Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
5 października 2021

Pracownica cmentarza przywłaszczyła sobie pieniądze za nagrobek

Pracownica  cmentarza przywłaszczyła sobie pieniądze za nagrobek
fot. pixabay

Pracownica Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego, która obsługuje Cmentarz Komunalny, przywłaszczyła sobie pieniądze wpłacone za postawienie nagrobka. Sprawę potwierdził dyrektor Zakładu Marek Krakowski.

Podczas rutynowej kontroli okazało się, że na cmentarzu znajduje się pomnik, za który nie została uiszczona opłata. Po rozmowie z dysponentem grobu poinformował on, że wniósł stosowną opłatę u jednej z pracownic obsługujących Cmentarz Komunalny. Jednak nie wystawił ona faktury, a gotówka powędrowała do jej kieszeni.

Kobieta od dwóch lat pracowała w JZK. Została dyscyplinarnie zwolniona. Wobec nie toczy się postępowanie prokuratorskie.

- Nie jest to sytuacja przyjemna, ten czynnik ludzki zawsze jest takim najsłabszym elementem systemu. Tyle jest w tym wszystkim dobrego, że jednak te pieniądze zostały zwrócone, także wszyscy klienci, którzy wnieśli te opłaty, nie powinni się martwić. Oczywiście sytuacja będzie musiała być wyjaśniona, wniesione opłaty będą musiały być przypisane do poszczególnych klientów, ale jeszcze raz powiem o tym, że tutaj nie należy się martwić, sprawa na pewno zostanie wyjaśniona, jeśli ktoś faktycznie tę opłatę wniósł, to zostanie ona odpowiednio zaksięgowana i uznana - mówił dla Radia 90 dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego Marek Krakowski.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Płacą fałszywymi pieniędzmi Uwaga! Płacą fałszywymi pieniędzmi

JSW chce zbierać pieniądze na czarną godzinę JSW chce zbierać pieniądze na czarną godzinę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
SWD06.10.2021 22:02

Znowu Jastrzembie, piknie. Lala habi kasa do kiecy i piknie. Kaj som prawdziwe hanysy z jastrzembia? Zawsze prawi i uczciwi. Lala napewno to gorolka. Skubla kasa i tyle w temacie.

Bronek06.10.2021 18:26

Nie bójmy się tego występku nazwać nie bójmy się to Hiena jest cmentarna to Hiena jest .

Bieda wywołuje złodziejstwo06.10.2021 12:50

Nasz kraj ocieka mlekiem i miodem.
Mleko dawno skisło, a miód jest sztuczny.

Gość06.10.2021 7:35

Jak się komuś daje większą gotówkę na ''gębę'' nie prosząc o jakiekolwiek potwierdzenie to potem niech nie płaczą że ich ktoś zrobił w jajo.

Gurnik pszodofy s Sofiufki05.10.2021 13:56

Jerzeli koś raz hodź nie pszywłaszczył sobie pieńeńdzy za czyjś grub to nieh sam pierfszy żóci kamieniem. Nie?

Katarzyna 05.10.2021 12:33

A wystarczy dopuścić jedynie płatność kartą i przelewem.

Do zdezorientowanego05.10.2021 10:56

Płaci się za zezwolenie postawienia pomnika a kamieniarzowi za pomnik

Gość05.10.2021 8:23

Cmentarzem Komunalnym zarządza grabarz. To on sprzedaje miejsca na cmentarzu i decyduje o wszystkim, co tam się dzieje. Dyrektor tylko potwierdza polecenia grabarza. Czasami to ciekawe sprawy. Przykładowo przed kilku laty odbył się pogrzeb radnej Sejmiku Województwa Śląskiego, następnego dnia okazało się, że jej grób został przeniesiony o kilka miejsc. Taka ekshumacja na czarno.

Instytut05.10.2021 8:22

Marka Jastrzebie-Zdroj. IT, turystyka, muzealnistwo, kultura i sztuka oraz figo fago.

Zdezorientowany05.10.2021 7:50

Od kiedy to pomnik zamawia się u pracownicy cmentarza i jej się płaci hmmm.