Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
Sklep Medicanna
29 czerwca 2021

Związkowcy JSW zapowiadają protest przed siedzibą spółki

Związkowcy JSW zapowiadają protest przed siedzibą spółkiFotografia archiwalna
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Największe związki zawodowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej apelują o liczny udział w proteście przed siedzibą spółki. Działacze sprzeciwiają się łamaniu praw pracowniczych.

W czwartek, 1 lipca, przed siedzibą JSW ma odbyć się protest górniczych związków zawodowych.  Działacze domagają się przywrócenia dialogu społecznego w spółce. Uważają, że są w niej łamane prawa pracownicze oraz nie realizuje się wcześniejszych porozumień płacowych.

- Chodzi nam o zaprzestanie działań prowadzonych przez niektórych posłów PiS, które wpływają na obsadę kadrową zarządów spółek węglowych, przez co obniżają jakość zarządzania przedsiębiorstwami, a firmy te stawiają przed widmem upadłości - informują organizacje związkowe.

Innym jeszcze postulatem związkowców jest natychmiastowy odbiór zakontraktowanego węgla, wydobytego przez: PGG, Lubelski Węgiel "Bogdanka", Tauron Wydobycie S.A. oraz Węglokoks Kraj Sp. z o.o.

Oprócz demonstracji przed siedzibą JSW zaplanowano również pikietę przez biurem europosłanki Izabeli Kloc w Mikołowie oraz posła (obecnie premiera) Mateusza Morawieckiego w Katowicach.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zwolnienie dyscyplinarne powodem protestu związkowców? Zwolnienie dyscyplinarne powodem protestu związkowców?

1 mld zł zasili specjalny fundusz w JSW 1 mld zł zasili specjalny fundusz w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
abc30.06.2021 20:14

Jakikolwiek logicnzy argument by nie wyciagnac lub jakakolwiek dyskusje by nie rozpoczac, to riposta tej grupy spolecznej bedzie zawsze taka sama - "przyjdz na dol pracowac i zobaczysz" :-D

Mordor30.06.2021 10:54

Kiedy CBA zajmie się kontrolą funduszy socjalnych na kopalniach? Trzeba pokazać,gdzie były wydatkowane pieniądze górników przez ostatnie 4 lata w tył.

Gość30.06.2021 8:52

Górnicy przez chamskie szantaże są jedną z najbardziej znienawidzonych grup społecznych. Te prostaku sprawę stawiają jasno: albo dacie co chcemy albo zdemolujemy Warszawę. I politycy ulegają brutalnej prostackiej sile. Związku zawodowe były potrzebne za komuny. Teraz to tylko bandyterka

sdrurtx30.06.2021 8:33

Za tuska było źle, za jarka jest źle... Polska wstała z kolan, odzyskała swoja godność, ludzie żyją w dostatku... Każdy górnik dostał po bułce...O co tu chodzi???

Elektryk Miro...Szyroko30.06.2021 8:31

Ludzie wiela teraz jest likwidacji i zbrojyń? bo downo mie w robocie nie było ale za tydzień chca wrócić na moja kochano Borynia

Pjoter30.06.2021 8:03

Powtórzę w sumie to co juz inni napisali. Jeśli tak jak w 2015 roku ZZ poprowadzą na ulicę tą ciemna tępą masę z kopalń , to mam nadzieję ,że znowu Policja wobec tych bandytów użyje nie tylko gumowych kul ale i dostaną pałą , bo na nic innego tępaki nie zasługują. Nie dość ,że niszczyli wlasność publiczna to prostaki blokowali ruch na drogach. Znowu prezes jsw nie wchodzi w tyłek zz to już podpuszczają ciemną masę , a ci łykają jak pelikany.

łukaszenko29.06.2021 23:46

Górnik i Bułka

W pewnej piekarni, na górnej półce,
Górnik zakochał się w krągłej bułce:
? Droga bułeczko, pszenna bułeczko,
może zostaniesz moją żoneczką?

Jestem jak księżyc, serce z nadzienia,
ja spełnię wszystkie twoje życzenia.
Lecz bułka na to, aż podskoczyła
i Górnikowi tak oświadczyła:

? Mój pisowcu panie Górniku,
być twoją żoną nie mam zamiaru,
nigdy nie zejdą się nasze drogi,
bom jest okrągła, a ty masz rogi.

A w mej rodzinie nikt nie wybacza,
gdy za mąż wyjdzie się za rogacza.
Zresztą nie w głowie mi jeszcze dziatki,
jestem za młoda na los mężatki.

I poszła sobie w dal z przyjaciółką,
smukłą i szczupłą paryską bułką,
która to wieżę Eiffla widziała
i na paryskich modach się znała.

W piekarni bułek wybór niemały,
zraniony Górnik poszedł do chały:
? Może ty, śliczna, rumiana chałko,
zostaniesz mego życia ruchałką?

Ruchałeczka piękna, z kruszonką, słodka,
szybciutko ślubny warkocz zaplotła:
? O życiu z tobą od dawna marzę,
z ochotą pójdę dziś przed ołtarze.

Ślubu udzielił im , Tadeusz
bo w udzielaniu miał już praktykę.
A co z bułeczką? ? Sama, samiutka,
leżała w koszu, aż całkiem uschła.

Na stare lata stworzyła parę
z pewnym sędziwym, twardym sztygarem.
I z nim prowadzi kłótnię zażartą,
które z nich zetrą na bułkę tartą.

Elektryk Zofija29.06.2021 21:57

Związki organizują wszystko co się da bo im koło tyłka się pali i ludzie ich olewają coraz bardziej!

Górnik z Pniówka 29.06.2021 20:02

Kiedy płacą? xD

Akcjonariusz29.06.2021 18:16

Jestem współwłaścicielem JSW, więc gdy to czytasz rylu - przykleknij na jedno kolano.....Do roboty chopy. W przyszłym roku chcę mieć dywidendę. Dość polityki, zostawcie to mądrzejszym.

Emeryt29.06.2021 18:02

Do roboty gnije jedne.nadajecie się za psem ciula nosić

Ryl Borynia29.06.2021 17:34

Kiedy płaco? Jo chca płymia

Instytut29.06.2021 17:31

@Oko proroka

Sam jestes obcym trolem. Nawet po polsku nie potraficz poprawnie.

Człowiek z granulatu29.06.2021 17:29

JSW przejmie od PGG kopalnie Bielszowice i Halemba . Przejęcie przez Jastrzębską Spółkę Węglową kopalń Bielszowice i Halemba byłoby opłacalne. Zarówno dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jak również dla Polskiej Grupy Górniczej. Produkcja koksu z wykorzystaniem węgla koksowego z przejętych przez JSW wspomnianych kopalń mogłaby się odbywać za pośrednictwem Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria, które w takiej czy innej formule powinny wrócić do Grupy JSW . TERAZ WIECIE DLACZEGO TEN PROTEST TŁUSTYCH KOTÓW BOJĄ SIĘ O STOŁKI !!!!

Jorg29.06.2021 15:44

Dowac dowac nom sie nolerzy kedy urlopy gurnicze dowac pijondze nom sie nolerzy

Ola 29.06.2021 15:40

Na kogo glosowaliscie to macie trzeba teraz mieć do siebie pretensje klaskaliscie dudzie i morawieckiemu to macie

Ryl29.06.2021 15:28

Czytając te wasze opinie szargajace górników którym się należą skradzione pieniądze jest mi wstyd za nasz naród tak ograniczony umysłowo jak i zawistny tępy rzygać się chce przecież każdy pracuje gdzie chce przyjdź tapaku na kopalnie pracować zobaczymy jaki to bohater z ciebie będzie a potem się wypowiadaj o innych wstyd mi za takich ludzi kurwa przecież PiS po i inni okradaja nas całe życie a wy nagle sobie rylow upatrzeliście hańba dla takich ludzi jak wy

sowa29.06.2021 15:24

Jak ktoś powiedział do związkowców Solidarność- Panowie! Dlaczego zakłócacie spokój mieszkańcom? Przecież to wy głosowaliście na ten rząd i nakłanialiście swoje baranki do głosowania, za bułkę...

Do "Instytut"29.06.2021 15:18

Utrzymywanie kopalń węgla koksującego, dzięki któremu mamy prąd jest koniecznością. Bez nich będziemy uzależnieni od krajów od których będziemy kupować ten węgiel. Ale wtedy, te kraje będą mogły sterować naszą podstawą życia. Zamiast rozwijać system baterii słonecznych w domach, oraz wiatraków wytwarzających energię elektryczną z ruchu mas powietrza, rząd przymyka opłacalność takich inwestycji. To nie jest sposób na dążenie do zamykania kopalń. Wytwarzanie prądu elektrycznego z promieni słonecznych i wiatru jest najbardziej ekologiczne ze wszystkich znanych sposobów. Tamy na rzekach też wpływają mocno na to żyje w wodzie. Tylko elektrownia na górze Żar jest w miarę ekologiczna. Elektrownia atomowa to bomba z włączonym zapalnikiem. Odpady z takiej elektrowni, również niszczą środowisko ludzkie.
Musimy wymuszać na rządzie , aby wspomagał tworzenie najczystszystszej energii

abc29.06.2021 14:37

Hahahaha, no tak, dawno tego nie robili

Oko proroka29.06.2021 14:37

12,45piszesz z Rosji czerwona zarazo

Górniku Teofilu !!!29.06.2021 12:45

Kłamiesz. Jarosław Kaczyński, założyciel PiS przed wyborami, dzięki którym doszedł do władzy, rządząc za plecami wybranych ciemnot chcących tylko zarobić nas, wydał rozkaz tow. Piotrowi Dudzie z ZZ solidarność, aby zorganizować strajk wyniszczający JSW. Podczas strajku związkowcy pilnowali nas abyśmy nie uciekli ze strajku. Wynajęci przez związkowców bandyci, chcieli spalić budynek JSW. Dziś mówi się, że policja strzelała do górników. Owszem strzelała do tych bandytów. Żaden z nich nie został ranny. Odparto wiele ataków, które miały na celu spalenie budynku. To się nie udało, bo my, górnicy tylko robiliśmy zdjęcia i kamerowaliśmy te zdarzenie. Młodzi koledzy, chcieli też powalczyć z policją ale im to wybiliśmy z głów. Strak upadł. Przyjechał Andrzej Duda, kandydat na prezydenta. Zagrzewał nas do walki ale go oleliśmy. Pojechał do Knurowa i tam namawiał górników aby atakowali zarząd JSW. To też się nie powiodło. Został wygwizdany, bo już wiedzieliśmy jak bardzo straciliśmy na tym strajku. Organizatorzy z ZZ zniknęli z kopalń. Zostali zatrudnieni w spółkach współpracujących z górnictwem, ale nie pokazywali się na kopalni.
Nadal JSW jest cierniem w d. Kaczyńskiego. Robi wszystko aby kopalnie koksujące padły a węgiel był kupowany w Rosji, Białorusi i Ukrainie. To pozwoliłoby na regulowanie dostaw węgla do naszych elektrowni.

parafianin z Gołkowic 29.06.2021 11:46

Bułki wam nie smakowały ? ryle po ośmiu klasach wstyd was .

Gość29.06.2021 11:30

Precz ze związkami tłuste koty na bezrobocia.

Instytut29.06.2021 11:22

"zieki tej parti istnieja dalej kopalnie"

Niestety.
I nie dzieki partii a dzieki calemu spoleczenstwu dokladajacemu sie do tego syfu.

Górnik Teofil29.06.2021 10:54

Teraz psioczą na PiS a prawda jest taka że tylko dzieki tej parti istnieja dalej kopalnie,dojdzie do władzy każda inna partia i kopalnie będa do likwidacji.

Instytut29.06.2021 10:49

@Oko proroka
Moze bylo kamieniami szkole nie ciepac i nauczyc sie po polsku pisac.

..29.06.2021 10:48

samozaoranie lvl. expert kiedy ryle wyzywaja innych od nierobow i pasozytow hahaha

Oko proroka29.06.2021 9:14

Nigdy już nie poprę związków zawodowych za trzy lata nie wypłacanie emerytom węgla a potem za 10tys zł na otarcie łez skasowanie go na wieki nie taką umowę podpisywałem zaczynając prace teraz kolejarze mają węgiel górnik emerytowany nic

Emil z Godowa 29.06.2021 9:10

U nos w Godowie nima związkowców i wszystko jest w jak najlepszym porządku

Wyhylybymy29.06.2021 9:08

Kaj są wy nieroby związkowe pieniądze z socjalnego które co roku kradniecie i w poprzednim roku w związku z Covid co się stało z nimi do podziału bo 500 to jest ale pracodawcy. Wy najlepiej to umiecie emerytów utrzymywać nic po za tym.

Słońce Peru mistrz bajeru 29.06.2021 9:05

Związkowcy powinni zarabiać dwa razy tyle co górnicy to jest niezastąpiona grupa pracownicza

gornik29.06.2021 8:58

Gonić darmozjadow związkowych precz z związkowcami

Trololo29.06.2021 8:47

Wszystkie związki na Powązki

czesio z Boryni29.06.2021 8:44

Ciekawe że jakoś przez 6 lat nie przeszkadzały im działania posłów PiS! Do tej pory wszystko było OK, chociaż wszelkiej maści pisiory zajmowali stołki od kierownictwa na kalfaktorach kończąc! Mało tego, "solidarnościowy" Duda jeszcze niecały miesiąc temu chwalił Sasina jak mogą znaleźć wspólny język zamiast "strzelać z gumowych kul". Na zadymiarzy,kiboli i innych "patriotów" to i tak za mało!

Gość29.06.2021 8:29

Nieroby w akcji. Najgorsze co Polskę spotkało, to zawodowi działacze związkowi.

Instytut29.06.2021 8:12

Zlikwidowac te fabryki smrodu.

Raper klasztorny29.06.2021 7:40

Armatki wodne w taki upał to przyjemna sprawa :)

Leon 29.06.2021 7:34

Precz ze związkowymi pasożytami! Za robotę niech się chwycą ,to im brzuchy spadną.

Jan bez węgla29.06.2021 7:30

łamane prawa pracownicze... to siedzenie na stołkach tłustych kotów z prawami emerytalnymi od 20 lat i okradanie ciężko pracujących górników . Pogońcie tą bandę nierobów bo skończycie jak górnicy z PGG , podpisali cyrograf , i teraz szukają frajerów w JSW .Im nic nie grozi w kieszeni mają decyzje ZUS o przyznaniu emerytury .a decyzje te już pożółkły ze starości nie dajcie się zmanipulować mamy 2021 rok a oni ciągle myślą w kategoriach głębokiej komuny !!!!

HajerGZL29.06.2021 7:26

Dokładny i precyzyjny tytuł. To jest Protest związkowców, nie pracowników. My pracownicy mamy rozum i umiemy liczyć. Spółka wyjdzie na prostą to będziemy szczęśliwi, teraz trzeba fedrować i zaciskać pasa. Szczęść Boże.

Masakra29.06.2021 7:20

Najwyższy czas bo Pani prezes nie widzi jakie grosze zarabiamy i od lata podwyzek brak!