Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°16°
1 grudnia 2021

Ponad 3 mln dofinansowania dla spółki JSW

Ponad 3 mln dofinansowania dla spółki JSW
fot. pixabay

Spółka Hawk-e otrzymała ponad 3 mln z dofinansowania na projekt dotyczący bezzałogowego dostarczenia materiałów medycznych oraz organów do transplantologii.

Spółka Hawk-e otrzymała informację, iż złożony w Śląskim Centrum Przedsiębiorczości w dniu 8 czerwca 2021 r. wniosek o dofinansowanie projektu pod nazwą. „Opracowanie systemu transportu materiałów medycznych do Ośrodków Transplantologii, z wykorzystaniem środowiska ICT oraz bezzałogowych statków powietrznych (BSP) na przykładzie Śląskiego Centrum Chorób Serca” przeszedł pozytywnie etap oceny merytorycznej.

Przedmiotem projektu jest opracowanie innowacyjnego systemu transportu materiałów medycznych w szczególności serca i płuc, w celu zwiększenia efektywności zabiegów transplantacji organów poprzez logistyczne usprawnienie przewozu tkanki żywej z wykorzystaniem systemów bezzałogowych statków powietrznych.

W ramach projektu zostanie opracowany inteligentny system dostarczania organów do Ośrodków Transplantologii z wykorzystaniem systemów bezzałogowych statków powietrznych, wykonujących loty operacyjne na stałych, określonych trasach przelotu. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie innowacyjnej technologii pozwalającej przyspieszyć proces transportu organów do przeszczepu.

Projekt prowadzony będzie w konsorcjum z Instytutem Techniki Górniczej KOMAG z Gliwic. Kwota otrzymanego dofinansowania wynosi 3 147 730,31 zł.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Austriacki koncern wsparł rodziny ofiar z KWK Zofiówka i KWK Pniówek Austriacki koncern wsparł rodziny ofiar z KWK Zofiówka i KWK Pniówek

PGG o e-sklepie: "Oszustwa praktycznie niemożliwe" PGG o e-sklepie: "Oszustwa praktycznie niemożliwe"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
no no01.12.2021 22:15

JSW i innowacje :-D

Dron01.12.2021 19:58

Spółka Hawk-w jest częścią Grupy Kapitałowej JSW SA. Utrzymuje się z środków własnych czyli pensje wypłacane są z zysków Spółki.
Jej działalności to rozwiązania ICT dedykowane do wspomagania zarządzania przestrzenią powietrzna.
W zeszłym roku dostarczyła system PANSA UTM dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, jedyne takie rozwiązanie na świecie.
Swoją działalność realizuje w ramach prac B+R, których komercjalizacja jest częścią strategii GK JSW SA w obszarze dywersyfikacji strumieni kapitałowych.

Kop01.12.2021 16:59

W piątek płacą Barbórka

Dżon łejn01.12.2021 16:25

Dobry pomysł. Aby wypalił

Instytut01.12.2021 14:41

"czy pensje dla zarządu tej spółki pochodzą z tego co wypracują górnicy na kopalniach JSW."

Nie, bo kopalnie od dluzszego czasu nie zamknely roku z zyskiem.
Pensje warszawskich pracownikow JSW utrzymuje podatnik.

bbbb01.12.2021 13:22

Tytuł brzmi "Ponad 3 mln dofinansowania dla spółki JSW". W artykule wspomniano o Hawk-e, ale ani słowem o JSW. Niech mi ktoś wyjaśni bo nie bardzo kleję. Kto właściwie dostał to dofinansowanie? Obok czytam, że JSW zarobi 5 mld zł i otrzyma jeszcze dodatkowe 3 mln dofinansowania? I czym właściwie zajmuje się JSW??? Mi nawet do głowy nie przyszło, że kopalnie mogą zajmować się lotnictwem i transplantologią!!! Chociaż jeżeli rafineria może zajmować się prasą to dlaczego nie. Tylko czekam aż szpitale zaczną produkować np. mydło.

Instytut01.12.2021 12:17

Beeeee.

Wydobywamy to co najlepsze01.12.2021 9:13

Ja mam pytanie czy pensje dla zarządu tej spółki pochodzą z tego co wypracują górnicy na kopalniach JSW.

Instytut01.12.2021 7:45

Zlikwidować te fabryki smrodu.

Chyba było Hawk w

Mam ajkju pięć i na podryw chęć01.12.2021 7:42

Zaraz się okaże, że wydobywanie węgla to tylko działalność uboczna w JSW. A swoją drogą, to kiedy coś płacą?