym taką sadzawkę chcemy umieścić. Zaleca się, aby lustro wody nie znajdowało się na pełnym słońcu - zwiększa to ryzyko zakwitu wody, który może prowadzić do śmierci ryb w niej żyjących. Mimo wszystko, nie trzeba rezygnować z konkretnego miejsca w którym pragniemy mieć sadzawkę, wystarczy zasadzić przy niej roślinność która zapewni wodzie częściowy cień. Sam dobór zwierząt też nie może być przypadkowy, przed kupnem danego gatunku, należy skonsultować się ze sprzedawcą w sklepie akwarystycznym, czy będzie on żył w symbiozie z gatunkami już obecnymi w sadzawce. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zasady prawidłowego karmienia rybek w akwarium Zasady prawidłowego karmienia rybek w akwarium

Po czym poznać dobry sklep zoologiczny? Po czym poznać dobry sklep zoologiczny?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!