Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
BS Kredyt bez gwiazdek
3 listopada 2021

Marszałek nagrodził Żelazny Szlak Rowerowy

Marszałek nagrodził Żelazny Szlak Rowerowy
fot. UM Jastrzębie

Żelazny Szlak Rowerowy jest znany, jeśli nie w całej Polsce, to w województwie śląskim. Trudno zliczyć wszystkie wyróżnienia, które otrzymał. Niedawno doszło kolejne.

Marszałek Województwa Śląskiego wyróżnił Żelazny Szlak Rowerowy w konkursie na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną”. Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych otrzymało Centrum Usług Społecznych w Zabrzu. Drugie miejsce na podium należy do Domu Przyrodnika w Hażlachu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Muzeum Śląskim w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury. W jury zasiadali członkowie Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Galę połączono z ogłoszeniem wyników w konkursie Architektura Roku.

Na tegoroczną, 22. edycję konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna” wpłynęły 33 zgłoszenia z 27 gmin.

Przypomnijmy, że jastrzębska trasa rowerowa zdobyła już wyróżnienie publiczności w kategorii „Najlepsza Przestrzeń Publiczna”.  Dosłownie ostatnim rzutem na taśmę, głosami internautów udało się wywalczyć pierwsze miejsce. Żelazny Szlak Rowerowy zwyciężył uzyskując rekordową liczbę punktów - aż 4296.

- Dziękuję marszałkowi za wyróżnienie, a jastrzębianom za każdy oddany głos. Pokazaliście, że macie w sobie ducha walki i solidarności. Hażlachowi i pozostałym gminom dziękuję za niesamowitą walkę do samego końca - mówiła prezydent Anna Hetman.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie zostanie rowerową stolicą Polski? Jastrzębie zostanie rowerową stolicą Polski?

Straż Miejska nagradza rowerzystów Straż Miejska nagradza rowerzystów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Rowerzysta07.11.2021 9:16

Żelazny szlak był fajny tylko na początku.Aktualnie-masakra.W weekendy jest tam pełno spacerowiczów,głównie rodzin z dziećmi.Niby nie mogą tam spacerować a jednak to robią.Może by tak jakieś mandaty dla spacerowiczów?. Kolejna sprawa to nawierzchnia.Jak ktoś jedzie na tanim rowerze z dekazłomu to owszem,jest ok. tylko że wystarczy na ten szlak wjechać ciut lepszą maszyną i od razu czuć wszelakie wertepy.Nie wiem jak inni,ale ja osobiście nie pojmuję dlaczego zlikwidowano wiadukty na Ul.Wyzwolenia oraz Czyża.A przecież ul.wyzwolenia to dość ruchliwa droga.Chwila nie uwagi i no właśnie.Równie dziwne jest nie zrobienie mostu na ul.majowej-jedziesz sobie rowerem a tu nagle szlak się kończy i fragment trzeba pokonać ul.torową.Ja nie mam zamiaru krytykować tego szlaku,pomysł fajny,tylko projektant mógł się trochę przyłożyć do roboty.

przesadził - Staszek Król04.11.2021 22:07

Owszem, ładny jest ten szlak. Miejscami zachwycający. Ale w sumie podobnych szlaków jest sporo. Czujemy tu jakiś szwindel z nagradzaniem. Ale dobrze, że jest. Jest problem: Jeśli przyjeżdża się samochodem z sąsiedniego miasta, to gdzie jest parking dla chcących się przejechać po tym szlaku?
Śmiało, urzędnicy, podpowiedzcie.
Do: Gość Dziś o 11:21. Podpisz się bo inaczej wszyscy są pewni, że piszesz bzdury i dlatego podpisujesz się jak każda miernota.

Gość04.11.2021 11:21

Miasto upada,ludzie bez pracy jedyne co pozostaje to jechać na rowerze i nie wracać.

XXX03.11.2021 15:47

Już za kilka lat będzie można podziwiać linię 400kVA, która będzie budowana przez PSE. Pewnie będzie dobrze wkomponowana w krajobraz. Będzie ją można podziwiać od Godowa, przez Moszczenicę i Ruptawę.

Gość03.11.2021 15:03

Po latach okaże się,że to była jedyna szansa na kolej. Dojazd do Wodzisławia.

Gość03.11.2021 15:00

To była jedyna szansa na połączenie z Wodzisławiem.

Kiedy nowe kino???03.11.2021 10:48

18 km szlaku.
80 tyś mieszkańcy płacą za wynajem kina.

******* Ishan03.11.2021 7:01

Znana, jeśli nie w całej Polsce, to w województwie śląskim, jest skrajna niekompetencja tutejszych władz.

Zaorano tory kolejowe, żeby raz na zawsze zrezygnować z powrotu kolei i na tym miejscu mają jeździć rowery?

A gdzie darmowa komunikacja miejska, nowi inwestorzy z miejscami pracy dla jastrzębian, sieć uczelni wyższych, obiecywana krzemowa dolina, siedziby teatru i opery albo chociaż ZUS-u? No gdzie? Się pytam...