Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
Sklep Medicanna
10 lutego 2022

72-latek zatrzymany za jazdę po alkoholu

72-latek zatrzymany za jazdę po alkoholu
fot. Policja.pl

Jeden z klientów poczuł od mężczyzny w sklepie woń alkoholu. Jakież było jego zdziwienie, kiedy po chwili zobaczył go cofającego samochód. 72-latek zamierzał wybrać się w podróż samochodem.

- Mężczyzna szybko podbiegł do niego i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce policjantów, którzy około godziny 14:15 zatrzymali  72-letniego jastrzębianina i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Kierowca miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Za jazdę po pijanemu grożą mu do 2 lat więzienia. Zdaniem jastrzębskich  policjantów akcja „Nie reagujesz - akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni.

- Dzięki kolejnej właściwej reakcji świadka policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę -  podsumowuje asp. Halina Semik.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijany ojciec wiózł autem 4-letnią córeczkę Pijany ojciec wiózł autem 4-letnią córeczkę

"Brat mnie pobił, pomóżcie!" "Brat mnie pobił, pomóżcie!"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
@@ Dziś o 10:3010.02.2022 19:40

Ale jego równowartość - to samo dla aut leasingowych, z wypożyczalni czy pożyczonych od rodziny czy znajomych.
Jestem ZA.

Irek10.02.2022 12:35

Powinno być od ręki bez żadnego sądu 30 tys.

10.02.2022 10:30

@Mecenas Jan Paragraf

Też tego wczoraj słuchałem.

Przepadek samochodu nie będzie dotyczył auta służbowego.

Mecenas Jan Paragraf10.02.2022 8:59

W ramach reformy Kodeksu karnego rząd precyzuje przepisy, które mówią, jak ma wyglądać konfiskata samochodu za jazdę po alkoholu.Przepisy zakładają, że konfiskata samochodu za jazdę po alkoholu będzie możliwa tylko w określonych przypadkach.Samochód będzie podlegał konfiskacie jeżeli kierowca podczas policyjnej kontroli będzie miał co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi. W tym przypadku nie ma żadnego znaczenia czy spowodował wypadek, bądź był jego uczestnikiem. Liczy się wyłącznie poziom alkoholu we krwi. Ścieżka postępowania będzie wyglądać następująco: policja zajmuje samochód na okres siedmiu dni. W tym czasie prokurator orzeknie zabezpieczenie samochodu, a sprawa trafi do sądu, który obligatoryjnie orzeknie jego przepadek. Jeżeli kierujący nie brał udziału w wypadku, to sąd będzie mógł odstąpić od konfiskaty, ale tylko w wyjątkowych przypadkach, które są uzasadnione szczególnymi okolicznościami. Brał udział w wypadku ? to bardzo ważne sformułowanie, bo przepadek zostanie orzeczony również wtedy, gdy to poszkodowany będzie miał 1,5 promila alkoholu we krwi, a sprawca będzie trzeźwy. Co ważne ? jeżeli ktoś wpadnie kolejny raz na jeździe po alkoholu, to limit od którego orzeka się przepadek, będzie wynosił 0,5 promila. Taki sam limit będzie dotyczył sprawców wypadków.

Pies Barona Munchhausena10.02.2022 6:43

Codzienność