Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-7°
BS Kredyt bez gwiazdek
24 czerwca 2021

Nie daj się oszukać fałszywemu rachmistrzowi

Nie daj się oszukać fałszywemu rachmistrzowi
fot. pixabay

Policja ostrzega mieszkańców przed osobami, które mogą podawać się za rachmistrzów, mogących okraść seniorów. W razie jakichkolwiek wątpliwości można dzwonić na POlicję - numer tel. 112

23 czerwca rachmistrzowi rozpoczynają spis powszechny, chodząc po domach. Mieszkańcy powinni sprawdzić tożsamość osoby, chcącej dokonać spisu. Należy uważać, aby nie dać się oszukać przez potencjalnych złodziei.

Spis metodą bezpośrednią skierowany jest głównie do osób starszych, które na co dzień nie korzystają z Internetu. To z kolei może spowodować pojawienie się osób, które podszywając się pod rachmistrza, będą chciały okraść seniorów z oszczędności ich życia.

Tożsamość rachmistrza można potwierdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 27 999 99 lub w specjalnie przygotowanej aplikacji dostępnej na stronie https://spis.gov.pl/ Jest też wzór legitymacji rachmistrza.

Warto pamiętać, że w spisie nie ma pytań dotyczących zarobków, dochodów, zgromadzonych oszczędności czy nazwy banku, w którym przechowujemy pieniądze. Rachmistrz nie żąda dowodu osobistego i nie pyta o jego numer.  Rachmistrz wyposażony jest w identyfikator i urządzenie mobilne. Rachmistrz nie żąda wejścia do mieszkania;

- W razie podejrzeń co do osoby rachmistrza powinniśmy, jak najszybciej skontaktować się z oficerem dyżurnym policji dzwoniąc na numer alarmowy 112 - informuje asp. Halia Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Groził, że zabije kobietę Groził, że zabije kobietę

Uwaga na podejrzane zachowania. Jest alarm Uwaga na podejrzane zachowania. Jest alarm

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość26.06.2021 20:15

Prawdziwemu tez nie dam sie oszukać i mu sie spowiadał nie bedę.

Kleryk na estradzie24.06.2021 7:41

Póki co to mieszkańcy tej upadającej osady górniczej dają się oszukiwać jak dzieci przez carycę panią burmistrz.