Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
Sklep Medicanna
24 czerwca 2021

To już jest sukces! Dwa tysiące km na rowerach

To już jest sukces! Dwa tysiące km na rowerach
fot. UM Jastrzębie

Z rowerów miejskich można korzystać od minionego weekendu.  W sobotę i niedzielę, jastrzębianie przejechali na nich blisko 2  tys. km. To już jest duży sukces.

Prawie dwa tysiące kilometrów zaledwie w pierwszy weekend funkcjonowania systemu rowerów miejskich przejechali jastrzębianie.

W sobotę rozpoczął się nowy sezon rowerów miejskich. O tym jak dużą cieszy się popularnością, świadczą pierwsze dane. Okazuje się, że zaledwie w dwa dni jastrzębianie pokonali 1899,08 kilometrów. Zajęło im to 248 h 38 min. W sumie rowery wypożyczane były 569 razy.

W naszym mieście  można wypożyczyć 84 rowery, które znajdują się w 26 stacjach. Rowery tzw. czwartej generacji, obsługiwane są, tak jak poprzednio, przez konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A. Co ważne, seniorzy jeżdżą zupełnie za darmo (na podstawie bezpłatnie wydawanej karty seniora). Dla pozostałych użytkowników pierwsze 20 minut jazdy rowerem miejskim w systemie JASkółka jest darmowe, za każdą następną minutę naliczana będzie opłata w wysokości 3 groszy

- Aby skorzystać z roweru miejskiego, niezbędne jest  zarejestrowanie się w systemie (za pomocą aplikacji bądź strony internetowej) i wpłacenie 10 złotych początkowej opłaty (która w przypadku niewykorzystania jej na przejazdy, zostanie po zamknięciu systemu zwrócona). Najprostszym sposobem skorzystania z miejskiego roweru jest zeskanowanie kodu QR. By pojechać JASkółką, wcale nie trzeba mieć jednak smartfona - rower można wypożyczyć SMS-em lub kontaktując się z całodobowym biurem obsługi klienta - informują urzędnicy miejscy

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Małżeństwo z Jastrzębia-Zdroju wygrało Long Challenge RowerON 2022 Małżeństwo z Jastrzębia-Zdroju wygrało Long Challenge RowerON 2022

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą? Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
I już po grypie .24.06.2021 15:54

Emil jesteś złośliwy wobec pani prezydent.
Ona ma ważniejsze sprawy na głowie podpisuje decyzję np: ukwiecenie naszego miasta,koszenie traw,Pola Kwiatów,kolejna mikro galeryjka,KFC w mieście,no i stawianie na turystykę w naszym mieście

żelazny szlak rowerowy24.06.2021 14:40

Wolno po nim jeździć tymi rowerami, czy lepiej po ulicach bo łatwiej zostać potrąconym? A co z bieganiem, rolkami, hulajnogami elektrycznymi na tym szlaku? To po co on komu, jak na rowerze z cienkimi oponami jeden przejazd to jedna i więcej dziur w oponach?
Doświadczyliśmy tego.

Prawdomowny24.06.2021 12:09

Miasto sukcesu.

Instytut24.06.2021 9:58

"nowy ,duży pracodawca "

Przeciez jest szesciu powaznych.

JestSuperJestSuper24.06.2021 9:55

Wszystko fajnie a odpowie mi ktoś ile razy były dezynfekowane w tym czasie? Teraz wirusa się nie boimy? A jak przyjdzie jesień i sezon grypowy znaczy się covidowy bo grypy teraz nie ma to znowu trzeba będzie się bać i będą wszystko zamykać.

Instytut24.06.2021 8:45

"To już jest duży sukces"

Dlaczego?

Kleryk na estradzie24.06.2021 7:46

@Emil z Godowa

Nie jesteś na bieżąco, bo już są.
Caryca z bunkra zainicjowała Wyższa Szkołę Umiejętności Ogrywania Mieszkańców, a duży pracodawca się czai niemal za każdym rogiem. Czy to wina jastrzębskiego UM, że przyczajeni inwestorzy są po prostu nieśmiali? Mają wręcz wymarzone warunki, a jeżeli z nich nie korzystają, to znaczy, że nie dorośli do znaczenia misji UM.

Emil z Godowa24.06.2021 6:59

Kiedy w Jastrzębiu jakaś wyższa uczelnia lub nowy ,duży pracodawca ?