Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
2 grudnia 2021

Segregujcie odpady. Zmieniają się godziny otwarcia punktów

Segregujcie odpady. Zmieniają się godziny otwarcia punktów
fot. UM jastrzębie

Wszyscy, którzy chcą oddać odpady, których nie można wyrzucać pod śmietniki znajdujące się na osiedlach, muszą wiedzieć, że zmieniają się punkty otwarcia PSZOK i GPZON w okresie zimowym.

Gminny Punktu Zbierania Odpadów Niebezpiecznych i Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w okresie zimowym czynne są do godziny 15:00. Jest to ważna informacja, ponieważ pod śmietnikami znajdującymi się na osiedlach nie można podrzucać odpadów budowlanych, pozostałości po remontach czy pracach porządkowych w ogródkach, działkach.

PSZOK, ul Norwida 34, przyjmuje: bioodpady, odpady budowlane i rozbiórkowe.

GPZON, Dworcowa 17d,  przyjmuje: papier; metale; tworzywa sztuczne; szkło; odpady opakowaniowe wielomateriałowe; bioodpady (odpady kuchenne, oleje jadalne oraz części roślin pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych, ogrodów, parków i cmentarzy, w tym m.in. trawa, liście, drobne gałęzie, chwasty z pielenia);odpady niebezpieczne (opakowania po aerozolach, świetlówki, termometry oraz ciśnieniomierze rtęciowe, środki ochrony roślin i środki do zwalczania szkodników oraz opakowania po nich, oleje, farby, lakiery, rozpuszczalniki i opakowania po nich itp.); przeterminowane leki i chemikalia; odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; zużyte baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (w tym sprzęt RTV i AGD, tonery, nośniki magnetyczne); meble i inne odpady wielkogabarytowe; zużyte opony.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Planeta numer 2 nie istnieje. Segregujcie śmieci! Planeta numer 2 nie istnieje. Segregujcie śmieci!

Co zrobić z butelkami? Ekologiczne miasto Co zrobić z butelkami? Ekologiczne miasto

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Z.p.15.12.2021 16:56

W Lezajsku Prezes Sp.Mieszkaniowej nie widzi problemu z podrzucaniem smieci do kontynerow i pokemnikow na smieci, bo i tak twierdzi ze wszystko idzie do jednej masy.Ale mieszkancy placa smieci od zuzycia wody.Natomiast lokale uslugowe od kg.W zwiazku z czym podrzucaja do naszych pojemnikow, nich inni za nich zaplaca skoro maja szanse.Jak dlugo ta patologia bedzie trwala?

Do Dżordż Lowerboj Dziś o 8:1203.12.2021 9:21

Której części artykułu nie zrozumiałeś , napisz pomożemy .

Szeeechter inny03.12.2021 6:12

do dziś o 10:03 chyba się nie wyspałeś.... jeżeli zmieniają się godziny otwarcia to je się podaje tutaj napisane jest o godzinie zamknięcia, o GPZON-ie nic nie wspomniano ( jeżeli chodzi o godz,)
ponadto oba punkty nie pracują w środy a w jednym dniu tygodnia maja wydłużony czas odbioru. Napisałem parę uwag to moderatora ale nie uznał on za stosowne sprostować tych- jakby nie było -bardzo skromnych informacjach ( oczywiście o godz. pracy)
I jeszcze jedno masz z kłopoty z czytaniem bo sam piszesz tylko o zamknięciu a ja pisałem o otwarciu miłego snu ...dalej

Ishan02.12.2021 12:54

@Przemko

"Kartę można też dostać w spółdzielni mieszkaniowej za darmo :)"

Powiedz to mieszkańcom domków, będą mieli po drodze. Poza tym karta ze spółdzielni jest mniej plastikowa?

Do Szeeechter inny Dziś o 10:0302.12.2021 12:41

czynne są do godziny 15:00. czytasz tylko nagłówki ?

john02.12.2021 11:03

no i zwolnić się z pracy

Przemko02.12.2021 10:12

Do @Ishan
Kartę można też dostać w spółdzielni mieszkaniowej za darmo :)

Szeeechter inny02.12.2021 10:03

No i jak z tymi godzinami otwarcia na Dworcowej bo nic tam nie jest napisane

Ishan02.12.2021 7:57

Najpierw kartę PSZOK wyrobić trzeba plastikową oczywiście, bo to przecież szerzenie edukacji ekologicznej jest!