Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
BS Kredyt bez gwiazdek
19 października 2021

JSW z nagrodą w prestiżowym konkursie

JSW z nagrodą w prestiżowym konkursie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa zdobyła II nagrodę główną w konkursie "The Best Annual Report" w kategorii „Przedsiębiorstwa”.  Spółka została doceniona za napisanie raportu rocznego, który zawierał wiele cennych informacji.

JSW odniosła sukces w konkursie "The Best Annual Report" w kategorii „Przedsiębiorstwa”. To konkurs na najlepszy raport roczny pod względem wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów organizowany przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

Konkurs "The Best Annual Report" to przedsięwzięcie niekomercyjne, służące środowisku i kształtowaniu dobrych praktyk w sprawozdawczości finansowej spółek publicznych, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa rynku kapitałowego w Polsce. Konkurs ma długą tradycję, bo w tym roku odbyła się jego 16. edycja.

Kapituła konkursu oceniała sprawozdania z działalności spółek, zastosowanie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF/MSR), czyli skonsolidowane sprawozdania finansowe z raportów przesłanych do Komisji Nadzoru Finansowego oraz raporty zintegrowane. Laureaci nagród głównych są wyłaniani w dwóch kategoriach: „Przedsiębiorstwa” oraz „Banki i instytucje finansowe”.

 - Cieszę się, że nasze wysiłki i wysokie standardy sprawozdawczości zostały zauważone i docenione. Tegoroczne wyniki konkursu „The Best Annual Report” wskazują na zaangażowanie pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej w przygotowanie transparentnego sprawozdania, dlatego dziękuję im za zaangażowanie w imieniu swoim i zarządu - mówi Robert Ostrowski, zastępca prezesa zarządu JSW S.A. ds. Ekonomicznych.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza nagroda za sprawozdawczość w konkursie "The Best Annual Report", którą zdobyła JSW SA. W ostatnich latach spółkę doceniono w konkursie głównym (2013 r. drugie miejsce, 2014 r. trzecie miejsce i w 2017 r. – trzecie miejsce) oraz wyróżnieniami (2013 r. i 2016 r. za najlepsze sprawozdanie z działalności, 2018 r. za stały, wysoki poziom jakości sprawozdania z działalności oraz w 2019 roku za raport zintegrowany).  

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zwolnienie dyscyplinarne powodem protestu związkowców? Zwolnienie dyscyplinarne powodem protestu związkowców?

1 mld zł zasili specjalny fundusz w JSW 1 mld zł zasili specjalny fundusz w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Ala19.10.2021 10:04

Właśnie dać pracownikom premie

Instytut19.10.2021 7:44

Zlikwidowac te fabryki smrodu.

Zenek bez spodenek19.10.2021 7:39

Teraz jeszcze tylko akademia odznaczenia i premia w kopercie jak za komuny

Jan Sprawozdawca19.10.2021 7:34

buhahahhahahahaha