Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°20°
Sklep Medicanna
7 grudnia 2021

10 jastrzębian zmarło z powodu COVID-19

10 jastrzębian zmarło z powodu COVID-19
fot. pixabay

Koronawirus zbiera swoje śmiertelne żniwo. W ciągu ostatniego tygodnia z powodu COVID-19 zmarło 10 osób. Ponad pół tysiąca jastrzębian zostało zakażonych.

Koronawrius rozprzestrzenia się nie tylko w całej Polsce, ale także w Jastrzębiu. W ciągu ostatniego tygodnia zakaziło się 535 osób, zmarło 10 z nich, tzw. współczynnik zachorowalności przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców wynosi 8,64.

Epidemiolodzy apelują o masowe szczepienia, które są - ja na razie - jedynym sposobem zatrzymania wirusa. Należy również nosić maseczki pomieszczeniach zamkniętych, zachowywać dystans oraz dezynfekować ręce.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odwiedziny w szpitalu - empatia i zdrowy rozsądek to podstawa! Odwiedziny w szpitalu - empatia i zdrowy rozsądek to podstawa!

Do szpitala można wejść tylko z maseczką Do szpitala można wejść tylko z maseczką

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
bbbb09.12.2021 6:10

Od kilku lat często odwiedzam cmentarz na Okrzei i przeraziło mnie to co tam zobaczyłem przez ostatnie 2 lata. Koniec roku zachęca do podsumowań i chciałem ustalić i porównać ilość zgonów w Jastrzębiu na przestrzeni ostatnich kilku lat, i okazało się to dla mnie nieosiągalne. Ale udało mi się dostać do statystyk krajowych do 2020 r. Skorzystałem z informacji opublikowanych w ZUS i GUS(obie instytucje państwowe) i tu dopiero się dzieje!!! Wg jednych w 2020 r zmarło w Polsce 485259 osób, a wg drugich już tylko 477,4 tys osób. Jak oni liczą tych nieboszczyków skoro GUS zgubił ich aż 7859?!?!?! Przecież to tak jakby w Jastrzębiu zgubić największe osiedle albo nieduże miasteczko. Nie wiem teraz tylko jak policzyć tzw. "nadwymiarowe" zgony, ale w porównaniu ze średnią sprzed lat wychodzi, powiem kolokwialnie, że ponad stan zmarło ok. 70-80 tys. Polaków!!! To z kolei tak jakby w ciągu roku wymazać z mapy całe Jastrzębie!!! Z ZUSowskich statystyk wynika(GUS tego nie podaje), że na Covid zmarło z grubsza licząc ok. połowa(43%) "nadwymiarowych", a druga połowa to osoby bez Covid, które zapewne nie doczekały się pomocy medycznej bo pozamykano szpitale na wyłączność dla Covidowców. Jakie nasuwają się wnioski? Pierwszy to taki, że państwo rżnie nas nawet na statystykach. A drugi... teraz zadam pytanie kto ma krew tych "nadwymiarowych" zmarłych na rękach? Teraz czekam na hejt od antyszczepionkowców i zwolenników obecnej władzy. Swoją drogą byłoby miło gdyby redakcja ustaliła powyższe dane ale dotyczące mojego miasta.

Kto jeszcze pamięta...07.12.2021 20:25

...jak zapewniali nas na wiosnę, że 2 dawki zapewnią ochronę na całe życie? Teraz trzeba 3 dawki rocznie przyjmować, a ludzie i tak chorują.

bbg07.12.2021 17:41

Komu te dyrdymały, a gdzie jest napisane że jak ktoś umrze na covid to szpital ma więcej pieniędzy??? pomóż pracuję w księgowości placówki ochrony zdrowia nic mi o tym nie wiadomo

Czy jest sanitaryzm?07.12.2021 17:16

To doktryna polityczna, której założeniem jest podporządkowanie życia społecznego, politycznego, gospodarczego, religijnego a nawet prywatnego walce z epidemią. W myśl tej doktryny, największym zagrożeniem dla człowieka jest właśnie epidemia.

ania07.12.2021 12:47

Drodzy pismacy może podajcie również dane ile zgonów było na nowotwory , udary, zawały serca itp a nie tylko dane covidowe, wtedy porównamy co jest prawdziwą Epidemią. w Polsce prawdziwa Epidemia to są nowotwory !!!

Gerard07.12.2021 12:42

Zmarli, bo nie dostali się do lekarza tylko teleporady.
Ewentualnie od razu kwarantanna i paracetamol. A w tym czasie mogło rozwijać się zapalenie płuc lub serca.
A potem to już faktycznie tylko szpital i kaplica.

Komu te dyrdymały07.12.2021 11:45

Ale bzdety, znałem dwie osoby które były w podeszłym wieku , chorowali od lat, umarli w Jastrzębiu na przełomie ostatnich dwóch tygodni , nie mieli żadnych objawów covid-a (jedna z tych osób umarła w domu) a im ewidentnie przypisali covid-19 jako przyczyna zgonu gdyż szpitale mają większą kasę z NFZ-tu za wpisany zgon na koronawirusa.

Gość07.12.2021 10:25

Dalej nie wierzcie w pandemię. Uwierzycie dopiero jak umrze ktoś z waszych bliskich. Jednak i wtedy pewnie będziecie mówić/pisać, że to nie wirus, a prędzej wpływ księżyca.

To sem ja07.12.2021 9:12

Napiszcie, którzy to "epidemiolodzy" alarmują o "masowe" dźgania...
Trzeba sprawdzić ich powiązania z firmami produkującymi... "lekarstwa".

beno07.12.2021 8:56

Ale trole tu się udzielają !!! na drogach to giną na własne życzenie a tu cię dopadnie covid i wtedy tylko się modlić aby z tego wyjść ...oczywiście jeśli jesteś nie zaszczepiony bo znam takich którzy gdy tylko udało się to pokonac to pierwsi lecieli sie zaszczepić!!! ale miałem kilkoro dobrych znajomych których niestety to paskudztwo pokonało.

stasiu07.12.2021 8:49

W Jastrzębiu nikt ostatnio nie zginął na drogach, Dżordżu Lowerboju.
Antyszczepionkowcy nadal wyszczekani w internecie, mimo że coraz ich mniej, uduszeni przez własną głupotę.
Razi ich niekonsekwencja, bo skoro nie słuchali się lekarzy to teraz nie powinni dzwonić po karetkę tylko z godnością dusić się we własnych domach.

Anna H. (caryca z bunkra)07.12.2021 7:34

Oj tam, oj tam. Ale dobrze, że moja pensja nie jest uzależniona od liczby mieszkańców, bo bym z torbami poszła.

Nikt w to nie wierzy.07.12.2021 7:07

Byli zaszczepieni?.
Czy zmarli tylko na Covid?
Czy mieli choroby współistniejące?
Wyżej wymienione dane są podane na podstawie czego????????
Ile w tym czasie zmarło na raka ?

Dżordż Lowerboj07.12.2021 6:48

Ilu w tym samym czasie zginęło na naszych drogach potrąconych śmiertelnie przez pijanych kierowców? No ilu?