Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
20 lipca 2021

Gotowane jedzenie dla psa - jak je przygotować?

Gotowane jedzenie dla psa - jak je przygotować?
fot. materiały prasowe

Odpowiednie karmienie psa bywa wyzwaniem. W żywieniu zwierząt w oparciu o gotową karmę problemem bywa skład. Z kolei gotowane jedzenie dla psa wymaga sporego nakładu pracy i wiedzy o komponowaniu zbilansowanej diety. Na szczęście można znaleźć rozwiązanie pośrednie: dostarczać pupilowi wszystko, czego potrzebuje, a jednocześnie oszczędzić sobie dużego nakładu pracy. Jak to zrobić i co warto wiedzieć o żywieniu czworonoga?

1. Kupne czy gotowane jedzenie dla psa - co powinno znaleźć się w diecie?

2. Jakie powinno być domowe jedzenie?

3. Gotowe, ale naturalne jedzenie dla psa

Naturalne jedzenie dla psa bardzo często okazuje się receptą na nietolerancje pokarmowe i alergie. Jeśli więc twój czworonożny przyjaciel ma problemy ze strony układu trawiennego, wypróbuj tę możliwość.

Kupne czy gotowane jedzenie dla psa - co powinno znaleźć się w diecie?

W diecie psa podstawę powinno stanowić białko zwierzęce. Ważne, aby jego źródłem zawsze było świeże mięso - błędem jest popularne stwierdzenie, że pupil może zjadać to, co już nadpsute i niezdatne do zaserwowania ludziom. Produkty pochodzenia zwierzęcego powinny zostać uzupełnione warzywami i owocami oraz suplementacją składników witaminowych i mineralnych. W diecie czworonoga nie może zabraknąć białka, wapnia i cennych kwasów tłuszczowych.

Właściciel psa, decydując się na mokrą lub suchą karmę gotową, powinien mieć świadomość, że nie wszystkie produkty są godne polecenia. Należy pamiętać, że najtańsze marketowe mieszanki są z reguły niskiej jakości, mogą prowadzić do kłopotów wynikających z ich strawności, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci zwierzęcia. Jeśli więc już kupować, to wyłącznie sprawdzone składy. W internecie można znaleźć wiarygodne dane dotyczące zawartości substancji odżywczych oraz kaloryczności. Na tej podstawie można także opracować domowe receptury na jedzenie gotowane.

Jakie powinno być domowe jedzenie?

Jeśli zdecydujesz się gotować psu, musisz być przygotowany na komponowanie posiłków w taki sposób, by dostarczały niezbędnych składników odżywczych. Z pewnością jest to czynność bardziej pracochłonna niż sucha karma. Potrzebne będzie surowe mięso, warzywa i suplementy składające się na dietę domową. Planując kaloryczność i makroskładniki, jakie będzie miała dzienna dawka pokarmowa, pod uwagę trzeba wziąć rasę, wiek i wielkość zwierzęcia, metabolizm psa, tryb życia i aktywność fizyczną.

Gotowe, ale naturalne jedzenie dla psa

Sprawę żywienia zdecydowanie ułatwi naturalne jedzenie dla psa, takie jak Piesotto. Są to dania dla psów świeżo przygotowywane, porcjowane i pakowane próżniowo. Nie ma w nich żadnych konserwantów i zbędnych wypełniaczy, a jedynie wartościowe składniki tworzące pokarm dla psa.

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

70-latka biła, wyzywała i poniżała męża 70-latka biła, wyzywała i poniżała męża

Policjanci uratowali psa z nagrzanego samochodu Policjanci uratowali psa z nagrzanego samochodu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!