Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°16°
3 grudnia 2021

Trwa modernizacja dróg. Tym razem ulica Strażacka

Trwa modernizacja dróg. Tym razem ulica Strażacka
fot. UM jastrzębie

W Jastrzębiu realizowany jest wieloletni program modernizacji dróg.  W związku z nim remontowana jest kolejna ulica w mieście - Strażacka.

Wyremontowanych zostanie 630 metrów ulicy Strażackiej, a dokładnie odcinek o szerokości 3 metrów. Wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, skropienie jej, a następnie wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych.

- W zakres prac wchodzi również wykonanie remontu odnogi ulicy Strażackiej na długości 70 m bieżących i szerokości 3 m. Tam wykonana będzie podbudowa, a następnie warstwa wiążąca oraz warstwa ścieralna. Na ulicy Strażackiej zostaną wykonane pobocza i wjazdy do posesji w zakresie pasa drogowego. Prace potrwają do 10 grudnia 2021 r - informuje jastrzębski magistrat.

Wieloletni program modernizacji dróg w mieście opiewa na łączną kwotę 15 mln zł. W jego ramach są modernizowane kolejne ulice.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Premier apeluje o ocieplanie domów przed zimą. Tylko skąd wziąć fachowców? Premier apeluje o ocieplanie domów przed zimą. Tylko skąd wziąć fachowców?

Uwaga kierowcy. Rusza remont ul. Północnej Uwaga kierowcy. Rusza remont ul. Północnej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
abc04.12.2021 13:46

Litości, łatanie dziur lub wymianę nawierzchni nie nadającej się już do niczego nazywacie "modernizacją"?
Odrobine szacunku dla mieszkanców, którzy Was utrzymują

Ishan03.12.2021 15:10

Drodzy urzędnicy jastrzębskiego magistratu, będący w przewadze mieszkańcami powiatu wodzisławskiego!

Remont to nie inwestycja!

Pozdrawiam.

Instytut03.12.2021 10:15

To nie jest modernizacja, tylko podstawowy remont. Droga nie stanie się szersze czy bezpieczniejsza, tylko będzie mniej dziurawa.