Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
12 stycznia 2022

Mieszkańcy wypowiedzą się w sprawie kolei

Mieszkańcy wypowiedzą się w sprawie kolei
fot. kolejeslaskie.com

Jastrzębianie będą mieli możliwość wypowiedzenia się w sprawie przebiegu linii kolejowej. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej.

11 lutego (piątek) w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu odbędą się konsultacje społeczne na temat przebiegu linii kolejowej z Jastrzębia do Katowic i Ostrawy. Każdy zainteresowany będzie mógł zabrać głos w tej sprawie.

 - W celu wypracowania możliwie najbardziej optymalnych rozwiązań projektowych zwracamy się do Państwa jako mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja o zapoznanie z zakresem planowanych przebiegów oraz o wypełnienie ankiety. Wszelkie uzyskane na etapie konsultacji sugestie oraz informacje będą miały istotne znaczenie podczas doprecyzowywania rozwiązań projektowych w trakcie kolejnych etapów realizowanego zamówienia - tłumaczą organizatorzy spotkania.

Wszelkie uwagi można zgłaszać pod adresem: konsultacje.stes@egis-poland.com

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Można zabrać głos w sprawie wywłaszczenia pod kolej Można zabrać głos w sprawie wywłaszczenia pod kolej

Bilet kolejowy dla dawców krwi za złotówkę Bilet kolejowy dla dawców krwi za złotówkę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Normalny22.01.2022 6:00

Kraje rozwinięte choćby Szwajcaria nawet na bardzo krótkich trasach do przewozu towarów korzystają z kolei u nas kolej polikwidowano, lepiej porozbijać drogi ciężkim taborem kołowym,takie myślenie....

Marian 20.01.2022 12:47

MŁODZI MAJOM AUTA
STARSI TEŻ MAJOM
BO GÓRNICY
EMERYCI TO I PO DWA
MAJOM
TO POCO KOLEJ
DLA WANDALI

Marcin z Jastrzębia 13.01.2022 3:24

Po jakie pióro jest potrzebna kolej w Jastrzebiu.!
Jastrzębie to miasto ludzi starych i schorowanych. Pociąg do Wodzisławia tak jak by było tam po co jechać.!
Lepiej mieszkania niech budują, bo resztki młodzieży wyjeżdża do Żor czy Rybnika.!
Tam przynajmniej Mają pracę i mieszkania.!
A w Jastrzebiu Nie ma Nic.!!
Do spotkania to Podali datę 11. 02... Ale Zapomnieli Podać na Którą Godzinę.!!
Śmiechu warte

Gość13.01.2022 1:02

Chyba od tego i tych decyzji mamy fachowców. Co i o czym mają decydować mieszkańcy. A już robienie tego spędu na hali to idiotyczny pomysł.

Misik13.01.2022 0:12

Jestem za koleją. W tej chwili ludzie jej nie chcą, ale jak już będzie to wierzę, że wielu będzie z niej korzystać. Wygodniej i pewnie też taniej będzie pojechać gdzieś koleją niż własnym pojazdem. Już teraz wielu wybiera kolej niż autobusy. Tylko, że w Polsce nigdy nie brakuje takich co wszystko krytykują. Nawet dobre rzeczy. Gdzies w innych państwach są dobre ale w Polsce absolutnie...

Teresa12.01.2022 20:03

Jestem za, w końcu nasze dzieci będą normalnie mogły podróżować ,a zainteresowanie będzie spore,popieram

Lol12.01.2022 13:50

Jestem przekonany ze zainteresowanie tym pociągiem będzie takie jak naszymi galeriami czy kinem.Moze jakiś wyjazd na mecz ale to tylko dla tych innych żeby trochę podemolować.Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie jeżdził pociagiem do pracy bo nie wierzę żę rozklad bedzie dopasowany do naszych potrzeb

Marek12.01.2022 10:36

Dajcie spokój z tymi pociągami. Kiedyś osada górnicza, dziś już tylko dom starców, jutro cmentarz z górującymi hałdami i zalewiskami. To nie miasto, tylko śmietnik z odpadami górniczymi, zdegradowanym terenem. Coś jak Norylsk. Tu nikt i nic nigdy nie zainwestuje, dopóki są tu kopalnie. To kopalnie zniszczyły kolej i pozbawiły jakichkolwiek perspektyw na rozwój tą miejscowość. Zresztą dalej niszczą i dewastują. Dodatkowo utrwaliły specyficzne środowisko społeczne, której brakuje jakiejkolwiek kreatywności. No bo i po co? Biedronka jest, piwo jest, to jest ok.

Spawacz12.01.2022 10:22

Moze cos przeoczylas Majeczko ale to ta zla wladza wlasnie ten pociag buduje.

kierownik12.01.2022 9:27

Kto błaga? Kolej to przeżytek, ważne są dobre autostrady i drogi, z których każdy może korzystać kiedy chce, a nie bezużyteczne tory. Na szczęście na drogach nie jest jak na kolei, że mogą z nich korzystać tylko rozkłądowe autobusy przewoźników z licencjami, wyobrażacie sobie co by to było? Orać tory, budować drogi!

waluś12.01.2022 8:57

A dajcie już spokuj z tą koleją...niema i niebędzie kolei w Jastrzębiu !!! a zreszta komu ona by służyła jak już teraz np. Drabas do Katowic jeżdzi prawie pusty bo ludzie w większości jeżdzą swoimi samochodami.

Peronowy12.01.2022 8:43

Dajcie mapki projektowanych wariantów przebiegu koleji przez miasto .... i co ? cisza , bo pociąg nie pojedzie przez miasto tylko ze Zdroju do Wodzisławia i to jest ta całą kolej .I to jest ten cały projekt odtworzenia linii kolejowej ,

Zawiadowca kasy biletowej12.01.2022 8:36

Opracowano cztery warianty tras łączące nasz region z Katowicami i Warszawą....W projekcie przewiduje się dwa warianty połączenia Jastrzębia-Zdroju z Wodzisławiem Śląskim . Więc połączenie będzie takie ...Jastrzębie Zdrój -Wodzisław ....i dalej w świat . Czyli pociąg pojedzie albo z dawnego dworca na Dolnym albo z dworca w Zdroju .Na pewno nie pojedzie bezpośrednio z Jastrzębia do Katowic- Takich wariantów nigdzie w projektach nie ma ze względu na szkody górnicze .

Pies Barona Munchhausena12.01.2022 6:50

Szybciej Kaktus mi na dłoni wyrośnie niż w Jastrzębiu kolej powstanie.

Majka z domków.12.01.2022 6:22

Pociąg w Jastrzębiu-Zdroju.
Cały świat i Polska lata w kosmos a my błagamy o pociąg.
Co za zacofanie i to dzięki dzisiejszej władzy.