Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
BS Kredyt bez gwiazdek
19 października 2021

Jastrzębianie będą zbierać pieniądze dla chorych

Jastrzębianie będą zbierać pieniądze dla chorych
fot. Hospicjum Domowe Jastrzębie

W dniu 1 listopada, dniu Wszystkich Świętych na jastrzębskich szpitalach odbędzie się kwesta na rzecz chorych hospicjum domowego. Organizatorzy zachęcają do wsparcia akcji. Liczy się każda złotówka. 

W tym dniu na cmentarzach pojawią się uczniowie szkół średnich, a także sportowcy, artyści, osoby publiczne i będą zachęcać mieszkańców do wsparcia Hospicjum Domowego im. księdza Eugeniusza Dutkiewicza.

Wszystkich połączy jeden cel - wsparcie osób znajdujących się w terminalnym okresie choroby nowotworowej. Kwesta organizowana jest już od 17 lat, a jej tegoroczne hasło brzmi: PROMYK NADZIEI.

Wolontariusze będą wyposażeni w identyfikatory imienne ze zdjęciem oraz oznaczone puszki. Jastrzębskie Hospicjum utrzymuje się wyłącznie z darowizn, zbiórek publicznych oraz odpisów podatkowych na rzecz organizacji pożytku publicznego (w ramach akcji Podaruj swój 1%).

- W tym roku zebraną kwotę zamierzamy przeznaczyć na środki higieny osobistej i sprzęt potrzebny do opieki nad chorymi. Już teraz dziękujemy za Waszą życzliwość, przychylność i hojność - mówi Tomasz Sember, koordynator kwesty.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Z Ukrainy uciekają również koty. Rusza zbiórka Z Ukrainy uciekają również koty. Rusza zbiórka

WOŚP zaprasza na puzzle WOŚP zaprasza na puzzle

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Prawdomowny20.10.2021 17:00

Zaczyna się. Wszystkich świętych a potem grudzień, idealny okres dla wyciągaczy kasy. A już najbardziej chorym pomysłem jest usiłowanie wywarcia presji na kupującym poprzez stawianie dzieciaków przy kasach, to zwyczajnie obrzydliwe zupełnie jak wysyłanie na żebry armii dzieci w styczniu.

Dżordż Lowerboj20.10.2021 5:44

@To sem ja

A co ma z tym wszystkim wspólnego Michnik?

To sem ja19.10.2021 8:39

Tutaj np. możecie się wykazać, wyznawcy czerwonego jąkały. Te pieniądze nie pójdą na marne...