Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
BS Kredyt bez gwiazdek
3 lutego 2022

Dowód osobisty schował w bieliźnie

Dowód osobisty schował w bieliźnie
fot. KMP Jastrzębie

Brak zapiętych pasów bezpieczeństwa było powodem zatrzymania kierowcy do kontroli drogowej. Okazało się, że był on również poszukiwany przez organy ścigania. Mężczyzna podawał fałszywe dane osobowe.

Drogówka zatrzymała do kontroli kierowcę, który stwierdził, że dowód osobisty ma schowany w bieliźnie. Po sprawdzeniu okazało się, że 40-latek jest osobą poszukiwaną i powinien odbyć karę 1,5 roku więzienia. Ma zatrzymane prawo jazdy oraz posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- 23-latka, która znajdowała się w pojeździe, także okazała się być osobą poszukiwaną. Kierowca był trzeźwy, jednakże test na substancje zabronione pokazał wynik pozytywny, w związku z czym kierowcy została pobrana krew do badań. Mundurowi nie liczyli, że jeszcze jedna niespodzianka czeka na nich. W trakcie sprawdzania telefonu mężczyzny w policyjnych bazach wyszło na jaw, że telefon jest kradziony - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji z Jastrzębiu-Zdroju.

Za podawanie policjantom fałszywych danych obie osoby zostały ukarane mandatem karnym. Kobieta i mężczyzna trafili do zakładu karnego. Mężczyzna za wszystkie popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Poprosił policjantów o zamknięcie w więzieniu Poprosił policjantów o zamknięcie w więzieniu

Syn pobił i okradł matkę Syn pobił i okradł matkę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Kuba04.02.2022 10:39

Gratulacje Policja!

klimat rączy04.02.2022 9:30

Fajnie że jesteście. Gdyby nie wasze komentarze, nie byłoby co czytać.

Pies Barona Munchhausena03.02.2022 9:50

Codzienność.

03.02.2022 9:15

Codzienność w tej upadającej osadzie górniczej.

Gdyby nie kronika kryminalna, to nie byłoby o czym tutaj w ogóle pisać.