Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
19 stycznia 2022

Uszkodził dwa radiowozy i zapłaci 35 tys. zł grzywny

Uszkodził dwa radiowozy i zapłaci 35 tys. zł grzywny
fot. KMP Jastrzębie

Pirat drogowy, za którym jastrzębscy policjanci prowadzili pościg ,nie ma co liczyć na taryfę ulgową. Musi zapłacić ponad 35 tys. zł grzywny. Grożą mu 3 lata więzienia. 

 

Szalona szarża kierującego samochodem marki Audi została przerwana przez mundurowych. Jednak musieli oni podjąć pościg za kierowcą. Uciekający pędził ulicami Jastrzębia-Zdroju, skierował się do Zebrzydowic, a następnie do Kończyć Małych. Nie reagował na policyjne sygnały do zatrzymania się.

- 32-latek jechał całą szerokością drogi, ignorował znaki i sygnały drogowe, jechał pod prąd, zjeżdżał na przeciwny pas ruchu, by zajechać drogę pojazdom uprzywilejowanym. Swoją agresywną jazdą naraził innych uczestników ruchu drogowego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kierowca audi spychał radiowozy z drogi, hamował bez przyczyny, utrudniał wyprzedzanie, aby nie dopuścić do zatrzymania. W trakcie ucieczki 32-letni kierujący uszkodził dwa radiowozy - relacjonuje as. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Za popełnione wykroczenia: doprowadzenie do dwóch kolizji drogowych, stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, jazda bez wymaganej przedniej tablicy rejestracyjnej oraz kierowanie pojazdem w trakcie aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, zgodnie z nowym taryfikatorem, mundurowi nałożyli karę grzywny w kwocie 32 500 złotych oraz wnioskują o 3 lata zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jastrzębianin dobrowolnie poddał się karze.

Polub i udostępnij
Czytaj też

15-latek zatrzymał złodzieja sklepowego 15-latek zatrzymał złodzieja sklepowego

Przekroczył prędkość i zwyzywał policjantów Przekroczył prędkość i zwyzywał policjantów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
gość23.01.2022 9:57

A temu kolesiowi z Nysy nic nie zrobili i jeszcze policjantów zwolnili

...19.01.2022 20:10

Taki idiota powinien być całkowicie odizolowany od społeczeństwa... albo Do klatki włożyć klauna i do cyrku z nim , będzie robił za małpke...3 lata to stanowczo za mało ! Minutę przed tym pościgiem wjechałam na parking do pracy NA SWOJE SZCZĘŚCIE ....

19.01.2022 7:52

Na pewno jest niewinny.

Został sprowokowany do takiego zachowania przez policjantów, którzy wypatrywali zachowujących się nerwowo

19.01.2022 5:49

Pies Barona Munchhausena zapłaci, ja zapłacę. Pani i pan również. Bo to wszyscy podatnicy się na niego złożą.

Pies Barona Munchhausena18.01.2022 21:51

"zapłaci 35 tys."

Jasne, juz leci do bankomatu.