KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
BS Kredyt bez gwiazdek
27 sierpnia 2021

Przedszkole otrzymało 32 tys. zł

Przedszkole otrzymało 32 tys. zł
fot. UM Jastrzębie

Publiczne Przedszkole Nr 3 otrzymało 32 tys. zł z Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego. Za te pieniądze zakupiono ławki i bujaki dla dzieci.

Wśród urządzeń zakupionych ze środków Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego znalazły się 3 ławki ogrodowe, 2 podwójne bujaki i oczyszczacze powietrza. Jak podkreślają wnioskodawcy, bujaki to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób rozładowania napięcia emocjonalnego. Ławki natomiast mają za zadanie zapewnić strefę odpoczynku relaksu dzieci po intensywnym ruchu.

 - Ogród przedszkolny to miejsce doskonałej zabawy, nauki i odpoczynku. Regularnie odbywają się tu zajęcia dla dzieci,  dlatego niezwykle ważna jest dbałość o jego architekturę. To rodzice dzieci uczęszczających do naszej placówki zwrócili się z prośbą o postawienie ławek. Dzięki temu dzieci mogą zarówno odpocząć w trakcie zabaw z nauczycielem, jak i z rodzicami, już po zakończeniu zajęć - mówi wnioskodawczyni, dyrektorka przedszkola mgr Jolanta Paluch.

W każdej z przedszkolnych sal zabaw zostały zamontowane oczyszczacze powietrza. Oczyszczacze odpowiedzialne są za niwelowanie negatywnych skutków smogu. Mają  one za zadanie poprawiać jakość powietrza w przedszkolu, a co za tym idzie - stan zdrowia dzieci, z których znaczna część to alergicy. Nie do przecenienia jest również ich wpływ na rozwój świadomości ekologicznej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Chętni do prowadzenia handlu w OWN poszukiwani Chętni do prowadzenia handlu w OWN poszukiwani

Papierowe kwiaty "wyrosły" przed magistratem Papierowe kwiaty "wyrosły" przed magistratem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość25.09.2021 19:54

Inne przedszkola nie dostały. Wiadomo znajomości to rzecz najważniejsze.....

Kanka31.08.2021 12:56

Dzięki bogu że jeszcze są takie osoby jak ta pani... jestem mieszkanką osiedla przyjaźń i nie znam osoby który powiedziała by coś złego o pani Joli... a takie wpisy to tylko zazdrość..

matka30.08.2021 6:20

Co ma najlepsza nawet znajomość do budżetu obywatelskiego? Gratuluję niewiedzy!

palacz27.08.2021 12:36

oczyszczacze powietrza ? to moze lepiej i taniej bedzie zmienic uchwałe w tej osadzie i wprowadzic kary za zadymianie całej okolicy przez bezkarnych kopciarzy , nieudolnie palacych w piecach weglowych. Ogniska nie wolno rozpalic, ale zasmrodzic poł miasta i trucie zgodne z prawem

Iron Ja.27.08.2021 11:14

Łojciec R. z Torunia taką sumą gardzi.

Dżordż Lowerboj27.08.2021 8:45

Ręka rękę myje. Pani Jolanta zna się świetnie z naszą panią Hetman jak i panem Foksowiczem. To przypadek?

Instytut27.08.2021 8:43

Epokowa inwestycja na miarę metropolii i 1600 pracowników um.