Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-1°
BS Kredyt bez gwiazdek
18 października 2021

Bezpłatne badania dla 40-latków i starszych

Bezpłatne badania dla 40-latków i starszych
fot.JSW S.A. / Dawid Lach

Ruszyły badania diagnostyczne dla Polaków mających 40 lat i więcej. Także w Jastrzębiu można bezpłatnie sprawdzić swój stan zdrowia. Skierowanie można wygenerować poprzez Internetowe Konto Pacjenta lub infolinię.

Do końca roku można skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych dla pacjentów mających co najmniej 40 lat.  Jest to w ramach rządowego programu „Profilaktyka 40 Plus”. W Jastrzębiu-Zdroju program realizuje Laboratorium Medyczne „Diagnostyka”.

W celu zgłoszenia chęci do badań należy zarejestrować się poprzez Internetowe Konto Pacjenta lub zadzwonić pod infolinię(800-190-590) wypełnić specjalną ankietę, która powoduje wygenerowanie e-skierowania zawierającego pakiet badań właściwy dla danej osoby. Następnie otrzymuje się kod, z którym trzeba przyjść do jednego z dwóch laboratoriów medycznych „Diagnostyka”, są to:  

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w czwartki w godzinach 9:00-11:00; (tel. 32 47 62 657)
  • Punkt Pobrań przy ulicy Wrocławskiej 20 w czwartki w godzinach 7:30-12:00; (tel. 32 47 40 482)

Na badanie należy zgłosić się z dokumentem tożsamości zawierającym PESEL oraz kodem podanym przez infolinię lub wygenerowanym na IKP (indywidualne konto pacjenta). Należy przynieść ze sobą próbkę moczu i kału (zgodnie ze zleceniem) oraz być na czczo.

Czas trwania pierwszej pilotażowej fazy programu to 1.07.2021 - 31.12.2021

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bezpłatne przejazdy autobusami tylko po aktualizacji Bezpłatne przejazdy autobusami tylko po aktualizacji

Niezaszczepieni na przymusowe urlopy bezpłatne? Niezaszczepieni na przymusowe urlopy bezpłatne?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!