Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°15°
Sklep Medicanna
10 listopada 2021

O wybitnym podróżniku w bibliotece

O wybitnym podróżniku w bibliotece
fot. wikipedia / Elzbieta Dzikowska

Postać Tonego Halika zostanie przybliżona w Miejskiej Bibliotece Publicznej podczas spotkania z Mirosławem Wlekłym, biografem podróżnika.

We wtorek, 16 listopada (godz. 17:00) w jastrzębskiej bibliotece przy ulicy Wielkopolskiej odbędzie się spotkanie autorskie z pisarzem Mirosławem Wlekłym, autorem biografii Tonego Halika.

Słuchacze poznają fascynującą biografię bohatera, dowiedzą się, w jaki sposób młody Mieczysław Antoni z żołnierza II wojny przeistoczył się w słynnego obieżyświata, wnikliwego obserwatora i rejestratora kultur pierwotnych, penetrującego wspólnie z Elżbietą Dzikowską najmniej znane regiony świata. Owocami tych podróży były znane i popularne programy telewizyjne, jeszcze niedawno chętnie oglądane przez telewidzów: „Tam, gdzie pieprz rośnie”, „Pieprz i wanilia”.  Autor biografii Halika czy trenera Kazimierza Górskiego opowie także o procesie tworzenia książek poświęconych wybitnym postaciom, zbieraniu materiałów, wywiadom z bliskimi, szukaniu  nieznanych epizodów z życia znanych ludzi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Poznaj czeską stronę Śląska Poznaj czeską stronę Śląska

"Nie tylko wypożyczamy książki" "Nie tylko wypożyczamy książki"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość14.11.2021 15:32

Bardzo ciekawe spotkanie się szykuje. Brawo biblioteka!

Dżordż Lowerboj11.11.2021 17:16

...

Trudno się z tobą nie zgodzić.

...11.11.2021 10:48

To promowanie postawy niby dorosłego mężczyzy, ale jednak takiego lekkoducha w stylu Piotrusia Pana.

Pamiętam jak jeszcze niedawno pan też ś.p. Doba chwalił się swoimi morskimi podbojami przy nieustannych zapewnieniach, że był świetnymo jcem i mężem. Jak dla mnie to jakiś ponury żart. Facet się pakował i wyjeżdżał na rok albo i dwa, a w tym czasie żona w domu z dziećmi bez wsparcia. Spójrzmy prawdzie w oczy, to bohater?

Instytut11.11.2021 8:16

"Pieprz i wanilia."

Tam, gdzie rosna pieprz i wanilia, penetruja obecnie kretyni z "Hotel paradise".

Prawdomowny11.11.2021 7:42

Jak już raz w roku dzieje sie coś ciekawego to akurat mnie nie ma, ale słusznie ktoś zauwazyl, ze w Jastrzebiu tłumy to tylko na Zenka, piwo i kiełbasę.

Gość10.11.2021 23:53

Pieprz i wanilia.

Gość10.11.2021 19:45

Ten, to był dobry penetrator. Szkoda, że nie będzie mnie w mieście, bo może bym posłuchał ciekawych historii

Co tam biblioteka, ale pałac w Borynii.....10.11.2021 11:16

Po odremontowaniu i przywróceniu do czasu świetnosci należy bezwzględnie oddać ten pałac w ręce kochanego przez Prawdziwych Polaków bo Katolików Kościoła Apostolskiego. W jego wnętrzu zamieszkają najbardziej potrzebujacy pomocy, czyli nasi Księża, ubodzy słudzy Boży, poświęcajacy się dla dobra narodu w Imię Boże.

Kleryk na estradzie10.11.2021 7:24

I tym chcecie przyciągnąć mieszkańców tej upadającej osady górniczej?

Biografią Zenka Martniuka to i owszem. Albo wynalazcy plastikowego kubka do spożywania trunków piwnych.