Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°20°
4 lutego 2022

Uczniowie z "Korfantego" najlepsi na Śląsku

Uczniowie z "Korfantego" najlepsi na Śląsku
fot. ZS 2 im. W. Korfantego

Klaudia Liberda, Marta Mazur i Tomasz Mierzwiński z ZS2 Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju okazali się najlepsi na Śląsku w dziedzinie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. 

To kolejny sukces uczniów „Korfantego” na niwie ekonomicznej. Tym razem zmierzyli się z niełatwym zagadnieniem wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.  Zostali najlepszą drużyną na Śląsku w olimpiadzie zorganizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Pokonali ponad 4,6 tys. osób z województwa śląskiego i tym samym 8 kwietnia będą reprezentować Śląsk podczas etapu centralnego konkursu.

W tym roku najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju: Klaudia Liberda, Marta Mazur i Tomasz Mierzwiński. Jak przyznają olimpiada ze względu na swoją tematykę jest bardzo wymagająca.

Pytania konkursowe wymagały nie tylko logicznego myślenia, ale też szczegółowego analizowania, co powodowało, że odpowiedzi nie wydawały się oczywiste na pierwszy rzut oka. Klaudia Liberda zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt pytań testowych na olimpiadzie.

- Olimpiada opiera się na kreatywności myślenia, w której należy wykorzystać znajomość przepisów ZUS-owskich. Trzeba dobrze wczytać się w treść. Czasami to właśnie jedno słowo powoduje odrzucenie odpowiedzi, która na pierwszy rzut oka wydawałaby się prawidłowa. Uczestnik musi się wykazać bardzo dobrą znajomością informacji, co zwiększa rywalizację między drużynami - wskazuje.

Nie byłoby tego sukcesu Klaudii, Marty i Tomasza, gdyby nie wsparcie, współpraca i pomoc jakie otrzymali od Renaty Niemczyk, ich nauczycielki, która w ramach piątkowych popołudniowych spotkań z uczniami przygotowywała młodzież do konkursu. Wspólnie z nimi analizowała przepisy. Dziś jest pełna dumy ze swoich wychowanków, których efekty pracy przyniosły tak znakomity wynik w województwie.

- Kiedy wygrywają moi uczniowie, to czuję ogromną satysfakcję i dumę, że pracuję z tak mądrą i bardzo inteligentną młodzieżą. Wygrana w konkursie to dla mnie potwierdzenie, że moja praca jako nauczyciela ma sens, że potrafię w dzisiejszych czasach zmotywować młodych ludzi do działania i, pomimo że stawiam wysoko poprzeczkę  w dążeniu do danego celu, to warto podjąć próbę, aby ją dosięgnąć. Ślad własnych pasji widoczny w drugim, młodym człowieku wynagradza tę dodatkową pracę z uczniami zdolnymi – podkreśla Renata Niemczyk, nauczycielka z ZS nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju.

Oprócz szkoły z Jastrzębia-Zdroju, w centralnym etapie olimpiady ZUS weźmie udział jeszcze 16 zespołów z innych województw w Polsce.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Matury wypadły najlepiej w "Sobieskim" i "Korfantym" Matury wypadły najlepiej w "Sobieskim" i "Korfantym"

Ekonomiczny challenge z Korfantym Ekonomiczny challenge z Korfantym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Dog06.02.2022 9:50

A po studiach, praca w Czechach.

Pies Barona Munchhausena04.02.2022 20:23

"Jak patrzę na tych kujonów, to tracę wiarę w normalną młodzież."

Trzeba rzeszy nowych urzednikow, by okradac obywateli w ramach polskiego walu.

Mati04.02.2022 14:11

Pani Niemczyk to od początku pracy świetny, wymagający nauczyciel, jednocześnie przyjazny uczniom, dlatego są efekty

abc04.02.2022 13:20

Jedno nocne glosowanie i ich wiedza nagle okaze sie zupelnie nieaktualna.

mama04.02.2022 13:03

Gratulacje!

Marcin04.02.2022 12:18

Gratulacje i trzymamy kciuki za wygraną w następnym etapie.

Pies Barona Munchhausena04.02.2022 10:43

'Olimpiada opiera się na kreatywności myślenia,"

ZUS i kreatywne myślenie.