Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°14°
BS Kredyt bez gwiazdek
28 września 2021

Urządzili sobie miejsce spotkań we wraku

Urządzili sobie miejsce spotkań we wraku
fot. Straż Miejska Jastrzębie

Wraki są zmorą miasta. Jeśli jeszcze na dodatek znajdują w nich schronienie różne osoby,  to aż prosi się o usunięcie takich rupieci. Właśnie jeden z nich został odizolowany na złom.

Jak zauważyli strażnicy miejscy w pojeździe stojącym w okolicach dworca autobusowego w Zdroju, gromadziły się różne osoby. Dzięki interwencji mundurowych samochód został odholowany na złom.

- Strażnicy miejscy mogą usuwać pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje na to, że nie są użytkowane, ale tylko wtedy, gdy znajdują się one na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu - informuje jastrzębska straż miejska.

Nieużytkowane auto należy wyrejestrować i poddać recyklingowi. Pozostawione na osiedlowym parkingu, czy też drodze publicznej stwarza utrudnienia dla  mieszkańców oraz użytkowników dróg, a także zagraża bezpieczeństwu ze względu na zły stan techniczny.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą Zdemolowano przystanek. Mieszkańcy zapłacą

Zderzenie samochodów w pobliżu szpitala Zderzenie samochodów w pobliżu szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Mac01.10.2021 0:40

Od kilku lat pod pocztą na Opolskiej stoi wrak. Co jadę na pocztę, to mam problem by zaparkować. A ten jak tam stał, tak stoi.

Spawacz30.09.2021 22:38

Na 112 nie moga odmowic zgloszenia. Poinformuj ze skladasz anonimowo. Tyle w temacie.

Ben30.09.2021 0:11

Zapraszam na ul.Ruchu Oporu 22 przed balkonami stoi od paru lat niebieski 206.

Do Mieszkańca29.09.2021 19:56

Zadzwoń i sprawdź jak działa 112.
Alek

Do Strażnicy Miejscy i Policjanci 29.09.2021 8:11

Nic nie robią bo to pewnie ich bękarty się bawią albo koledzy, co kolegę z którym pije piwo po służbie będzie karał?

Spawacz29.09.2021 7:11

Anonimowo tez mozna zglaszac.
Co to jest dolny parking na Wielkopolskiej? To pewnie kolo bloku nr 112, buhahaha. Barany z Wielkopolskiej mysla ze cale J-bie to ich 3 bloki.

Mieszkaniec28.09.2021 20:00

Do Strażnicy Miejscy i Policjanci. Jeżeli jakiekolwiek osoby zakłócają twój spoczynek to zadzwoń pod 112. Dyspozyzytorowi przedstaw proszę imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy informując, że zadasz ukarania sprawców zakłócania. Policjanci przybyli na miejsce sporządza niezbędna dokumentację i sprawcy zostaną ukarani. Ty jedynie zostaniesz wezwany na krótkie przesłuchanie i będziesz świadkiem w sprawie. Niestety funkcjonariusze bez świadka nie mogą nic zrobić. Sami będąc na służbie nie mogą być poszkodowani. Każdy tylko narzeka i psoci a jak przejdzie co do czego to lamenciarza nie ma i twierdzi, że nie będzie nigdzie zeznawał.

Ja28.09.2021 18:46

A to ciekawe następny taki wrak z powybijanymi szybami,bez powietrza w oponach i na cegłach,bez tablic rejestracyjnych już pokryty mchem.Stoi na dolnym parkingu na Wielkopolskiej i jakoś straż miejska,ani inne służby się nim nie zainteresowały

Srażnicy Miejscy i Policjanci28.09.2021 18:05

Mają kamery. Są też kamery na skater parku. Późnym wieczorem spotykają się tam właściciele bryk, czyli aut i motorów. Silniki warczą i wyją, silniki motocykli bez tłumików pracują bardzo głośno. Tak jest codziennie. Wszyscy się świetnie bawią zakłócając ciszę. Dlaczego Strażnicy Miejscy unikają tego miejsca jak ognia. A jak już się pojawią, to o godz. 11:00 - 12:00 przed południem gdy jest cisza bo sprawcy są w pracy lub w szkole.
Wielokrotnie czytałem podobne zgłoszenia i nigdy nie widziałem interwencji Strażników ani policjantów. Co to za zmowa, aby nie działać. Strażników Miejskich zatrudniamy my, mieszkańcy. Wolno nam spacerować po tym terenie i czuć się bezpiecznie. Policja też ma na m służyć. Rozumiemy ich cichu protest, tym niemniej, my czujemy się zagrożeni. Tłamszeni hałasem i chamskimi wyrażeniami. Kiedy służby zareagują. Gdy my weźmiemy się za nich fizycznie?

żul z zdroju28.09.2021 17:50

gdzie my teraz piwo będziemy pić.

Instytut28.09.2021 8:05

Um miał tworzyć miejsca spotkań a nie likwidować.