Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
BS Kredyt bez gwiazdek
5 grudnia 2021

Pomóż Mikołajowi. Zrób prezent potrzebującym

Pomóż Mikołajowi. Zrób prezent potrzebującym
fot. pixabay

Nadchodzą święta, które nie wszyscy spędzą w domu. Podopieczni jastrzębskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jastrzębiu-Zdroju mają skromne marzenia. Właśnie napisali listy do świętego Mikołaja.

Prawie każdy chce dostać świąteczną paczkę. Pacjenci zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jastrzębiu-Zdroju również. Często nie mają, co liczyć na rodzinę. Jednak napisali listy do św. Mikołaja z prośbą o drobny upominek. O czym marzą? To prozaiczne rzeczy: kawa, słodycze, szampony, dezodorant, chusteczki nawilżające. Te rzeczy w ogóle mogą nie kojarzyć się ze świąteczną paczką, a oni marzą właśnie o takim prezencie.

Estera Woźniak-Prycelas z Aktywistycznego Jastrzębia prezentuje listy naszych seniorów. Każdy może stać się św. Mikołajem. Co należy zrobić, aby pomóc?

Wybieramy list, którego darczyńcą chcielibyśmy zostać. W wiadomości prywatnej na profilu FB Aktywistyczne Jastrzębie wysyłamy numer listu, który wybraliśmy oraz własny numer telefonu. Prezent zapakowany w torbę świąteczną dostarczamy maksymalnie do 18.12.21 r. (po wcześniejszym uzgodnieniu) do pani Estery Woźniak-Prycelas (nr tel. 577 900 508). Jeśli będzie taka potrzeba prezent może zostać odebrany od darczyńcy.

- Każdy z państwa może do prezentu dołączyć dodatkowe rzeczy, takie jak: słodycze (zwykłe oraz dla cukrzyków), soki, kawy, herbaty. Zostaną dodatkowo podzielone między seniorów i seniorki! Jeśli mają państwo życzenie wesprzeć również pielęgniarki i pielęgniarzy ZOL, to prosimy o zakup: kawy (wszelkiego rodzaju), herbat, a także materiałów papierniczych - mówi Estera Woźniak Prycelas, inicjatorka akcji reprezentująca Aktywistyczne Jastrzębie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Upominki i pamiątki na I komunię świętą Upominki i pamiątki na I komunię świętą

Życzenia świąteczne prezydent miasta Życzenia świąteczne prezydent miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
orzeł w koronie07.12.2021 6:25

"To prozaiczne rzeczy: kawa, słodycze, szampony, dezodorant, chusteczki nawilżające. Te rzeczy w ogóle mogą nie kojarzyć się ze świąteczną paczką, a oni marzą właśnie o takim prezencie." - jakie to prawdziwe i smutne...

Mieszkanka05.12.2021 17:03

Świetny pomysł. Pomagamy, bo pomaganie jest fajne