Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
28 września 2021

Urządzili sobie miejsce spotkań we wraku

Urządzili sobie miejsce spotkań we wraku
fot. Straż Miejska Jastrzębie

Wraki są zmorą miasta. Jeśli jeszcze na dodatek znajdują w nich schronienie różne osoby,  to aż prosi się o usunięcie takich rupieci. Właśnie jeden z nich został odizolowany na złom.

Jak zauważyli strażnicy miejscy w pojeździe stojącym w okolicach dworca autobusowego w Zdroju, gromadziły się różne osoby. Dzięki interwencji mundurowych samochód został odholowany na złom.

- Strażnicy miejscy mogą usuwać pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje na to, że nie są użytkowane, ale tylko wtedy, gdy znajdują się one na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu - informuje jastrzębska straż miejska.

Nieużytkowane auto należy wyrejestrować i poddać recyklingowi. Pozostawione na osiedlowym parkingu, czy też drodze publicznej stwarza utrudnienia dla  mieszkańców oraz użytkowników dróg, a także zagraża bezpieczeństwu ze względu na zły stan techniczny.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jechał bez prawa jazdy. Grozą mu 3 lata więzienia Jechał bez prawa jazdy. Grozą mu 3 lata więzienia

Strażnicy miejscy pilnują przejść dla pieszych Strażnicy miejscy pilnują przejść dla pieszych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Mac01.10.2021 0:40

Od kilku lat pod pocztą na Opolskiej stoi wrak. Co jadę na pocztę, to mam problem by zaparkować. A ten jak tam stał, tak stoi.

Spawacz30.09.2021 22:38

Na 112 nie moga odmowic zgloszenia. Poinformuj ze skladasz anonimowo. Tyle w temacie.

Ben30.09.2021 0:11

Zapraszam na ul.Ruchu Oporu 22 przed balkonami stoi od paru lat niebieski 206.

Do Mieszkańca29.09.2021 19:56

Zadzwoń i sprawdź jak działa 112.
Alek

Do Strażnicy Miejscy i Policjanci 29.09.2021 8:11

Nic nie robią bo to pewnie ich bękarty się bawią albo koledzy, co kolegę z którym pije piwo po służbie będzie karał?

Spawacz29.09.2021 7:11

Anonimowo tez mozna zglaszac.
Co to jest dolny parking na Wielkopolskiej? To pewnie kolo bloku nr 112, buhahaha. Barany z Wielkopolskiej mysla ze cale J-bie to ich 3 bloki.

Mieszkaniec28.09.2021 20:00

Do Strażnicy Miejscy i Policjanci. Jeżeli jakiekolwiek osoby zakłócają twój spoczynek to zadzwoń pod 112. Dyspozyzytorowi przedstaw proszę imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy informując, że zadasz ukarania sprawców zakłócania. Policjanci przybyli na miejsce sporządza niezbędna dokumentację i sprawcy zostaną ukarani. Ty jedynie zostaniesz wezwany na krótkie przesłuchanie i będziesz świadkiem w sprawie. Niestety funkcjonariusze bez świadka nie mogą nic zrobić. Sami będąc na służbie nie mogą być poszkodowani. Każdy tylko narzeka i psoci a jak przejdzie co do czego to lamenciarza nie ma i twierdzi, że nie będzie nigdzie zeznawał.

Ja28.09.2021 18:46

A to ciekawe następny taki wrak z powybijanymi szybami,bez powietrza w oponach i na cegłach,bez tablic rejestracyjnych już pokryty mchem.Stoi na dolnym parkingu na Wielkopolskiej i jakoś straż miejska,ani inne służby się nim nie zainteresowały

Srażnicy Miejscy i Policjanci28.09.2021 18:05

Mają kamery. Są też kamery na skater parku. Późnym wieczorem spotykają się tam właściciele bryk, czyli aut i motorów. Silniki warczą i wyją, silniki motocykli bez tłumików pracują bardzo głośno. Tak jest codziennie. Wszyscy się świetnie bawią zakłócając ciszę. Dlaczego Strażnicy Miejscy unikają tego miejsca jak ognia. A jak już się pojawią, to o godz. 11:00 - 12:00 przed południem gdy jest cisza bo sprawcy są w pracy lub w szkole.
Wielokrotnie czytałem podobne zgłoszenia i nigdy nie widziałem interwencji Strażników ani policjantów. Co to za zmowa, aby nie działać. Strażników Miejskich zatrudniamy my, mieszkańcy. Wolno nam spacerować po tym terenie i czuć się bezpiecznie. Policja też ma na m służyć. Rozumiemy ich cichu protest, tym niemniej, my czujemy się zagrożeni. Tłamszeni hałasem i chamskimi wyrażeniami. Kiedy służby zareagują. Gdy my weźmiemy się za nich fizycznie?

żul z zdroju28.09.2021 17:50

gdzie my teraz piwo będziemy pić.

Instytut28.09.2021 8:05

Um miał tworzyć miejsca spotkań a nie likwidować.