Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
Wynajmij biuro od 2 zł
1 lutego 2022

"Mali umierają po cichu". Poseł Gadowski o Polskim Ładzie

"Mali umierają po cichu". Poseł Gadowski o Polskim Ładzie
fot. youtube.com/c/JanuszJaskółkaVideoparlament

Rządowy Program Polski Ład jest mocno dyskutowany w Sejmie. Poseł Krzysztof Gadowski z Jastrzębie określił go jako "inflację i drożyznę", którą najboleśniej odczuwają małe i średnie firmy.

Podczas debaty sejmowej poświęconej Polskiemu Ładowi poseł Krzysztof Gadowski (PO) określił go mianem inflacji i drożyzny. Zwrócił uwagę na trudną sytuację małych i średnich firm, których właściciele otrzymali rachunki za gaz czy prąd wyższe w granicach 100-700%.  Poseł uznał, że nie otrzymują oni odpowiedniej pomocy od państwa, podczas gdy duże państwowe firmy mają zagwarantowaną dotację na poziomie 66 mld zł.

- O tych wielkich dbacie. Mali umierają po cichu. Wasza Polska, to Polska chaosu, obłudy, niekompetencji, inflacji i drożyzny. To jest obraz Waszej Polski - mówił poseł podczas wystąpienia sejmowego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rząd daje milion na pomoc jastrzębskim przedsiębiorcom Rząd daje milion na pomoc jastrzębskim przedsiębiorcom

Więcej za gaz i prąd. Nie przegap terminu dofinansowania Więcej za gaz i prąd. Nie przegap terminu dofinansowania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
Marcin06.02.2022 9:15

Musi Pan przyznac ze my Polacy mamy straszliwego pecha,gdyz pomijajac to co wyprawiano za komuny to :Najpierw do władzy w wolnej Polsce doszli cwaniaki z UW z Balcerowiczem na czele. Okradło to bydle tysiące robotników a najbardziej posiadaczy kredytów mieszkaniowych i ksiazeczek mieszkaniowych.Pan Matusiak pamieta.. Później cyniczny Tusk złodziej wieku emerytalnego , sam nierób życiowy i kombinator łatwego zycia. Pan go wspieral...PSL bogaci KRUSOwcy z niskim KRUSEM w 90% dotowani przez skarb państwa bez umiaru, Na koniec dostali sie "sprawiedliwi" tak bardzo ze zaczęli rozdawać na co sami nie wypracowali a na Nowy Rok dowalili takie mandaty na kierowców ze aż strach się bać. Niemcy i Austriacy mają na noc. Do tego inflacja aby okraść ludzi z oszczednosci rzekomo dla zwiększenia dzietności. Glapinski ,zobaczyl ze na kontach jest 130mln oszcz..Oto Polska ,Polska szubrawców i złodziei politycznych ludzi o chorych,wybujałych marzeniach, zabierających innym co nie Ich, anty-Janosikow czyli zwyczajnych zbójów rządowych obojętnie z których partii..nie bedzie wiec lepiej, jedynie co zostaje to wyjechac .

egon 05.02.2022 12:33

do Do Egon...może już niedługo ty i tobie podobni razem z tymi ukraińcami ustawicie sie w kolejce do pomocy i opieki społecznej...markety za budowa których jestem was wykończą i skończy sie zdzierstwo cenowe!!! powinny byc tylko sklepy wielkopowierzchniowe gdzie wejde i kupie wszystko co chce po przystepnej cenie a nie np. ta ruina zwana targowiskiem a ceny z kosmosu!!!

Sama prawda05.02.2022 10:33

Górnik odłożył 500 000zł na koncie ZUS. Podzielić przez 30 lat pobierania emerytury .Powinien dostawać 1400zł brutto

Taki ten Leber pracowity?05.02.2022 10:29

"Poseł Gadowski to kulturalny, pracowity i efektywny poseł." -ja bym chciał aby popracował kilka lat ze mną,. Też jestem pracowity ale szkoda że nie mieliśmy okazji.popracowalibyśmy z sobotami i świętami na wszystkich zmianach ,wcale nie na dole kopalni ,przy wszystkich nieb czynnikach. Potem bym Jemu dwukrotnie wydłużył wiek emerytalny.

Gość04.02.2022 11:54

Proste -zobaczcie ile osób przychodzi po pomoc do opieki społecznej, ile osób przychodzi też w innych miastach po darmowe produkty żywnościowe do różnych fundacji, zobaczcie co się wyprawia - bieda aż piszczy i to nie żarty. Taka politykę prowadzi ma nasz PiSowski tak zwany rząd! Pogonić tych spekulantów, oszustów, kombinatorów i złodziei! Jak widzę biało czerwoną polska flagę w ich nienagannych garniturkach to mnie cos bierze! Cóż ten jeden złodziej PiSowski z drugim maja wspólnego z polska flagą??? Pytam! Za te kolory na Polskiej Fladze ginęli bohaterowie, a teraz złodziej nosi ten symbol w klapie marynarki! Po Co? Normalny Polak nie musi się afiszować polska flaga w klapie, jest uczciwy. A wy co? Jest mi wstyd za tych tępaków! Doprowadzili kraj do skraju bankructwa. Tacy to bohaterowie. Ludzie otwierajcie oczy w końcu!

Insp pracy04.02.2022 10:43

Panu Poslowi przypominam że byli wśród nas ludzie którzy pracowali od najmłodszych lat także w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,w najpodlejszych z rtecią i prom izotop i wskutek wydlużenia Im przez PO dwukrotnie wieku emerytalnego takze Umierali po cichu nie dozywszy emerytur!
Także Panie P Ośle z umiarem proszę.

Do Egon04.02.2022 10:33

Dlatego zwolniłem dwóch takich jak ty bo Ukraińcy są tańsi.

do dziś 13:3502.02.2022 22:23

A skąd kasę miała matka Obajtka? W życiu trzeba się umieć ustawić.

02.02.2022 13:35

@szwagier szwagra

"Zamiast płacić na złodziejski ZUS, kupowałem mieszkania na moją matkę."

Baju, baju. Nie? W takm razie gratuluję pomysłowiści jak mama okazała urzędowi skarbowemu skąd miała kasę.

szwagier szwagra02.02.2022 10:28

Ja zawsze będę głosował na PIS.
Mój szwagier pracował legalnie 45 lat i ma za to 4300 emerytury. Nie należy mu się czternastka, odebrali mu 170zł przez Nowy Ład a za samo mieszkanie płaci ponad 800zł. Opłaty za gaz i prąd również na maksa. Zostaje mu na życie niecałe 2000zł. Tak twierdzi.
Ja przepracowałem w życiu legalnie 6 lat i mam najniższą emeryturę, ale za o dostaje czternastkę i inne zapomogi. Za mieszkanie płacę niecałe 200zł i jeszcze mam dotacje na prąd i gaz. O paczkach i innych benefitach z socjalu nie wspominam.
Co robiłem przez całe życie? Budowlanka na czarno. Zamiast płacić na złodziejski ZUS, kupowałem mieszkania na moją matkę. Teraz z samych czynszów mam 3500zł miesięcznie na rękę.
Śmieję się co dzień z mojego naiwnego szwagra, co robił całe życie na etacie i teraz ledwo przędzie.
Zawsze będę głosował na PIS, bo nikt mi tyle nie dał co oni. Kocham populistów.

Szkoda strzępić02.02.2022 9:11

Z wyborcami PIS nie można rozmawiać na temat ekonomii, bo mają IQ poniżej 100. Udowodniono już dawno, że tylko tacy z IQ poniżej 100 są podatni na tępą propagandę w stylu TVP. Już nawet Goebbels o tym wspominał, że propaganda działa tylko na głupich.
Większość pisiorów, których znam myśli, że inflację zrzuca Tusk z samolotu wraz ze stonką.

Szechter02.02.2022 7:45

Najgorsze lata w ostatnich 100 latach dla Polski to lata 1939-1945 oraz lata 2007-2015.

Mp302.02.2022 6:51

Powiem tak lepszych rządów do tej pory nie było PO tylko potrafi szczuć i krytykować a nic ta partia nie oferuje czy przy takim kryzysie ogulnym światowym spowodowanym pandemia oni by coś zrobili myślę że nie za rządów Tuska paliwo też kosztowało 6 zł a pracodawcy traktowali ludzi jak śmieci pracowało się na umowach śmieciowych a do państwowych firm można się było przyjąć za łapówki. PO też nic nie oferowało i długo jeszcze nic niezaoferuje prócz szczucia ludzi i stwarzania bezsensownej totalnej opozycji .Daremna partia.

etyk02.02.2022 6:19

Poseł Gadowski to kulturalny, pracowity i efektywny poseł. Tyle w temacie. A wszystkie negatywne wpisy wynikają z nienawiści. Pamiętaj! Nienawiść w końcu dotknie ciebie!

Szeeechter inny02.02.2022 5:59

Gadowski bije na rekord długości bycia posłem i chyba mu się to uda bo w Jastrzębiu nie ma takiego co by go wysiudał a namaszczenie ma od samowo Borisa Borisewicza Bootki... a swoja droga ten pan dla miasta nic nie zrobił, wierny PełOwski aparatczyk co to zawsze przeciw "wadzy obrzydliwy facet, typ prostackiego karierowicza (tylko sejmowego)

02.02.2022 5:51

@hawk

"nic nie zrobił dla Jastrzębia"

Jak nie zrobił, jak zrobił? A dyktando to co, jak abecadło samo z pieca spadło?

hawk01.02.2022 23:11

Co ten Gadowski zrobił w swoim życiu, całe życie się ślizga, nic nie osiągnął, by go cytować, nic nie zrobił dla Jastrzębia, Tuskomatoł i hipokryta

Pies Barona Munchhausena01.02.2022 21:47

"Pakowac manatki, rezygnować z pracy i wyjezdzac za granicę.
Tam będziecie wynajmowac duze drozsze mieszkanie i tez wam bedzie zle"

Jednak zostaje w kieszeni duzo, duzo wiecej.
Samochod w leasingu czy kredycie tez wychodzi duzo taniej niz w Bolandzie.
Prad jest tanszy. Ceny w sklepach porownywalne lub nizsze.

Adi01.02.2022 20:56

Dobra, bo sie tego czytac nie chce
Pakowac manatki, rezygnować z pracy i wyjezdzac za granicę.
Tam będziecie wynajmowac duze drozsze mieszkanie i tez wam bedzie zle

Livid01.02.2022 20:52

Jakie ubóstwo jak górnik dobrze zarobi w jbiu

Szechter01.02.2022 19:59

Wiadomo, ze PiS nie jest partią idealną. Ale obecnie Polaków nie stać, aby rzadziła nami targowica z PO.
Najlepsza obecnie opcja dla Polski to wspólne rządy Konfederacji z PiSem. Inna opcja znowu bedzie się wiazała z ubóstwem Polaków, jak za rządów PO.

Znajomy Jenifer Lopez01.02.2022 18:11

Ja jestem zadowolony, ze PO juz nie rządzi.
Od 37 lat jestem kierowcą i posiadaczem róznych samochodów. Do 2018 roku najmłodsze auto na jakie było mnie stać, to 7 letnie. W 2018 roku kupiłem po raz pierwszy nowe auto z salonu. W tym roku znowu w czerwcu odbieram nówkę z salonu.
Jakby dalej rządzili komuno-liberalowie z PO, dalej bym jeździł starymi gruchotami od Helmutów.

do "do Ktoś"01.02.2022 17:53

"Tylko za PO zarabiałeś 1600 zł, a teraz zarabiasz 4.500 zł. Rozumiesz, czy ci to rozpisać na czynniki."
Hahahaha widać, że coś świta ale nie do końca. Ilość pieniądz nie równa się wartości pieniądza. Co z tego że 3 x więcej się zarabia jak się 3 x więcej płaci... Wychodzi na jedno. Gdyby tak na lewo i prawo kasy nie rozdawali to inflacja byłaby łagodniejsza. Co z tego, że obniżą czasowo VAT na paliwo i żywność skoro dowalą większy podatek reszcie. Ja na nowym ładzie stracę 2400 zł rocznie. I dzięki temu mogą sobie pozwolić na obniżenie VATu. A Ty myślisz że Ci coś dają? Najpierw muszą komuś zabrać. Taka prawda. Dziwi mnie że ludzie tego nie pojmują tylko ślepo wierzą to co im rząd mówi.

Płać i płacz 01.02.2022 17:40

Wiedzę ekonomiczną typowego pisowca można opisać w 2 punktach:
1. Mie daj
2. Wina Tuska

Domownik01.02.2022 17:24

Skoro płacą minimalną krajową i się rozbijają nowymi samochodami więc gdzie ta sprawiedliwość ! Dowalić takim podatki żeby zobaczyli że chciwość nie popłaca !

do Ktos01.02.2022 17:12

Tylko za PO zarabiałeś 1600 zł, a teraz zarabiasz 4.500 zł. Rozumiesz, czy ci to rozpisać na czynniki.
Wiec za PO, za wypłatę kupiłeś 28 tys bułek, a teraz za wypłatę kupisz 45 tys bułek.
Kapujesz?

Do egona01.02.2022 17:11

Masz racje, na targu drogo nie oplaca sie tam chodzic

Widzę to01.02.2022 17:11

No niestety, tak właśnie się dzieje. Wykończą ten kraj, tylko niektórzy jeszcze zaślepieni przez te wszystkie zapomogi, datki, plusy nie widzą tego. Racja panie pośle. Ludzie, czas przejrzeć na oczy

On Nie Jest z Jastrzębia.01.02.2022 15:49

Kto to??Poseł z Jastrzębie-Zdrój????To my mamy takiego??? Ten ktoś nigdy i nic nie zrobił dla Jastrzębian dosłownie "0".
Kpi w kuluarach z Jastrzębian m?wiąc ,że niech im PiS daje bo na nich głosowali i twierdzi,że niesie nam kaganek kulturu żartowniś?

Ktos01.02.2022 14:56

Janusz ja za PO mając dwa złote szedłem do osiedlowego sklepu kupowałem 4 bułki i zostawała jeszcze reszta teraz za 2zl w tym samym sklepie kupie jedną bułkę tak więc jak to napisałeś "dziękuję za uwagę" ...

Egon01.02.2022 14:09

A co mnie obchodza male firmy i cwaniaki prywaciarze...zobaczcie ceny np.w kauflandzie a na targowisku...np.wczoraj bylem i super jablka w kauflandzie 1.45 a na targu 3.50- 4 zl...nie mowie juz o cenach miesa czy pieczywa. A tylko czekaja jak im cos dadza kasy bo oni tacy biedni nie mowiac juz ze od dzisiaj paliwo tansze.

Lumpenproletariat01.02.2022 13:45

Dlatego praca się po prostu nie opłaca. Kto jest głupi i pracuje (lub pracował jak debil do emerytury) to ma teraz problemy żeby zarobić na chleb. Kto jest mądry idzie na socjal i ma wywalone na kryzys. Wszystko dostanie - opał, odzież, jedzenie, na harnasie i czesterfildy też będzie.
Patosocjal to najważniejsza gałąź gospodarki narodowej. Produkują krzyżyki na kartkach, a to najcenniejszy produkt narodowy.

seboc01.02.2022 13:25

Ha ha ha. I mowi to poseł z partii, która najbardziej zubożyła spoleczeństwo w całej UE.
Szczyt hipokryzji i zakłamania.

do Płać i płacz01.02.2022 12:55

Kto najbardziej krzyczał gdy chciano by xagraniczne firmy tak damo płaciły podatek?

01.02.2022 11:54

@Janusz

"za wypłatę mogłem sobie kupić ok 650 litrów paliwa. Dzisiaj za wypłatę mogę sobie kupić 1200 litrów paliwa"

Mój Boshe, co ty bierzesz? Weź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, albo najlepiej bierz to dalej ale połowę.

Gość01.02.2022 11:11

Co się dzieje że Gadowski się obudził z letargu? Wybory jakieś będą czy co?

Gość01.02.2022 10:48

Zapomniał wół jak cielęciem był.

Po 01.02.2022 10:21

Poseł odkrył Amerykę ceny paliw za waszych rządów były jeszcze wyższy ,skad ta nadopiekuńczość .

aga01.02.2022 10:18

pan Gadowski wstydu nie ma za grosz. Co zrobił dla Jas ?Tylko podjudzać potrafi jak Tusk

mario01.02.2022 9:58

Niestety ale poseł ma rację. Władza ludowa nas wykończy.. Powszechna drożyzna i puste kieszenie wykończyły PRL .... PiS idzie tą samą drogą .. tamci też robili wszystko dla dobra ludu... miejmy nadzieję , że kres tej władzy ludowej jest bliski..

Płać i płacz 01.02.2022 9:44

Wolacy otworzą oczy jak padnie ostatnia polska firma a zostaną same zagraniczne koncerny, które nadal nie płacą podatków. Morawiecki szykuje świetny grunt dla swoich ziomali z ziemii świętej.

Janusz01.02.2022 8:53

Tuskowy ład charakteryzował się tym, ze w kazdym wiejskim czy osiedlowym sklepie kilkadziesiąt osób kuPOwało na zeszyt, tzw "krechę" , takie było bogate społeczeństwo, zubożone przez plan Balceriwicza.
Ja od 20 lat pracuję w branży budowlanej. W roku 2012, jak tusk zorganizował sobie Euro 2012, to za wypłatę mogłem sobie kupić ok 650 litrów paliwa. Dzisiaj za wypłatę mogę sobie kupić 1200 litrów paliwa.
Dziekuję za uwagę.

Mysz01.02.2022 8:52

Brawo Panie Pośle

miro01.02.2022 8:48

Niech znowu weżmie Gomułke i zrobią dożynki pod piekarnią Agata która była od swoich początków najdroższa w Jastrzębiu i tak jest do tej pory!!!

Jan Ekonom 01.02.2022 8:37

Co to znaczy obniżenie VAT-u na gaz, ciepło, nawozy sztuczne czy żywność?To znaczy, że udział państwa w cenie towaru spadnie. Udział państwa to podatki, czyli VAT i akcyza.Przejście ze stawki pięcioprocentowej na zerową w przypadku VAT-u od żywności wcale nie oznacza obniżki cen, tylko będzie mniejszy przyrost. musimy pamiętać, iż istnieją ceny rynkowe. ? Jeżeli nawet nastąpi obniżka stawki VAT na produkty spożywcze z pięciu procent do zera, to ten ?ruch? nie spowoduje, że ceny o tyle spadną .Świat może sobie da radę z obecnym kryzysem, ale to nie oznacza, że wrócimy do sytuacji z 2019 roku. Nie wrócimy do cen z tamtego okresu. Ceny może nie będą aż tak wysokie, ale na pewno nie wrócimy do czasów poprzedzających obecną epokę

Darek01.02.2022 8:18

PiS zniszczy małe firmy. Nikt na nich więcej nie zalgosuje .

etyk01.02.2022 8:01

Posłuchajcie spokojnie! Bez nienawiści. Czyż to nieprawda?

01.02.2022 7:38

Ten to się promuje na czymkolwiek. Takie parcie na szkło powinno być karane. Kończ waść, wstydu oszczędź.

Gość01.02.2022 7:14

Bo ja nie mam takich guzików z napisem tanio gdyby były to cały czas bym je naciskał .

Dobry01.02.2022 7:05

Co pan Gadowski?, kiedykolwiek zrobił dla zwykłych ludzi tyle lat polowania i zero efektów dyktando!!!!!

Gość01.02.2022 6:56

Gadowski na niczym się niezna jego słowa są nic nie warte

Gość01.02.2022 6:55

Dzisiaj rano to tylko na Orlenie widać ze obniżyli VAT reszta właścicieli z zagranicy nic nie zmieniła

Pies Barona Munchhausena01.02.2022 6:42

Wszystko posłowi się pomieszało.