Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
Wielka sława to żart
24 czerwca 2021

To już jest sukces! Dwa tysiące km na rowerach

To już jest sukces! Dwa tysiące km na rowerach
fot. UM Jastrzębie

Z rowerów miejskich można korzystać od minionego weekendu.  W sobotę i niedzielę, jastrzębianie przejechali na nich blisko 2  tys. km. To już jest duży sukces.

Prawie dwa tysiące kilometrów zaledwie w pierwszy weekend funkcjonowania systemu rowerów miejskich przejechali jastrzębianie.

W sobotę rozpoczął się nowy sezon rowerów miejskich. O tym jak dużą cieszy się popularnością, świadczą pierwsze dane. Okazuje się, że zaledwie w dwa dni jastrzębianie pokonali 1899,08 kilometrów. Zajęło im to 248 h 38 min. W sumie rowery wypożyczane były 569 razy.

W naszym mieście  można wypożyczyć 84 rowery, które znajdują się w 26 stacjach. Rowery tzw. czwartej generacji, obsługiwane są, tak jak poprzednio, przez konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A. Co ważne, seniorzy jeżdżą zupełnie za darmo (na podstawie bezpłatnie wydawanej karty seniora). Dla pozostałych użytkowników pierwsze 20 minut jazdy rowerem miejskim w systemie JASkółka jest darmowe, za każdą następną minutę naliczana będzie opłata w wysokości 3 groszy

- Aby skorzystać z roweru miejskiego, niezbędne jest  zarejestrowanie się w systemie (za pomocą aplikacji bądź strony internetowej) i wpłacenie 10 złotych początkowej opłaty (która w przypadku niewykorzystania jej na przejazdy, zostanie po zamknięciu systemu zwrócona). Najprostszym sposobem skorzystania z miejskiego roweru jest zeskanowanie kodu QR. By pojechać JASkółką, wcale nie trzeba mieć jednak smartfona - rower można wypożyczyć SMS-em lub kontaktując się z całodobowym biurem obsługi klienta - informują urzędnicy miejscy

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strażnicy miejscy oznakowali 138 rowerów Strażnicy miejscy oznakowali 138 rowerów

Szlak rowerowy inwestycją na medal Szlak rowerowy inwestycją na medal

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
I już po grypie .24.06.2021 15:54

Emil jesteś złośliwy wobec pani prezydent.
Ona ma ważniejsze sprawy na głowie podpisuje decyzję np: ukwiecenie naszego miasta,koszenie traw,Pola Kwiatów,kolejna mikro galeryjka,KFC w mieście,no i stawianie na turystykę w naszym mieście

żelazny szlak rowerowy24.06.2021 14:40

Wolno po nim jeździć tymi rowerami, czy lepiej po ulicach bo łatwiej zostać potrąconym? A co z bieganiem, rolkami, hulajnogami elektrycznymi na tym szlaku? To po co on komu, jak na rowerze z cienkimi oponami jeden przejazd to jedna i więcej dziur w oponach?
Doświadczyliśmy tego.

Prawdomowny24.06.2021 12:09

Miasto sukcesu.

Instytut24.06.2021 9:58

"nowy ,duży pracodawca "

Przeciez jest szesciu powaznych.

JestSuperJestSuper24.06.2021 9:55

Wszystko fajnie a odpowie mi ktoś ile razy były dezynfekowane w tym czasie? Teraz wirusa się nie boimy? A jak przyjdzie jesień i sezon grypowy znaczy się covidowy bo grypy teraz nie ma to znowu trzeba będzie się bać i będą wszystko zamykać.

Instytut24.06.2021 8:45

"To już jest duży sukces"

Dlaczego?

Kleryk na estradzie24.06.2021 7:46

@Emil z Godowa

Nie jesteś na bieżąco, bo już są.
Caryca z bunkra zainicjowała Wyższa Szkołę Umiejętności Ogrywania Mieszkańców, a duży pracodawca się czai niemal za każdym rogiem. Czy to wina jastrzębskiego UM, że przyczajeni inwestorzy są po prostu nieśmiali? Mają wręcz wymarzone warunki, a jeżeli z nich nie korzystają, to znaczy, że nie dorośli do znaczenia misji UM.

Emil z Godowa24.06.2021 6:59

Kiedy w Jastrzębiu jakaś wyższa uczelnia lub nowy ,duży pracodawca ?