Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
BS Kredyt bez gwiazdek
21 stycznia 2022

Uwaga! Nie przegap terminu zapisu do przedszkola

Uwaga! Nie przegap terminu zapisu do przedszkola
fot. pixabay

To ważna informacja dla dzieci w wieku przedszkolnym. W lutym rusza rekrutacja. Rodzicie korzystają z elektronicznego systemu naboru. W Jastrzębiu działają 22 przedszkola.

Rekrutacja do jastrzębskich przedszkoli potrwa od 7 do 22 lutego w systemie informatycznym NABO. Z systemu korzystają rodzice dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w przedszkolu. Opiekunowie maluchów, które już uczęszczają do przedszkola, składają tylko pisemną deklarację w przedszkolu.

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat (urodzone w latach 2019-2016) oraz dzieci, którym odroczono obowiązek szkolny.

Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2016 roku) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.

W Mieście Jastrzębie-Zdrój istnieje Przedszkole Specjalne, do którego nie przeprowadza się rekrutacji. Podstawą przyjęcia dziecka do przedszkola jest aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Placówka prowadzi oddziały dla dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Zatrudnia pedagogów specjalnych, psychologów, neurologopedów, tyflopedagoga, surdopedagoga. W placówce prowadzone jest również wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Papierowe kwiaty "wyrosły" przed magistratem Papierowe kwiaty "wyrosły" przed magistratem

Od 1 stycznia dodatkowe pieniądze na dzieci Od 1 stycznia dodatkowe pieniądze na dzieci

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
rodzic23.01.2022 18:18

Zapisy powinny odbywać się w nowy rok pięć minut po północy...
Albo przed wakacjami. a nie w styczniu.

Bardzo biedny Mariusz 22.01.2022 0:55

Czy zapisy dotyczą ludzi z grupą ?

Pies Barona Munchhausena21.01.2022 11:10

Mnie mama już zapisała do starszaków , jako że jestem nad wyraz inteligentny umiem już czytać i pisać .

21.01.2022 10:50

Rekrutacja...

A dawno, dawno temu, w odległej galaktyce za panowania przez wszystkich tak znienawidzonej komuny, żłobek i przedszkole były na każdym osiedlu. Żadnych rekrutacji, limitów, kombinowania, bo należało się.