Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
16 listopada 2021

Podrzucili odpady pod śmietnik. Wpadli dzięki monitoringowi

Podrzucili odpady pod śmietnik. Wpadli dzięki monitoringowi
fot. Straż Miejska Jastrzębie

Pod śmietniki znajdujące się przed blokami nie wolno wyrzucać odpadów budowlanych. Monitoring wizyjny pozwolił ustalić sprawców takiego zaśmiecania i wyciągnąć wobec nich konsekwencje.

Na początku października pod śmietnik znajdujący się na ul. Bogoczowiec ktoś podrzucił odpady. Powiadomiona o zdarzeniu Straż Miejska za pomocą monitoringu ustaliła sprawców.

- Udało się ustalić właścicieli podrzuconych odpadów. W obu przypadkach sprawcy przyznali się do popełnionego wykroczenia i zostali ukarani mandatem karnym, gdyż odpady budowlane i rozbiórkowe powinni dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - informuje Straż Miejska.

Zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój, właściciel nieruchomości zobowiązany jest do pozbywania się odpadów komunalnych powstałych na terenie nieruchomości w następujący sposób: przekazując je podmiotowi odbierającemu odpady z częstotliwością wynikającą z zakresu usług świadczonych przez gminę i w sposób umożliwiający świadczenie tych usług; przekazując je do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, na zasadach określonych odrębnymi przepisami; przekazując je do punktów zbiórki utworzonych w wybranych placówkach handlowych (punktów sprzedaży) lub punktów serwisowych, na zasadach określonych odrębnymi przepisami; przekazując je do innych punktów zbiórki.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za odpady można otrzymać nasiona Za odpady można otrzymać nasiona

Z terenu Jastrzębia zebrano 150 worków śmieci Z terenu Jastrzębia zebrano 150 worków śmieci

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
abc16.11.2021 12:39

Jaka wysokosc MKK?
Biorac pod uwage ile u nas kosztuje zdanie 1 tony odpadow budowlanych (prawie 800 zl) pewnie jeszcze zadowoleni wyszli na tym mocno in plus
Jak dlugo beda smieszne kwoty mkk, tak dlugo beda takie akcje

Trzeźwy16.11.2021 9:36

Punkty odbioru odpadów są dalej niż przyblokowe śmietniska i można zostawić tam wszystko i w każdej ilości.

To tak uprzedzając argumenty "domkowych bogaczy" z bogoczowca.

Gość16.11.2021 8:56

Odpady budowlane pod śmietniki mogą wyrzucać firmy, którym prace zleciła spółdzielnia mieszkaniowa. Firmy takie mogą również wylewać rozpuszczalniki i resztki farb do kanalizacji deszczowej.

Instytut16.11.2021 7:50

Lepiej, by do lasu wywalił.
Następnym razem tak postąpi.

******* Ishan16.11.2021 7:36

A dlaczego jego wizerunek jest zakryty?

To po co w ogóle zamieszczać jakiekolwiek zdjęcie?

W tym dzikim katolickim kraju przestępcy są bardziej chronieni od swoich ofiar.