Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
Wesele w Dąbrówce
26 sierpnia 2021

Stracił prawo jazdy na pół roku

Stracił prawo jazdy na pół roku
fot. KMP Jastrzębie

Mężczyzna kierował samochodem pomimo braku uprawnień. Wcześniej zatrzymano mu prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz okres tez zostanie wydłużony do 6 miesięcy.

Podczas patrolu policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Ford. Jak się okazało, kierujący nie miał prawa siedzieć za kierownic, ponieważ stracił uprawnienia. W czerwcu 45-latek przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

-  tym czasie kierujący nie ma prawa, aby kierować samochodem. Niestety mieszkaniec naszego miasta zlekceważył obowiązujący go zakaz i wsiadł za kierownicę. Okres obowiązującego zakazu zostanie wydłużony do 6 miesięcy - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Jeśli 45-latek ponownie złamie zakaz jazdy to zostanie mu całkowicie odebrane uprawnienia do kierowania pojazdami. Wówczas będzie musiał od początku spełnić wszystkie wymagania, podobnie jak osoby ubiegające się o prawo jazdy po raz pierwszy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za jazdę bez uprawnień odpowie przed sądem Za jazdę bez uprawnień odpowie przed sądem

Jechał bez prawa jazdy. Grozą mu 3 lata więzienia Jechał bez prawa jazdy. Grozą mu 3 lata więzienia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
łomatko30.08.2021 8:59

Jeździ z zawieszonym prawem jazdy, a potem będzie jeździł z zabranym prawem jazdy....brrrr...straszne. Śmieszny kraj.

Kalfaktor26.08.2021 13:32

Śmieszna kara jak ten śmieszny ciemnogród pisowsko tuskowy

Andrzej 26.08.2021 10:46

Nie on pierwszy i nie ostatni tak jeździ

Jorgi7626.08.2021 10:11

Prawidłowo.Tylko konkretne kary,najlepiej jeszcze dotkliwe finansowe.

Dżordż Lowerboj26.08.2021 9:51

Śmieszne są te kary. Ich wysokość jak i nieuchronność egzekwowania powinny na tyle być wysokie, żeby delikwent kilka razy się zastanowił, zanim znowu świadomie zdecyduje się na podobny proceder. Powiedzmy 10 000zł płatne do 30 dni jak i przepadek samochodu. A jeśli nie był jego, to niech słaca samodzielnie właściciela.