KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
BS Kredyt bez gwiazdek
28 lipca 2021

18-latka oszukana na portalu aukcyjnym. Straciła ok 3 tys. zł

18-latka oszukana na portalu aukcyjnym. Straciła ok 3 tys. zł
fot.pixabay

18-letnia jastrzębianka straciła 2900 zł na  portalu aukcyjnym. Wysłała kupującemu telefon komórkowy, ale nie otrzymała za niego należności. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Młoda kobieta padła ofiarą oszusta na portalu aukcyjnym. Wysłała mu telefon o wartości 2900 zł, jednak nie doczekała się zapłaty za niego. W zamian oszust przedstawił polecenie wykonania przelewu oraz zdjęcie z paszportu. Mimo to pieniądze nie dotarły na konto jastrzębianki.

- Wszystko wskazuje na to, że kupujący już z zamiarem oszustwa zlecił dyspozycję do banku, a zarazem potem ją wycofał. W ten sposób kobieta stała się ofiarą przestępstwa - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi przestrzegają, że zakupy „w sieci” to bardzo popularna, wygodna i często tańsza opcja niż w tradycyjnym sklepie. Trzeba jednak być bardzo ostrożnym i pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania podczas dokonywania różnych internetowych transakcji. W przypadku kiedy sprzedajemy towar, warto poczekać, aż pieniądze ze sprzedaży pojawią się na naszym koncie, albo skorzystać z usługi płatność przy odbiorze. Kiedy występujemy w roli kupującego, warto korzystać ze sprawdzonych portali, czytać opinie o sprzedającym i nie dać się nabrać na zaniżone ceny oferowanych towarów.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Podpisują dokumenty bez czytania" "Podpisują dokumenty bez czytania"

Przestępcy oszukali jastrzębianina na ok. 200 tys. zł Przestępcy oszukali jastrzębianina na ok. 200 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Kris29.07.2021 19:12

Ludzie dzielą się na tych którzy zostali oszukani i na tych , którzy zostaną oszukani. Najgorsze jest to ,że nie ma kary dla złodziei, powinno być tak jak w Iraku, czy Ghanie . Wtedy nie byłoby problemu ze złodziejami.
W Ghanie za kradzież telefonu , obcięto złodziejowi prawą rękę i lewą stopę. Można ?

bbbb29.07.2021 12:56

No cóż, droga lekcja. Znajomy padł ofiarą oszusta, ale w odwrotnej sytuacji. Obawiam się, że ów telefon ma już innego właściciela i już mu współczuję gdy pewnego dnia zapukają do niego policjanci. Bo chyba ten telefon zostanie wciągnięty na listę kradzionych?

Joka28.07.2021 15:29

Do
Prawdomowny
Dziś o 8:34

Cóż za samokrytyka , szacun.

Dani28.07.2021 14:19

Ja rozumiem że emeryci się nabierają ale młoda osoba???
Kto nie dostając pieniędzy na konto wysyla komuś tak drogi telefon???
A wystarczyło tylko odrobinę pomysleć....

LG28.07.2021 10:55

Matko... dopóki nie mam kasy na koncie to potwierdzenie przelewu nic dla mnie nie znaczy... Takie mamy inteligentne młode społeczeństwo.

Prawdomowny28.07.2021 8:34

O tym, ze ludzie sa głupi wiadomo nie od dziś, ale ze aż tak to jednak trochę szokuje.

Jan Przelew28.07.2021 7:54

W zamian oszust przedstawił polecenie wykonania przelewu oraz zdjęcie z paszportu. .... dobre naprawdę dobre