Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
28 lipca 2021

18-latka oszukana na portalu aukcyjnym. Straciła ok 3 tys. zł

18-latka oszukana na portalu aukcyjnym. Straciła ok 3 tys. zł
fot.pixabay

18-letnia jastrzębianka straciła 2900 zł na  portalu aukcyjnym. Wysłała kupującemu telefon komórkowy, ale nie otrzymała za niego należności. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Młoda kobieta padła ofiarą oszusta na portalu aukcyjnym. Wysłała mu telefon o wartości 2900 zł, jednak nie doczekała się zapłaty za niego. W zamian oszust przedstawił polecenie wykonania przelewu oraz zdjęcie z paszportu. Mimo to pieniądze nie dotarły na konto jastrzębianki.

- Wszystko wskazuje na to, że kupujący już z zamiarem oszustwa zlecił dyspozycję do banku, a zarazem potem ją wycofał. W ten sposób kobieta stała się ofiarą przestępstwa - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi przestrzegają, że zakupy „w sieci” to bardzo popularna, wygodna i często tańsza opcja niż w tradycyjnym sklepie. Trzeba jednak być bardzo ostrożnym i pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania podczas dokonywania różnych internetowych transakcji. W przypadku kiedy sprzedajemy towar, warto poczekać, aż pieniądze ze sprzedaży pojawią się na naszym koncie, albo skorzystać z usługi płatność przy odbiorze. Kiedy występujemy w roli kupującego, warto korzystać ze sprawdzonych portali, czytać opinie o sprzedającym i nie dać się nabrać na zaniżone ceny oferowanych towarów.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Chciał kupić buty i stracił ponad 2 tys. zł Chciał kupić buty i stracił ponad 2 tys. zł

Policja ostrzega przed oszustami z Wyspy Wniebowstąpienia Policja ostrzega przed oszustami z Wyspy Wniebowstąpienia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Kris29.07.2021 19:12

Ludzie dzielą się na tych którzy zostali oszukani i na tych , którzy zostaną oszukani. Najgorsze jest to ,że nie ma kary dla złodziei, powinno być tak jak w Iraku, czy Ghanie . Wtedy nie byłoby problemu ze złodziejami.
W Ghanie za kradzież telefonu , obcięto złodziejowi prawą rękę i lewą stopę. Można ?

bbbb29.07.2021 12:56

No cóż, droga lekcja. Znajomy padł ofiarą oszusta, ale w odwrotnej sytuacji. Obawiam się, że ów telefon ma już innego właściciela i już mu współczuję gdy pewnego dnia zapukają do niego policjanci. Bo chyba ten telefon zostanie wciągnięty na listę kradzionych?

Joka28.07.2021 15:29

Do
Prawdomowny
Dziś o 8:34

Cóż za samokrytyka , szacun.

Dani28.07.2021 14:19

Ja rozumiem że emeryci się nabierają ale młoda osoba???
Kto nie dostając pieniędzy na konto wysyla komuś tak drogi telefon???
A wystarczyło tylko odrobinę pomysleć....

LG28.07.2021 10:55

Matko... dopóki nie mam kasy na koncie to potwierdzenie przelewu nic dla mnie nie znaczy... Takie mamy inteligentne młode społeczeństwo.

Prawdomowny28.07.2021 8:34

O tym, ze ludzie sa głupi wiadomo nie od dziś, ale ze aż tak to jednak trochę szokuje.

Jan Przelew28.07.2021 7:54

W zamian oszust przedstawił polecenie wykonania przelewu oraz zdjęcie z paszportu. .... dobre naprawdę dobre