Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°17°
12 stycznia 2022

Za oszronione szyby odpowie przed sądem

Za oszronione szyby odpowie przed sądem
fot. Policja.pl

Policjanci drogówki zauważyli, że jadący ulica Reja samochód ma oszronione szyby. Mimo tego, że mundurowi dawali znaki do zatrzymania, kierowca nie był w stanie tego zauważyć.

Kierowca jednego z samochodów miał tak oszronione szyby, że nie zauważył tego, iż drogówka nakazuje się mu zatrzymać. Jego pole widzenia było bardzo ograniczone.

-  Mundurowi udali się za kierującym i przy pomocy sygnałów pojazdu uprzywilejowanego zatrzymali kierowcę. Mieszkaniec Tychów tak jak podejrzewali, nie zauważył ich. Stróże prawa skierowali wniosek o ukaranie 24-latka do sądu - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci podkreślają, że zaszroniona szyba plus złe warunki atmosferyczne może mieć tragiczne skutki. Kierowca takiego pojazdu nie ma możliwości zobaczyć pieszego, nawet w pełnym świetle, nie widzi też dobrze innych pojazdów. Porusza się na wyczucie, zagrażając wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Kierujący świadomie naraża na niebezpieczeństwo wszystkich innych uczestników ruchu drogowego, chociaż przepisy jasno określają obowiązki kierującego.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wyprzedzanie skończył w polu Wyprzedzanie skończył w polu

Dziwny powód przekroczenia prędkości Dziwny powód przekroczenia prędkości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
erwin12.01.2022 16:30

Za karę przez pięć lat powinien jeżdzić autem bez przedniej szyby .

Do Wrrrr Dziś o 7:5612.01.2022 16:21

bo wszyscy na czarno , a co mają być na tęczowo z kogutami na głowie bo jaśnie pan kierowca jest ślepy!!! to do okulisty a nie za kółko

Prasa donosi....12.01.2022 11:08

Teraz na rozprawę będzie czekał 5 lat buhahahhaha

Adam12.01.2022 9:29

Dotkliwe kary, sądy, mandaty za wydychanie dwutlenku węgla za chwilę pręgierz, a wystarczyło nakazać wyczyszczenie szyb i po sprawie tylko czekać jak zaczniemy się gryźć.

Wrrrr12.01.2022 7:56

Pieszych to ledwo widać jak się wieczorem jedzie, bo wszyscy na czarno a ty kierowco nawet jak latarni nie ma to oczy w d... Musisz mieć żeby zauważyć jaśnie pieszego