Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°17°
Sklep Medicanna
27 października 2021

Będą jeszcze lepsze warunki w jastrzębskim szpitalu

Będą jeszcze lepsze warunki w jastrzębskim szpitalu
fot. WSS 2 Jastrzębie

Neurochirurgia w jastrzębskim szpitalu przechodzi gruntowny remont. Właśnie ruszyły prace w lecznicy. Ich koszt to kwota 4 mln zł.

Zdecydowana większość tych środków, bo 2,8 mln zł, pochodzi z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ponad 1,1 mln zł dołożyły władze województwa, zaś sam szpital przeznaczył na ten cel 72 tysięcy zł.

- Roboty budowlane właśnie się rozpoczęły, w związku z tym konieczna była reorganizacja oddziału. Przebieg remontu został zaplanowany tak, aby nie zakłócał on funkcjonowania oddziału i możliwie najmniej wpłynął na komfort pobytu pacjentów i będzie przebiegał dwuetapowo - informuje Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy szpitala.

W pierwszej kolejności przebudowa obejmie prawy odcinek, a utrudnienia potrwają kilka miesięcy. Obecne tam dziś łóżka zostaną przeniesione na drugą cześć oddziału, a miejsca przewidziane na izolatoria znajdą się w innej części szpitala. Dzięki temu udało się uniknąć redukcji łóżek, bez zmian również pozostają numery telefonów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odwiedziny w szpitalu - empatia i zdrowy rozsądek to podstawa! Odwiedziny w szpitalu - empatia i zdrowy rozsądek to podstawa!

Premier apeluje o ocieplanie domów przed zimą. Tylko skąd wziąć fachowców? Premier apeluje o ocieplanie domów przed zimą. Tylko skąd wziąć fachowców?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Xxx28.10.2021 23:11

Lekarze z tego oddziału to osoby którzy boją się operować.

Prawdomowny28.10.2021 16:55

Jeszcze lepsze, a to dobre.

Gość28.10.2021 11:25

Lepsze warunki to proszę wymienić personel na 10 tam to jest dramat

M27.10.2021 21:32

Ciężko jest napisać co za firma wykonuje remont?? To jakaś tajemnica??