Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
BS Kredyt bez gwiazdek
17 lutego 2022

Trwa budowa ronda na ul. Ranoszka, Armii Krajowej i Wiejskiej

Trwa budowa ronda na ul. Ranoszka, Armii Krajowej i Wiejskiej
fot. UM Jastrzębie

Postępują prace budowlane przy rondzie na ul. Ranoszka, Armii Krajowej i Wiejskiej.  Jest już prawie gotowa sieć elektroenergetyczna. Rusza budowa chodników. Niedługo zostaną położone nawierzchnie asfaltowe przy Armii Krajowej i Wiejskiej.

Rozpoczęły się również roboty w ciągu ul. Ranoszka. Powodem tego jest wprowadzenie ruchu wahadłowego pojazdów. Taka organizacja przejazdów będzie obowiązywać do końca maja, czyli zakończenia inwestycji.

- Budowane rondo powstaje w miejscu 6-wlotowego skrzyżowania. W wyniku przebudowy ulica Wiejska otrzyma nowy przebieg od ulicy Ranoszka do Kolejowej. Przebudowane zostaną też dwa inne skrzyżowania: z ulicami Wyszyńskiego i Kolejową. Wykonane zostaną również chodniki, oświetlenie i odwodnienia. Powstaną również dwie zatoczki autobusowe. Miasto zdobyło na tę inwestycję 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - informuje jastrzębski magistrat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rondo w Moszczenicy będzie gotowe w czerwcu Rondo w Moszczenicy będzie gotowe w czerwcu

Będą światła na skrzyżowaniu Poznańskiej i Warszawskiej Będą światła na skrzyżowaniu Poznańskiej i Warszawskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
do Gość 17.02.2022 19:1518.02.2022 19:26

Żeby ukraińcy na kacu do wody nie powpadali.

Gość17.02.2022 19:15

A propos "inwestycji". Ul. Chlebowa (Prymatowa) Po co są barierki pomiędzy chodnikiem a terenem przyległym? A zwłaszcza barierki pomiędzy chodnikiem a stawem obok Prymatu?

@Złotówa17.02.2022 18:23

No właściwie to już pomału wszystkie wjazdówki są w remoncie. Wyzwolenia, A.Krajowej , Al. Piłsudskiego. Dobrze, że remontują, ale wszystkie w tym samym czasie?! Tu nikt nie myśli racjonalnie. Amatorzy!

Wiejska17.02.2022 10:27

Miasto nie zdobyło tych pieniędzy, bo się o nie nie starało. Pieniądze załatwiła Pisłanka, a to nie w nos naszej pani wójt.

Złotówa17.02.2022 9:38

Brawo!!!! Remontować jednocześnie prawie wszystkie drogi wylotowe z miasta, mistrzostwo świata! Budowa wiaduktu potrwa kolejne 4 lata? Zamknijcie jeszcze aleję Piłsudskiego oraz Jana Pawła II wtedy rowery miejskie zrobią x2 przebyty dotychczas dystans.

Rondo ... kapelusza17.02.2022 9:03

A to rondo będzie turbinowe czy biszkoptowe

Pies Barona Munchhausena17.02.2022 8:39

"Rozpoczęły się również roboty w ciągu ul. Ranoszka. Powodem tego jest wprowadzenie ruchu wahadłowego pojazdów. "

Auta zaczely jezdzic wahadlowo, wiec zaczal sie remont?
Analfabeta.