Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°20°
19 listopada 2021

Kursy programowania - przyszłość 2022 roku

Kursy programowania - przyszłość 2022 roku
fot. materiały prasowe

W obecnych czasach komputery są nieodłącznym elementem życia i funkcjonowania w dzisiejszym świecie. To niewątpliwie nasza przyszłość i już od lat krążą pogłoski, że „roboty opanują świat”. Jednak do ich użyteczności potrzebny jest człowiek, który odpowiednio zaprogramuje dany sprzęt, aby spełniał on swoją docelową funkcję. Branża informatyczna stale rozwija się w bardzo szybkim tempie, a to przyczynia się do braków pracowniczych.

Programiści są ostatnio jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy. W Europie stale brakuje specjalistów w tej dziedzinie. Prognozuje się, że w niedalekiej przyszłości, nawet w pracach pozornie niezwiązanych z branżą informatyczną, wymagane będą podstawowej umiejętności programowania.

W niektórych szkołach już wprowadzona została nauka kodowania, jako nauka tzw. „trzeciego języka”. Warto, poza językiem polskim i obcym, znać dodatkowy język programowania, który pozwala zrozumieć otaczający świat i zachodzące w nim zmiany. Nabycie umiejętności programowania przyczynia się to także do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa i bardziej świadomego posługiwania się nowymi technologiami, które odgrywają wyjątkowo ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu.

Dlaczego warto ukończyć kurs programowania i czy nabyte umiejętności przydadzą się w przyszłości?

Programowanie:

  1. jest inwestycją w przyszłość,
  2. jest umiejętnością, na które stale rośnie zapotrzebowanie na rynku pracy,
  3. pozwala świadomie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii
  4. rozwija umiejętność pracy w zespole
  5. uczy analitycznego myślenia,
  6. Pobudza kreatywność
  7. uczy uporządkowania
  8. daje efekt w postaci własnych dzieł

Niezależnie od tego, czy ktoś docelowo będzie zajmować się programowaniem gier lub aplikacji na telefon, czy kontrolerów w siedzibie NASA – wszystko zaczyna się od pierwszego kroku. Warto pamiętać o tym, że im szybciej podjęta zostanie decyzja o rozpoczęciu nauki programowania, tym lepiej. Dlatego właśnie kursy programowania coraz częściej są skierowane do dzieci i młodzieży. Dzieje się to za sprawą tego, że coraz to młodsze pokolenia użytkują na co dzień komputery. Spędzony czas przed monitorem nie musi być zmarnowany. Od lat wiadomo, że im człowiek młodszy – tym lepiej chłonie nową wiedzę. Poza tym, nauka kodowania od najmłodszych lat pobudza kreatywność i przyczynia się do kształtowania logicznego myślenia. To z kolei ma bezpośrednie przełożenie na łatwość w znajdywaniu niestandardowych rozwiązań i rozwiązywania problemów.

Co jeszcze można zyskać dzięki ukończeniu kursu programowania?

Rozwój osobisty i nauka umiejętności nigdy nie idą w las i zawsze pozostają w człowieku nabyte umiejętności. W przypadku programowania człowiek uczy się nie tylko samokontroli i samodzielnego uczenia się, ale także współpracy z innymi. Umiejętność pracy w zespole jest niezwykle doceniana w ostatnich czasach przez pracodawców. Nauka podstaw programowania nie tylko pozwala rozwijać się dalej w kierunku zdobycia kwalifikacji profesjonalnego programisty, ale także otwiera inne ścieżki rozwoju, gdzie wykorzystywane są elementy kodowania i programowania. Kursy programowania są przyszłością.

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odwiedziny w szpitalu - empatia i zdrowy rozsądek to podstawa! Odwiedziny w szpitalu - empatia i zdrowy rozsądek to podstawa!

Fabuła tej opowieści kryminalnej rozegra się w Jastrzębiu-Zdroju Fabuła tej opowieści kryminalnej rozegra się w Jastrzębiu-Zdroju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!