Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
15 lutego 2022

Czy łózka covidowe zostaną przekazane pozostałym pacjentom?

Czy łózka covidowe zostaną przekazane pozostałym pacjentom?
fot. UM Jastrzębie

Pandemia koronawirusa trwa. Jednak według informacji rządowych jej impet został wyhamowany. Wojewoda przymierza się do „odmrożenia” łóżek przeznaczonych dla pacjentów covidowych dla pozostałych chorych.

O tym, czy łóżka covidowe zostaną przekazane dla pacjentów leczących się na pozostałe schorzenia, mówi rzecznik prasowy wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

- Przymierzamy się do odmrażania łóżek covidowych i przywracania ich do normalnej działalności. Chcemy odmrozić na początek 400 łóżek do końca lutego. Między innymi będą to miejsca w Zagłębiowskim Centrum Onkologii. W szpitalu w Myszkowie również szpital w Knurowie, Bytomiu Centrum Leczenia Oparzeń. Także przymierzamy się do powolnego, stopniowego uwalniania łóżek w Jastrzębiu-Zdroju, w Wodzisławiu cała pulmonologia wróciła do normalnego funkcjonowania. Stopniowo będziemy przywracać kolejne miejsca do normalnej działalności – mówiła dla radia 90.

Rzecznik podkreślała, że proces „odmrażania” łóżek covidowych musi się odbywać stopniowo, ostrożnie. Kluczowe będą wyniki zakażeń po zakończeniu ferii zimowych. Póki co musi istnieć rezerwa na wypadek zwiększonej zachorowalności.

- Na razie nie będzie odmrażania łózek dziecięcych. Blisko 80 takich łóżek dla dzieci mamy przygotowanych na terenie całego województwa. M.in. na terenie szpitala w Żorach, Rybniku, czy Jastrzębiu-Zdroju i te łóżka na pewno jeszcze pozostaną - mówiła Alina Kucharzewska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do szpitala można wejść tylko z maseczką Do szpitala można wejść tylko z maseczką

Jastrzębski szpital korzysta z dronów Jastrzębski szpital korzysta z dronów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Xxx16.02.2022 7:39

U nas w szpitalu są podobne zarobki .

Jastrzebianin16.02.2022 7:25

Skończą się covidowe dodatki - wróci normalna wypłata...
Już widzę zapłakane pielęgniarki i zmartwionych lekarzy ...
Premierze - jak żyć????

Kalfaktor15.02.2022 23:20

Poczytajcie o szpitalu w czestochowie który po intetwencji poselskiej ujawnił zarobki lekarzy covidowych nie mniej niż 17.000 na ręke

Gość do 16.0515.02.2022 23:10

żenua 5 m poniżej dna

Ania15.02.2022 16:05

Nie możliwe znowu lebry zaczną coś udawać że pracują :>

Horban A.15.02.2022 9:22

Dalszego wszystki łóżka nie są covidowe? Inne choroby się nie liczą tylko jedyna słuszna. Plandemio trwaj.

Ioioio15.02.2022 9:10

Ten szpital w Wodzisławiu to największy gniot w regionie powinni go zamknąć całkowicie !