Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°15°
Sklep Medicanna
23 listopada 2021

GKS Katowice lepszy w Jastrzębiu. JKH grał w osłabieniu

GKS Katowice lepszy w Jastrzębiu. JKH grał w osłabieniuZobacz więcej zdjęć
fot. Andrzej Klocek

Po raz trzeci w tym sezonie lider z Katowic znalazł sposób na JKH GKS Jastrzębie. Osłabieni brakiem trzech kluczowych obrońców gospodarze musieli w niedzielny wieczór uznać wyższość derbowego rywala, który zaaplikował nam aż siedem goli, co należy zapisać po stronie sporych minusów. Z kolei za pozytyw można uznać przebieg pierwszej tercji, która była prawdziwą ucztą dla oka kibica hokeja.

Pierwsza część gry była bez wątpienia jedną z najlepszych pod kątem sportowym tercji w tym sezonie na Jastorze. Obie ekipy poszły na wymianę ciosów, czego efektem było aż pięć goli, w tym co najmniej jeden klasy światowej. Strzelaninę rozpoczął już w 2. minucie Vitalijs Pavlovs, jednak na to trafienie ładnym strzałem z dystansu szybko odpowiedział Grzegorz Pasiut. W 7. minucie Egils Kalns i Roman Rac przeprowadzili kapitalną akcję, efektownie rozklepując obronę lidera i odzyskując prowadzenie dla gospodarzy. Niestety, katowiczanie znów zdołali doprowadzić do remisu, tym razem po wystawieniu krążka przez Mateusza Bepierszcza, gdy Joonie Monto pozostało jedynie dopełnić formalności. W samej końcówce jastrzębianom przyszło po raz pierwszy tego dnia walczyć o osłabieniu i niestety na pięć sekund przed syreną sposób na Patrika Nechvatala znalazł Maciej Kruczek.

Na drugą partię trener Robert Kalaber postanowił posłać do boju Michała Kielera. Niestety, tę część gry należało zapisać na konto gości, którzy ponownie trzykrotnie umieścili krążek w siatce. Wprawdzie najpierw jastrzębianie nie wykorzystali dwóch świetnych okazji z kontrataków podczas gry w osłabieniu, jednak potem Grzegorz Pasiut wespół z Jakubem Wanackim pokazał gospodarzom, jak należy korzystać z błędów konkurentów. Nasz zespół zdołał wprawdzie szybko odzyskać kontakt dzięki ładnej akcji łotewskiej gwardii, ale radość z tego faktu trwała zaledwie dziewiętnaście sekund, po których piątego gola dla Katowic strzelił Bartosz Fraszko. Rezultat drugiej odsłony ustalił natomiast w 39. minucie Mateusz Michalski, znów wykorzystując błędy naszej linii defensywnej.

W trzeciej odsłonie obie ekipy wyraźnie zwolniły tempo gry, w rezultacie czego na tafli działo się znacznie mniej, aniżeli w poprzednich tercjach. Jednak i tu nie zabrakło goli. Najpierw Grzegorz Pasiut po raz kolejny tego dnia udowodnił, jak wiele znaczy dla zespołu lidera, zaś w 59. minucie rozmiary porażki JKH GKS Jastrzębie zmniejszył Dominik Jarosz, strącając krążek po uderzeniu kolegi spod niebieskiej. Na finiszu gospodarze starali się jeszcze o piątą bramkę, jednak John Murray już nie skapitulował.

Porażka oznacza, że podopieczni Roberta Kalabera pozostaną na razie poza czołową czwórką. We wtorek czeka nas daleki wyjazd do Torunia, zaś w piątek w hicie kolejki podejmiemy wicelidera z Oświęcimia.

21 listopada 2021, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 4:7 (2:3, 1:3, 1:1)
1:0 Pavlovs (Kasperlik, Kalns) 01:23
1:1 Pasiut (Fraszko, Jakimienko) 03:24
2:1 Kalns (Rac) 06:40
2:2 Monto (Bepierszcz, Prokurat) 11:19
2:3 Kruczek (Wronka, Fraszko) 19:55, 5/4
2:4 Wanacki (Pasiut) 34:19, 4/5
3:4 A. Sevcenko (Razgals, E. Sevcenko) 34:42, 5/4
3:5 Fraszko (Jakimienko, Valtola) 35:01
3:6 Michalski (Fraszko, Valtola) 38:00
3:7 Pasiut (Wronka) 49:06
4:7 Jarosz (E. Sevcenko, Matusik) 58:35

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (od 20:01 Kieler) - Kamienieu, E. Sevcenko, Urbanowicz, Jarosz, Pelaczyk - Górny, Matusik, Kasperlik, Rac, Kalns - Kostek, Horzelski, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals - Gimiński, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Baszyrow.

Strzały: 36 - 39 / Kary: 10 min - 8 min / Widzów: 600
Sędziowali: Mateusz Niżnik, Patryk Pyrskała (główni) oraz Jacek Szutta, Grzegorz Cudek (liniowi).

Polub i udostępnij
Czytaj też

JKH GKS Jastrzębie z brązowym medalem! JKH GKS Jastrzębie z brązowym medalem!

JKH GKS Jastrzębie zagra o brąz JKH GKS Jastrzębie zagra o brąz

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
menel23.11.2021 7:24

masakra