Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°16°
26 sierpnia 2021

Stracił prawo jazdy na pół roku

Stracił prawo jazdy na pół roku
fot. KMP Jastrzębie

Mężczyzna kierował samochodem pomimo braku uprawnień. Wcześniej zatrzymano mu prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz okres tez zostanie wydłużony do 6 miesięcy.

Podczas patrolu policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Ford. Jak się okazało, kierujący nie miał prawa siedzieć za kierownic, ponieważ stracił uprawnienia. W czerwcu 45-latek przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

-  tym czasie kierujący nie ma prawa, aby kierować samochodem. Niestety mieszkaniec naszego miasta zlekceważył obowiązujący go zakaz i wsiadł za kierownicę. Okres obowiązującego zakazu zostanie wydłużony do 6 miesięcy - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Jeśli 45-latek ponownie złamie zakaz jazdy to zostanie mu całkowicie odebrane uprawnienia do kierowania pojazdami. Wówczas będzie musiał od początku spełnić wszystkie wymagania, podobnie jak osoby ubiegające się o prawo jazdy po raz pierwszy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czterech egzaminatorów na pół miliona ludzi. Odwoływane są egzaminy Czterech egzaminatorów na pół miliona ludzi. Odwoływane są egzaminy

36-latek dwa razy zatrzymany przez wywiadowców 36-latek dwa razy zatrzymany przez wywiadowców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
łomatko30.08.2021 8:59

Jeździ z zawieszonym prawem jazdy, a potem będzie jeździł z zabranym prawem jazdy....brrrr...straszne. Śmieszny kraj.

Kalfaktor26.08.2021 13:32

Śmieszna kara jak ten śmieszny ciemnogród pisowsko tuskowy

Andrzej 26.08.2021 10:46

Nie on pierwszy i nie ostatni tak jeździ

Jorgi7626.08.2021 10:11

Prawidłowo.Tylko konkretne kary,najlepiej jeszcze dotkliwe finansowe.

Dżordż Lowerboj26.08.2021 9:51

Śmieszne są te kary. Ich wysokość jak i nieuchronność egzekwowania powinny na tyle być wysokie, żeby delikwent kilka razy się zastanowił, zanim znowu świadomie zdecyduje się na podobny proceder. Powiedzmy 10 000zł płatne do 30 dni jak i przepadek samochodu. A jeśli nie był jego, to niech słaca samodzielnie właściciela.