Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°17°
5 października 2021

Jechał bez prawa jazdy. Grozą mu 3 lata więzienia

Jechał bez prawa jazdy. Grozą mu 3 lata więzienia
fot. KMP Jastrzębie

Kierowca mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów usiadł za kółkiem. Na dodatek przewoził żonę i trójkę małych dzieci. Teraz może najbliższe 3 lata spędzić w więzieniu.

W sobotę, około godziny 16: 00, podczas rutynowej kontroli na ulicy Jagiełły, drogówka zatrzymała kierowcę fiata. W trakcie legitymowania okazało się, że nie ma on prawa kierować pojazdem, a sam samochód nie jest w dobrym stanie technicznym.

-  Od 27 sierpnia tego roku kierowca wyrokiem sądu posiadał  zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W pojeździe znajdowała się żona oraz trójka dzieci. Pojazd, którym się poruszał, nie miał badań technicznych pojazdu oraz nie posiadał aktualnego ubezpieczenia pojazdu. Za popełnione przestępstwo niestosowania się do sądowego zakazu - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czterech egzaminatorów na pół miliona ludzi. Odwoływane są egzaminy Czterech egzaminatorów na pół miliona ludzi. Odwoływane są egzaminy

Zderzenie samochodów w pobliżu szpitala Zderzenie samochodów w pobliżu szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Olaf05.12.2021 18:41

Na Kusocińskiego stał wrak który nawet nie miał opłaconego OC a SM wypieka i do nie zabrała zaznaczam że przed wjazdem na osiedle jest znak - strefa zamieszkania !

do "Oko proroka"06.10.2021 12:46

Jeśli są niezbite dowody przeciw Nowakowi, to dlaczego nie siedzi?
Zbigniew Ziobro chciałby go posadzić i ogłosić tryumf nad PO. Nie może. To mu ukradli samochód. Czegoś tak wrednego nie spotyka się w krajach gdzie działa uczciwy rząd.

Instytut05.10.2021 11:06

Marka Jastrzebe-Zdroj. IT, turystyka, muzealnictwo, kultura i sztuka oraz figo fago.

Oko proroka05.10.2021 7:30

Jego do pierdoła na 3lata, a Nowaka do sanatorium na Seszele!!!

Gość05.10.2021 7:27

To żadna kara