Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°16°
30 listopada 2021

Oddział Pediatryczny wyłącznie dla dzieci chorych na COVID-19

Oddział Pediatryczny wyłącznie dla dzieci chorych na COVID-19
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Oddział Pediatryczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przeznaczony jest wyłącznie dla dzieci chorych na COVID-19.

Najmłodsi pacjenci chorzy na COVID-19 mają do dyspozycji 20 łóżek z dostępem do tlenu na Oddziale Pediatrycznym.  Jest on przeznaczony wyłącznie dla dzieci chorych na COVID-19.

Zwiększeniu ulega również liczba łóżek z dostępem do tlenu dla dorosłych.  12 listopada szpital informował o 79 łóżkach, natomiast wojewoda śląski zdecydował w dniu 29 listopada o podniesieniu tej liczby do 100. Oprócz już istniejących takich stanowiska dodano 11 łóżek na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym i 10 na Oddziale Chirurgii Ogólnej.

Dotychczas istniejące łóżka tlenowe przeznaczone dla chorych na COVID-19 znajdujące się na pozostałych oddziałach szpitala: 

 16 -  Oddział Nefrologiczno-Wewnętrzny,

 26 - Oddział Gastrologiczno-Wewnętrzny,

15 - Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej,

10 - Oddział Neurologii,

12 -  Oddział Kardiologii.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Projekty z Jastrzębia w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim Projekty z Jastrzębia w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim

Do szpitala można wejść tylko z maseczką Do szpitala można wejść tylko z maseczką

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Marek30.11.2021 15:42

Dzieci niecovidowe niech giną. Zgodnie z procedurą.