Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°16°
30 grudnia 2021

Mariusz Pawełek trenerem bramkarzy GKS Jastrzębie

Mariusz Pawełek trenerem bramkarzy GKS Jastrzębie
fot. GKS Jastrzębie

Drużyna GKS Jastrzębie ma nowego trenera bramkarzy. Został nim dotychczasowy bramkarz Mariusz Pawełek, który zakończył swoją karierę piłkarską.

Mariusz Pawełek był zawodnikiem GKS-u Jastrzębie od sezonu 2019/2020. Przez 2,5 roku wystąpił  w zielono-czarno-żółtych barwach w czterdziestu sześciu spotkaniach, piętnaście razy zachowując czyste konto. Kibicom z pewnością w pamięci zapadło m.in. spotkanie przeciwko Sandecji Nowy Sącz, rozegrane w maju 2021 roku, w którym Mariusz Pawełek obronił w przeciągu siedmiu minut dwa rzuty karne. Ponadto pełnił funkcję jednego z kapitanów GKS-u Jastrzębie.

- To ważny i trudny moment dla każdego zawodnika. Tak też było w przypadku Mariusza, ale widać, że dojrzał do tej decyzji i podjął ją w pełni świadomie – uważa Marcin Ćwikła, prezes zarządu GKS-u Jastrzębie.

- Cieszę się, że tak utytułowany zawodnik będzie mógł już w innej roli nadal z nami pracować. Mariusz ma olbrzymi bagaż doświadczeń i jeśli umiejętnie połączy to z predyspozycjami, które posiada, będzie świetnym trenerem – uważa prezes.

W swojej bogatej karierze zawodniczej Mariusz Pawełek czterokrotnie zagrał w reprezentacji Polski, a także trzykrotnie świętował zdobycie mistrzostwa Polski w barwach Wisły Kraków. Oprócz tego ma na swoim koncie 258 rozegranych spotkań w polskiej Ekstraklasie, co aktualnie jest najlepszym wynikiem w historii spośród polskich bramkarzy.

- Była to dla mnie na pewno trudna do podjęcia decyzja. Jednak po rozmowach z trenerem Kurdzielem, prezesem Ćwikłą oraz znajomymi, z którymi się konsultowałem, dałem sobie po zakończonej rundzie jesiennej dwa tygodnie na podjęcie decyzji i uznałem, że to będzie dobry krok - mówi były już bramkarz.

- Start w roli trenera bramkarzy od razu z poziomu pierwszej ligi będzie na pewno sporym wyzwaniem, ale też bardzo dużą motywacją do ciężkiej pracy. Dostałem jeszcze przed rozpoczęciem trwającego sezonu propozycję, aby być grającym trenerem, ale uważam, że mijałoby się to z celem i nie było profesjonalne. Nie ukrywam, że jestem też bardzo zbudowany nową wizją i planami, jakie chce wprowadzić prezes Ćwikła, co ułatwiło mi podjęcie tej decyzji - mówi Mariusz Pawełek.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie kibicowali polskiej drużynie Jastrzębianie kibicowali polskiej drużynie

Piłkarze odwiedzili przedszkole Piłkarze odwiedzili przedszkole

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Bardzo biedny Mariusz 22.01.2022 0:57

Gdybym schudł to bym pokazał jak wygląda prawdziwa gra !

Pan15.01.2022 7:48

A pani prezydent ma wa w

Babol30.12.2021 9:54

Dawać jakieś transfery, bo tu z tymi nie dorakami nic nie zrobimy, oni w ogóle grać nie umieją to nasi zawodnicy z Jastrzębia byli sto razy lepsi i walczaki a ci to jakaś porażka z okręgówki co przyszli.