Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
Wesele w Dąbrówce
10 marca 2022

W "Korfantym" działa magazyn dla uchodźców

W "Korfantym" działa magazyn dla uchodźców
fot. jastrzebieonline.pl

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego od razu włączył się w pomoc uchodźcom. Niemalże natychmiast przeprowadzono zbiórki. Zorganizowano transport niezbędnych rzeczy do Ukrainy.

Obecnie na terenie ZS Nr 2, czyli popularnego „Korfantego”, działa magazyn rzeczy, które mogą przydać się uchodźcom z Ukrainy. Można znaleźć tam ubrania damskie, męskie, dziecięce, buty, środki chemii gospodarczej i higienicznej. Są też artykuły spożywcze o długim terminie przydatności.

- Ludzie ciągle przynoszą nam kolejne rzeczy. Darczyńców nie brakuje. Magazyn jest systematycznie zasilany przez naszych uczniów, nauczycieli oraz wszystkich chcących nieść pomoc - mówią organizatorzy przedsięwzięcia.

Każda potrzebująca rodzina ukraińska może zgłosić się do Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w godz. 8:00-16:00  i otrzymać rzeczy, które aktualnie znajdują się w magazynie. Także każdy, kto chce zasilić magazyn darów, może to zrobić, zgłaszając się do "Korfantego". 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy w Jastrzębiu są schrony dla ludności? Czy w Jastrzębiu są schrony dla ludności?

Zbiórka na karetkę w Ukrainie Zbiórka na karetkę w Ukrainie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość10.03.2022 21:25

Piękna inicjatywa. Podziwiam

do 12:5310.03.2022 16:40

Akurat w szkole dzieciaki radzą sobie najlepiej ze zorganizowaniem działań, nie muszą tego nawet uczyć.
Gorzej jest z dorosłymi, zwłaszcza z tymi, którzy maja pomagać, koordynować i organizować (czyt. wydziały UM). Dzwoniąc do wydziałów odpowiedzialnych za organizację, najczęściej nic nie wiedzą, albo nie odbierają telefonów (nagle wszyscy na urlopach albo na L-4 i nie ma zastępstw). Totalna porażka!

Gość10.03.2022 12:53

Brak koordynacji działań
Powinno być zestawienie miejsc gdzie , co jest zbierane. Tak działa cała Polska ludzie robią na własną rękę. Na dworcach jest dramat, ludzie śpią na kartonach, brakuje już zup, jednorazowych naczyń, środków czystości, do dezynfekcji, bielizny, środków higieny. Zajmuje się tym młodzież, która sobie nie radzi. W szkole nie uczą efektywnej pracy w zespołach, zarządzania, tylko tabelki i testy, testy.