Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
Wesele w Dąbrówce
2 września 2021

Blokują dojazd karetek pogotowia do szpitala

Blokują dojazd karetek pogotowia do szpitala
fot. WSS 2 Jastrzębie

Karetka pogotowia jadąca do szpitala powinna jak najszybciej do niego dotrzeć. Niestety, zdarza się,  że dojazd do jastrzębskiej lecznicy jest blokowany przez samochody osobowe.

Pomimo znaków zakazu zatrzymywania się i postoju na drodze dojazdowej Izby Przyjęć jastrzębskiego szpital, kierowcy ignorują te zakazy. Utrudnia to dojechanie na czas z pacjentem potrzebującym natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Problem zauważyła dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.  

-  Znaki nie pojawiły się w tym  miejscu bez powodu! Ta droga stanowi również drogę dojazdową karetek pogotowia ratunkowego, przewożących często osoby w stanie zagrożenia życia bądź zdrowia. Slalom wokół zaparkowanych aut zabiera zespołowi ratownictwa medycznego cenne sekundy na ratowanie człowieka - wyjaśnia rzecznik prasowy szpitala Marcelina Kowalska.

Szpital zachęca kierowców do pozostawienia samochodów na parkingu przeznaczonym dla pacjentów i ich rodzin. Parking jest bezpłatny, jeśli czas pozostawienia samochodu wyniesie do 30 minut. Jeśli jednak nadal będą zdarzać się kierowcy łamiący zakaz parkowania, muszą liczyć się z otrzymaniem mandatu karnego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szpitale potrzebują krwi Szpitale potrzebują krwi

Powstaje parking na boisku szkolnym Powstaje parking na boisku szkolnym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Arek05.09.2021 13:41

Jak tam często stawiają auta a jest zakaz to dlaczego nikt mandatów nie wystawia??

Do kamil05.09.2021 9:58

Jakich karetek ? 4 godziny czeka się z zawałem . Do chorego dziecka nie jada odsyłają do Rybnika . Jaki wjazd blokują ? Parkomaty nie działają a szlabany spuszczone. Człowiek wjedzie i wyjechać nie może bo automat nieczynny. Pół godziny latania do informacji. Dajcie spokój z.propaganda głupoty .

Tramal03.09.2021 8:36

Próbują w ten sposób nie płacić za parking. Akurat na zdjęciu te samochody nie blokują, a jedynie łamią zakaz. Nie rozumie też dlaczego są progi zwalniające ... Jadą karetka z pacjentem urazowym przy dojeździe musi jeszcze pokonać progi zwalniające.

Ja tam wiem lepiej...03.09.2021 5:48

@K3

"proszę o wprowadzenie nowych automatów do opłat za parkowanie z płatnościami kartą"

Nic z tego bo do nas trafia tylko złom przez nikogo innego już niechciany. Podobnie jest przecież z kopalniami. SWD, SCI, SRB, SRC, SR, SPS wszyscy tu przyjeżdżają do pracy na kopalni ale nikt ich nie chce mieć u siebie. Nie?

Al Paga02.09.2021 23:58

Tablica jest zamazana bo to jest SWD

Mecenas Jan Paragraf do Kwadratura koła Dziś o 8:02.09.2021 20:11

Standardowa tablica rejestracyjna nie stanowi danych osobowych w rozumieniu europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO).Brak możliwości powiązania numerów rejestracyjnych pojazdów, bez nadmiernego wysiłku i kosztów, z osobami fizycznymi, które dają się zidentyfikować, sprawia, że numer rejestracyjny pojazdu nie ma statusu danych osobowych.

JestSuperJestSuper02.09.2021 15:34

To niech bagieta tam stanie i od razu wystawia mandaty. Przynajmniej się do czegoś przyda zamiast chodzić po sklepach i nękać ludzi za brak szmaty na twarzy.

Czy policja reaguje? 02.09.2021 10:53

Sądzimy, że się chowają. Nie chcą reagować bo to niepewny czas dla nich.

K302.09.2021 9:32

Jeśli przeczyta to ktoś z dyrekcji szpitala to proszę o wprowadzenie nowych automatów do opłat za parkowanie z płatnościami kartą. Nie raz już stałem przed automatem który odrzucał każdą złotówkę, którą miałem w portfelu i wymieniałem pieniądze z innymi płacącymi w nadziei, że teraz uda mi się zapłacić.

Mecenas Jan Paragraf02.09.2021 8:24

Może nie na temat artykułu , ale myślę że to ważne ... po ostatniej nowelizacji prawa o ruchu drogowym to na chodniku pieszy musi ustąpić pierwszeństwa hulajnodze elektrycznej ....warto o tym wiedzieć gdyż....jak cię potrąci hulajnogą elektryczną na chodniku to wcisną ci ze to twoja wina , bo nie zachowałeś ostrożności , a on ma hulajnodze ma pierwszeństwo .USTAWA
z dnia 30 marca 2021 r.
o zmianie ustawy ? Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw

Kwadratura koła02.09.2021 8:04

Dane takich delikwentów powinno się upubliczniać. Skoro łamie przepis, to jest przestępcą. Odsłonić tablice rej.