Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°
BS Kredyt bez gwiazdek
12 stycznia 2022

Mieszkańcy wypowiedzą się w sprawie kolei

Mieszkańcy wypowiedzą się w sprawie kolei
fot. kolejeslaskie.com

Jastrzębianie będą mieli możliwość wypowiedzenia się w sprawie przebiegu linii kolejowej. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej.

11 lutego (piątek) w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu odbędą się konsultacje społeczne na temat przebiegu linii kolejowej z Jastrzębia do Katowic i Ostrawy. Każdy zainteresowany będzie mógł zabrać głos w tej sprawie.

 - W celu wypracowania możliwie najbardziej optymalnych rozwiązań projektowych zwracamy się do Państwa jako mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja o zapoznanie z zakresem planowanych przebiegów oraz o wypełnienie ankiety. Wszelkie uzyskane na etapie konsultacji sugestie oraz informacje będą miały istotne znaczenie podczas doprecyzowywania rozwiązań projektowych w trakcie kolejnych etapów realizowanego zamówienia - tłumaczą organizatorzy spotkania.

Wszelkie uwagi można zgłaszać pod adresem: konsultacje.stes@egis-poland.com

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy będzie kolej w Jastrzębiu? Decyzja do końca lutego Czy będzie kolej w Jastrzębiu? Decyzja do końca lutego

Dwie trasy kolei z Jastrzębia do Wodzisławia i dalej Dwie trasy kolei z Jastrzębia do Wodzisławia i dalej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Normalny22.01.2022 6:00

Kraje rozwinięte choćby Szwajcaria nawet na bardzo krótkich trasach do przewozu towarów korzystają z kolei u nas kolej polikwidowano, lepiej porozbijać drogi ciężkim taborem kołowym,takie myślenie....

Marian 20.01.2022 12:47

MŁODZI MAJOM AUTA
STARSI TEŻ MAJOM
BO GÓRNICY
EMERYCI TO I PO DWA
MAJOM
TO POCO KOLEJ
DLA WANDALI

Marcin z Jastrzębia 13.01.2022 3:24

Po jakie pióro jest potrzebna kolej w Jastrzebiu.!
Jastrzębie to miasto ludzi starych i schorowanych. Pociąg do Wodzisławia tak jak by było tam po co jechać.!
Lepiej mieszkania niech budują, bo resztki młodzieży wyjeżdża do Żor czy Rybnika.!
Tam przynajmniej Mają pracę i mieszkania.!
A w Jastrzebiu Nie ma Nic.!!
Do spotkania to Podali datę 11. 02... Ale Zapomnieli Podać na Którą Godzinę.!!
Śmiechu warte

Gość13.01.2022 1:02

Chyba od tego i tych decyzji mamy fachowców. Co i o czym mają decydować mieszkańcy. A już robienie tego spędu na hali to idiotyczny pomysł.

Misik13.01.2022 0:12

Jestem za koleją. W tej chwili ludzie jej nie chcą, ale jak już będzie to wierzę, że wielu będzie z niej korzystać. Wygodniej i pewnie też taniej będzie pojechać gdzieś koleją niż własnym pojazdem. Już teraz wielu wybiera kolej niż autobusy. Tylko, że w Polsce nigdy nie brakuje takich co wszystko krytykują. Nawet dobre rzeczy. Gdzies w innych państwach są dobre ale w Polsce absolutnie...

Teresa12.01.2022 20:03

Jestem za, w końcu nasze dzieci będą normalnie mogły podróżować ,a zainteresowanie będzie spore,popieram

Lol12.01.2022 13:50

Jestem przekonany ze zainteresowanie tym pociągiem będzie takie jak naszymi galeriami czy kinem.Moze jakiś wyjazd na mecz ale to tylko dla tych innych żeby trochę podemolować.Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie jeżdził pociagiem do pracy bo nie wierzę żę rozklad bedzie dopasowany do naszych potrzeb

Marek12.01.2022 10:36

Dajcie spokój z tymi pociągami. Kiedyś osada górnicza, dziś już tylko dom starców, jutro cmentarz z górującymi hałdami i zalewiskami. To nie miasto, tylko śmietnik z odpadami górniczymi, zdegradowanym terenem. Coś jak Norylsk. Tu nikt i nic nigdy nie zainwestuje, dopóki są tu kopalnie. To kopalnie zniszczyły kolej i pozbawiły jakichkolwiek perspektyw na rozwój tą miejscowość. Zresztą dalej niszczą i dewastują. Dodatkowo utrwaliły specyficzne środowisko społeczne, której brakuje jakiejkolwiek kreatywności. No bo i po co? Biedronka jest, piwo jest, to jest ok.

Spawacz12.01.2022 10:22

Moze cos przeoczylas Majeczko ale to ta zla wladza wlasnie ten pociag buduje.

kierownik12.01.2022 9:27

Kto błaga? Kolej to przeżytek, ważne są dobre autostrady i drogi, z których każdy może korzystać kiedy chce, a nie bezużyteczne tory. Na szczęście na drogach nie jest jak na kolei, że mogą z nich korzystać tylko rozkłądowe autobusy przewoźników z licencjami, wyobrażacie sobie co by to było? Orać tory, budować drogi!

waluś12.01.2022 8:57

A dajcie już spokuj z tą koleją...niema i niebędzie kolei w Jastrzębiu !!! a zreszta komu ona by służyła jak już teraz np. Drabas do Katowic jeżdzi prawie pusty bo ludzie w większości jeżdzą swoimi samochodami.

Peronowy12.01.2022 8:43

Dajcie mapki projektowanych wariantów przebiegu koleji przez miasto .... i co ? cisza , bo pociąg nie pojedzie przez miasto tylko ze Zdroju do Wodzisławia i to jest ta całą kolej .I to jest ten cały projekt odtworzenia linii kolejowej ,

Zawiadowca kasy biletowej12.01.2022 8:36

Opracowano cztery warianty tras łączące nasz region z Katowicami i Warszawą....W projekcie przewiduje się dwa warianty połączenia Jastrzębia-Zdroju z Wodzisławiem Śląskim . Więc połączenie będzie takie ...Jastrzębie Zdrój -Wodzisław ....i dalej w świat . Czyli pociąg pojedzie albo z dawnego dworca na Dolnym albo z dworca w Zdroju .Na pewno nie pojedzie bezpośrednio z Jastrzębia do Katowic- Takich wariantów nigdzie w projektach nie ma ze względu na szkody górnicze .

Pies Barona Munchhausena12.01.2022 6:50

Szybciej Kaktus mi na dłoni wyrośnie niż w Jastrzębiu kolej powstanie.

Majka z domków.12.01.2022 6:22

Pociąg w Jastrzębiu-Zdroju.
Cały świat i Polska lata w kosmos a my błagamy o pociąg.
Co za zacofanie i to dzięki dzisiejszej władzy.