Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
22 grudnia 2021

Uczniowie Korfantego wspierają medyków

Uczniowie Korfantego wspierają medyków
fot. WSS 2 Jastrzębie

Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowali akcję wsparcia jastrzębskiego szpitala, a szczególnie oddziałów covidowych. To już drugie tego rodzaju przedsięwzięcie prowadzone z myślą o pacjentach, zmagających się z koronawirusem.

- Jak w roku ubiegłym, zbieraliśmy rzeczy najpotrzebniejsze dla pacjentów i szpitala, czyli artykuły higieniczne, środki czystości, wodę mineralną. Odpowiedzieliśmy na realne potrzeby pacjentów z oddziałów covidowych. Do akcji włączyła się również firma Błysk - powiedziała koordynator akcji, nauczycielka „Korfantego”.

Dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel podkreślała potrzebę wsparcia drugiego człowieka.

- To niezmiernie ważne aby umieć dzielić się z innymi i pamiętać o tym, że jest obok nas ktoś kto potrzebuje naszej pomocy i wsparcia. Uczniowie i pracownicy „Korfantego” po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca - mówiła dyrektor szkoły Ewa Mentel, która wraz z uczniami przywiozła zebrane dary do szpitala.

Aby podziękować za poświęcenie i ofiarną pracę w czasie pandemii uczniowie klas gastronomicznych przygotowali słodką niespodziankę dla medyków.

Dyrektor do spraw medycznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 dr Józef Danek podkreślał, że dar uczniów „Korfantego” jest tym bardziej cenny, że płynie z serca młodych ludzi.

- Pokazujecie, że pamiętacie o chorych, że zauważacie pracę i poświecenie medyków. To trudne chwile dla nas wszystkich. Epidemia koronawirusa to ciągle poważne wyzwanie. Cieszę się, że młodzież to zauważa - mówił doktor Józef Danek.

Dyrektor szpitala podkreślił również, że ma nadzieję, szybkiego powrotu do normalności kiedy będziemy mogli kontynuować nawiązaną współpracę pomiędzy szkołą a szpitalem.

Młodzież z „Korfantego” w czasie krótkiej wizyty w szpitalu spotkała się z medykami.

z pierwszej linii walki z koronawirusem. Na nastolatkach duże wrażenie zrobiły relacje mówiące o autentycznym cierpieniu pacjentów. O tym, że około 80 proc. z nich to osoby niezaszczepione, często żałujące tego, że nie skorzystały z tej możliwości ochrony swojego zdrowia, a czasem życia.

- Lekarze i pielęgniarki do końca walczą o życie i zdrowie i za to należy im się duży szacunek. To nasi bohaterowie - mówiła uczennica „Korfantego” Wiktoria Nadrowska.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

WOŚP wspiera jastrzębski szpital WOŚP wspiera jastrzębski szpital

Jastrzębska szkoła najlepsza na Śląsku Jastrzębska szkoła najlepsza na Śląsku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Dżon łejn22.12.2021 17:06

Ja to bym coś zjadł jak już zdarzy mi się trafić do szpitala