KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
Wynajmij biuro od 2 zł
3 sierpnia 2021

Jastrzębskie projekty najlepsze na Śląsku? Zagłosuj!

Jastrzębskie projekty najlepsze na Śląsku? Zagłosuj!
fot. Żelazny Szlak Rowerowy

Żelazny Szlak Rowerowy i budynek Szkoły Podstawowej Nr 17 mogą zostać najlepszą przestrzenią województwa śląskiego. Czy tak się stanie, zadecyduje jury, ale trwa też plebiscyt internautów. Zagłosujmy na jastrzębskie propozycje!

Marszałek Województwa Śląskiego ogłosił, już po raz 22., konkurs na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną”. Ocenianie będą projekty zrealizowane w 2020 roku. Celem konkursu jest rozwój i poprawa środowiska zamieszkania.

- Dobrej jakości przestrzeń, mająca charakter użyteczności publicznej przyczynia się do gospodarczego i społecznego rozwoju w skali lokalnej i regionalnej. Dlatego tak ważne jest kształtowanie i ochrona jej wysokiej, jakości – argumentują twórcy konkursu.

Także nasze miasto przedstawiło do konkursu dwa projekty. Jest to Żelazny Szlak Rowerowy oraz budynek Szkoły Podstawowej Nr 17. W sumie jury oceni 31 propozycji z 35 gmin terenu całego województwa.

Zgłoszone prace ocenia Jury złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.

Poza głównym konkursem trwa plebiscyt internetowy, który wyłoni zwycięzcę w kategorii „Nagroda Internautów”. Głosować można tutaj.

Wśród osób głosujących zostaną rozlosowane nagrody. A głosować można do końca sierpnia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie zostanie rowerową stolicą Polski? Jastrzębie zostanie rowerową stolicą Polski?

Straż Miejska nagradza rowerzystów Straż Miejska nagradza rowerzystów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Janina z Bunkra.06.08.2021 7:26

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że oczywiście nie wszystkie przetargi są ustawiane. Ma to najczęściej przypadek w sytuacji chęci pomocy rodzinie, znajomym lub partnerom biznesowym przez przedstawicieli danego podmiotu publicznego. W tym przypadku strategie są zróżnicowane, ale zasada zawsze ta sama. Przed rozpisaniem przetargu przedstawiciel instytucji dogaduje się z oferentem i ustala stosowane dalej metody

Gość04.08.2021 10:27

Trasy w Rybniku są ciekawsze. Tutaj brak jakich kolwiek zasad wąsko i brudno

do "Nie głosuję, ponieważ:"04.08.2021 7:29

Głupoty piszesz okropne. Droga dla rowerów jest dla rowerów (znak C13, Kodeks Drogowy). Codziennie tamtędy jeżdżę i nic się nie dzieje z oponami. A lekceważenie zakazów kiedyś doprowadzi do nieszczęścia - wyobraź sobie, że rozpędzony rower potrąci dziecko, które beztrosko biega sobie po szlaku.

Floris04.08.2021 6:56

Szkoda, że miasto, które ma dobrą kondycję finansową, tak mało inwestuje. Zgoda -żelazny szlak jest fajną inwestycją, ale JEDYNĄ w tym mieście. Gdzie są pieniądze? Na kontach bankowych? Skarbnik się cieszy, że dobrze gospodaruje, ale co z tego mają mieszkańcy?

Ruptawiok03.08.2021 22:38

Żelazny szlak rowerowy? Na pewno? On taki długi że hoho. Może mój dojazd do domu dodamy do listy Jest o 300m dłuższy niż ten szlak.
A może brak 300m kanalizacji które to miasto olewa?
Hanka weź ty babo się zastanów nad tym co robisz z miastem!
Ludzie pamiętajcie w następnych wyborach wybrać Panią Woźną ze szkoły!
Był historyk z bzia i lipa jest logopeda ze specjalnej i jeszcze gorzej. Niestety ale mało kto to docenia - własnie Panie Woźne to osoby które wiedza co się dzieje i jak temu zaradzić w szkole - taka Pani by się nadawała na stanowisko Prezydenta Miasta.

abc03.08.2021 22:19

a ja myslalem ze nominowali którąś hałde

Do Do - Bob Budowniczy Dziś o 15:5303.08.2021 21:01

Wiedza twoja jest na poziomie jak to piszesz You Tube .Budowa mostu nad Golden Gate rozpoczęła się w styczniu 1933 i trwała do 1937.Most łączy San Francisco z hrabstwem Martin, ma długość ponad 2,8 km i leży 67 m nad powierzchnią wody. Prawie 3 km wiszącego mostu w niecałe 4 lata , a tu kładkę z prefabrykatów budują już rok

Gość03.08.2021 20:57

"Dlaczego, ktoś z UM wykazuje się taką głupotą i ma się bardzo dobrze?"

Bo 90% jastrzębskiego UM to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.

A w Wodzisławiu dzieje się całkiem dobrze.

Nie głosuję, ponieważ:03.08.2021 16:05

Żelazny szlak rowerowy z zakazami dla tych, którzy nie używają roweru jest poważną pomyłką i podejrzeniem, że ktoś z rowerzystów z układami, chciał za nasze pieniądze zbudować miejsce do treningu dla siebie.
Bezzasadne zakazy poruszania się innym niż rowerzystom na to wskazują. Dal wyczynowych rowerów ten szlag jest niebezpieczny. Ostre kamyki po bokach trasy utwardzonej skutecznie niszczą opony.
Na szczęście na trasie można napotkać sporo tych, którzy lekceważą zakaz wejścia. Zakazy nie są prawnie usankcjonowane. Są tylko wymysłem UM i powinny być zmienione. Gdy tak się stanie będzie można głosować na tą

Do - Bob Budowniczy03.08.2021 15:53

Wiadomo powszechnie z wyświetlanych filmów dokumentalnych w telewizji, że taki most buduje się kilka godzin. Opieszali budują kilka dni. Ale to tylko tak wygląda. W rzeczywistości trwa to bardzo długi.
Dzieciaku, obejrzyj bardzo uważnie budowę podobnych mostów na przykład na You tube, zwracając uwagę na czas budowy. Może uda ci się wyciągnąć jakieś właściwe wnioski.

Janina z Bunkra.03.08.2021 14:07

1)Głosujemy na II etap remontu OWN który miał być zrealizowany w 2021.A jak wiadomo został wpisany na na 2030.
2)Głosujemy na rynek w Jastrzębiu Zdroju.
4)Głosujemy na Darmowy transport publiczny w Jastrzębiu.
5)Głosujemy na "nowy"AQUAPARK w Jastrzębiu Zdroju.
6)Głosujemy na nowoczesny stadion w Jastrzębiu Zdroju
8)Głosujemy na nowoczesny most na ale.Piłsudskiego.
9)Głosujemy na nowoczesną niewykończoną salę koncertową.
10)Głosujemy na strefy wypoczynku na które zostają zamienione na parkingi samochodowe.
11)Głosujemy na nowoczesne lodowisko w którym dach grozi zawaleniem.

Wicek03.08.2021 13:23

Szkoła nr.17 jest najpiękniejszą szkołą w regionie.

Gość03.08.2021 13:09

W Chinach to budują na przerwie śniadaniowej ,u nas w Hanię technologicznym 3 lata i rok odbiorów

Komu potrzebna trwa?03.08.2021 12:29

Od rana czyli 7:00 rozpoczęto cięcie trawy na całym obszarze wokół skate parku. Po co? Kosiarka która kosi jest głośna jak nisko lecący odrzutowiec. Trawa nie była wysoka. Teraz jest wycięta do ziemi. Po co wydaje się pieniądze na zupełnie zbędne koszenie? Ten kto o tym zadecydował powinien ponieść koszt tej operacji i opłacić również zatrudnionych pracowników. Wyższa trawa to szansa dla przeżycia małych zwierząt. To znaczne zmniejszenie odparowania wody deszczowej, tak bardzo potrzebnej roślinom. Dlaczego, ktoś z UM wykazuje się taką głupotą i ma się bardzo dobrze? Powinien zostać zwolniony z pracy za działania niekorzystne dla naszego miasta. Obszar wyciętej trawy nikomu nie jest potrzebny. A może, ktoś zamówił tą trawę dla swych zwierząt?
Pani Prezydent powinna wytłumaczyć UM z tej głupoty.
Kiedy wokół Skate park zostaną postawione ekrany wyciszające jakie można spotkać na drogach szybkiego ruchu. Tu wystarczy kilka paneli odgradzających skate park od bloków. Nikt z UM nie pojawił się aby zamierzyć hałas jaki jest słyszalny na balkonach. Jest tam głośniej niż na parkingu.

Raper klasztorny03.08.2021 10:00

Głos oddany na Żelazny, Zamek Tworkowski oraz Dom Przyrodnika :)

Instytut03.08.2021 9:46

Proponuje Strefe Centrum

Bob Budowniczy 03.08.2021 9:09

A jak tam ten słynny wiadukt skończyło się już przerzucanie na drugi brzeg . dajcie jakąś fotorelację z placu budowy niech świat się dowie o tej inwestycji .No przecież nie mamy się czego wstydzić ( co prawda w Chinach taki mostek budują przez weekend , ale cóż ... to już inny temat )