Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°16°
Sklep Medicanna
10 listopada 2021

Wjechał na tory kolejowe mimo zakazu

Wjechał na tory kolejowe mimo zakazu
fot. KMP Jastrzebie

W sobotę mogło dojść do tragedii. Kierowca pojazdu wjechał na przejazd kolejowy, mimo że sygnalizacja świetlna informowała o tym, że rogatki zostaną za chwilę zamknięte.

Na przejeździe kolejowym, przy ulicy Niepodległości, po godzinie 18:00 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierujący ciągnikiem rolniczym zlekceważył sygnały świetlne i wjechał za zaporę na przejeździe kolejowym. Po uszkodzeniu rogatek odjechał z miejsca zdarzenia.

- Na podstawie monitoringu mundurowi ustalili numery rejestracyjne ciągnika, który wjechał na przejazd kolejowy, podczas gdy rogatki się opuszczały oraz nadawany był sygnał czerwony przez sygnalizator. Sprawcą zdarzenia był mieszkaniec Żor. Ostatnia przyczepa zerwała szlaban, kierowca odjechał. Na szczęście nikomu nic się nie stało - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Rogatka została wymieniona na sprawną przez pracowników obecnych na miejscu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dziś policyjna akcja "Prędkość". Uważajmy na drogach Dziś policyjna akcja "Prędkość". Uważajmy na drogach

Ugodził nożem śpiącą matkę. Prokuratura: Działał z zamiarem pozbawienia życia Ugodził nożem śpiącą matkę. Prokuratura: Działał z zamiarem pozbawienia życia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Maszynista10.11.2021 17:32

Do kleryka.jak chcesz to cię przewiozę. W węglarce

Prawdomowny10.11.2021 8:36

Wielu kierujących pojazdami nie wie do czego sluza te migające lampki przed przejazdem kolejowym. Notorycznie widać jak mimo migania i dzwonka ludzie przejeżdzają i tak samo po podniesieniu szlabanów, od razu but zamiast poczekać.

Kleryk na estradzie10.11.2021 8:01

Jaki przejazd kolejowy?

Czyżby kolej dotarła już do tej upadającej osady górniczej?

Przecież cały czas się trąbi w mediach, że kiedyś będzie, a tutaj proszę... Po cichu, bez rozgłosu, ale już jest.