Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
BS Kredyt bez gwiazdek
5 listopada 2021

"Kobieta z wydm", czyli rzecz o kuszeniu w Jastrzębiu

"Kobieta z wydm", czyli rzecz o kuszeniu w Jastrzębiu
fot. kbł/jastrzebieonline.pl

We wtorek na deskach Domu Zdrojowego zostanie wystawiony spektakl o intrygującym tytule „Kobieta z wydm”.  Będzie to widowisko z wykorzystaniem teatru cieni, rzeźb kinetycznych, figur witrażowych. Wstęp na spektakl jest wolny. 

"Kobieta z wydm" inspirowana jest  powieścią wybitnego japońskiego pisarza Abe Kobo. Spektakl przygotowany dzięki współpracy Instytutu Teatru Przedmiotu z Fundacją Harmonicznego Chaosu, będzie można zobaczyć 9 listopada,  godzinie 19:00 w Domu Zdrojowym.

- Pokażemy dwie historie prowadzone polifonicznie, które łączy wspólny temat – kuszenie. Pokusa pojawia jako konsekwencja ucieczki nazwanej poszukiwaniem. Pojawia się w miejscu ustronnym, pustynnym. To pokusa władzy, pokusa życia wiecznego i pokusa mocy. Pierwsza historia to opowieść artysty, który usprawiedliwia swe istnienie tworzonym dziełem sztuki. Druga historia to rzecz o naukowcu, który pragnąc dostać się na karty encyklopedii, wyrusza na poszukiwanie nieznanego gatunku owada. I tym warunkuje sens swego istnienia. Obaj doświadczają niemocy, kruchości i niewoli. Obaj ulegają pokusie, mając świadomość, że pokusie nie uległ tylko Jeden Taki, co na krzyżu skończył. Ale to inna historia - zapowiadają organizatorzy.

Na spektakl obowiązuje wstęp wolny. Informacje i rezerwacja miejsc e-mail: fuhacha@gmail.com , tel.: 513086463 Ilość miejsc ograniczona.

Wydarzenie organizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Partnerem pokazu jest Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.

Dofinansowano z Budżetu Państwa ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spektakl Królowa Śniegu dla dzieci i nie tylko Spektakl Królowa Śniegu dla dzieci i nie tylko

Pieniądze na kulturę podzielone Pieniądze na kulturę podzielone

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Jan Owad06.11.2021 8:32

Na poszukiwanie nieznanego gatunku owada.... można odkryć nieznany gatunek owada , a poszukiwać to można czegoś o czym wiemy że istnieje .Banialuki dla potłuczonych.

Boryniok05.11.2021 18:01

Ło jak za darmo to nasz niedoszły kulawy kościelny poleci z babeczkom. Bo przeca za darmo to trza korzystać.

seboc05.11.2021 11:06

Dobrze, że chociaż streścili te mdławe hstorie, bo żaden z potencjalnych widzów bez tego by się nie zorientował.

Gość05.11.2021 8:29

Czy zaśpiewa dyrektor MOK-u ?

To sem ja05.11.2021 8:06

My, prości górnicy, domagamy się gwarków piwnych w nowej sali koncertowej przy akompaniamencie Figo fago!

******* Ishan05.11.2021 7:18

Po co to całe zaangażowanie? Prostym górnikom trzeba Disco Polo i piwa w plastikowych kubkach, a nie teatru.