Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
Sklep Medicanna
9 września 2021

Co z Uniwersytetem III Wieku? Czy zmieni lokalizację?

Co z Uniwersytetem III Wieku? Czy zmieni lokalizację?
fot. mh/jastrzebieonline.pl

Jastrzębski Uniwersytet III Wieku ma swoją siedzibę w byłym sanatorium Spółki Brackiej, przy ul. 1 Maja. Możliwe jednak, że instytucja ta zmieni swoją siedzibę. 

W byłym sanatorium Spółki Brackiej mieści się obecnie Przedszkole Specjalne, Galeria Dzwonków. Urząd Miasta planuje do budynku byłego sanatorium przenieść Galerię Historii Miasta (obecnie w Parku Zdrojowym).  Wzbudza to obawy mieszkańców, którzy są związani z Uniwersytetem III Wieku. Zastanawiają się, gdzie znajdą swoje miejsce.

Prezydent Anna Hetman podkreśla, że dostrzega zapotrzebowanie społeczne na Uniwersytet III Wieku i prowadzi działania zmierzające do aktywizacji starszych mieszkańców.

-  Nie została podjęta ostateczna decyzja w sprawie lokalizacji. Należy podkreślić, że w przypadku konieczności przeniesienia siedziby miasto zapewni dla Uniwersytetu miejsce odpowiednie do jego potrzeb - wyjaśnia prezydent.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ponad 1 mln zł dla seniorów Ponad 1 mln zł dla seniorów

Uniwersytet III Wieku zainaugurował nowy rok Uniwersytet III Wieku zainaugurował nowy rok

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Instytut11.09.2021 6:49

"istnieć tu na tym forum, które niema wzięcia"

Widać, że w szkołę kamieniami ciepales.

do "Dżordż Lowerboj" & "10.09.2021 15:01

...istnieć tu na tym forum, które niema wzięcia bo nikt nie chce czytać głupotek takich jakie tworzycie. Również w mieście, naszym kraju i na całym świecie. Nie potrafiliście się wykształcić, ani używać rozumu. Jesteście strasznymi szkodnikami. Wyprowadźcie się z Jastrzębia. Limit na głupotę został wyczerpany na najbliższe 20 lat.

Dżordż Lowerboj10.09.2021 6:17

@do "Dżordż Lowerboj" & " Instr

"Macie świadomość, że reprezentujecie coś co tu nie powinno istnieć?"

Tu, to znaczy gdzie? Na forum, czy w mieście? Tak, czy siak, przemawia przez ciebie rasizm w czystej postaci. Załóż sobie swoje własne forum, a najlepiej miasto i tam głoś swoje treści przepełnione brakiem tolerancji, o!

Podatnik09.09.2021 21:23

Ciekawe podejście ma ostatnio magistrat. Zamieniać miejscami wszystko co się da i być z tego zadowolonym.

do "Dżordż Lowerboj" & " Instr09.09.2021 19:50

Przecież ktoś taki jak Dżordż Lowerboj nie skorzysta z żadnej uczelni jaka jest w naszym mieście. Dopóki takie coś jak "Dżordż Lowerboj" i "Instytut" będzie tutaj komentowało wydarzenia, nie można liczyć na rozwój inteligencji. Ale głupoty, i owszem. Macie świadomość, że reprezentujecie coś co tu nie powinno istnieć?

Gość09.09.2021 14:39

Tak to jest jak się rządzi jak dyktator. Bez żadnych konsultacji podejmuje się decyzje z pozycji siły. Bo ja tu rządzę. Mam nadzieję, że już niedługo potrwają te rządy.

Instytut09.09.2021 7:48

Pani Prezydent działa jak pan dyrektor u Barei.

Dżordż Lowerboj09.09.2021 7:35

A na zamieszczonej fotce na budynku nad wejściem dumnie prezentuje się nadal logo AGH.

Niestety, ale tamte złote czasy przeminęły bezpowrotnie i świadczą tylko o braku kompetencji włodarzy.

W tej upadającej osadzie górniczej nie będzie już żadnej wyższej uczelni, tak jak i obiecanych inwestorów. ZERO!