Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
Wesele w Dąbrówce
12 marca 2022

Atrakcje w Zakopanem dla małych i dużych

Atrakcje w Zakopanem dla małych i dużych
fot. materiały prasowe

Zakopane ma swój urok. Głównie związany z widowiskowymi panoramami, które rozpościerają się przed oczami turystów. Za nimi zaś idą przeróżnego rodzaju atrakcje, które pozwalają te góry poznać bliżej, poczuć ich majestat i urok.

Czy to zima...

Zima w Zakopanem przebiega pod znakiem turystów ciągnących tu nawet z dalekich zakątków Polski. Powodem jest śnieg, który w innych rejonach często jest tylko okazyjny, a zdarzają się, że i przez kilka tal z rzędu nie ma szans na ulepienie bałwana czy bitwę na śnieżki. Tu jest inaczej – śnieg dopisuje, z czego cieszą się i dorośli i dzieci.

Bo skoro śnieg, to oczywiście na szczycie atrakcji zakopiańskich ląduje jazda na nartach, deskach ale i sankach. W zależności od wieku czy kondycji fizycznej stoki zapełniają się turystami, szusującymi w dół po zboczach, albo statecznie zjeżdżającymi oślimi łączkami. Również zimowe piesze wycieczki po Tatrach są bardzo popularne, chociaż tu już oczywiście wypada zachować odpowiednią dozę rozsądku. Nie każdy powinien wybierać się zimą w góry... Dla ich miłośników, ale pragnących bezpieczeństwa, zawsze pozostają takie klasyczne trasy, jak Dolina Chochołowska, gdzie nie są niczym niezwykłym widoki nawet małych dzieci i to o każdej porze roku. Swoisty spacerniak jest zresztą uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Tatrach.

A jeśli komuś za mało, to zawsze może spróbować jazdy na skuterach śnieżnych czy też może skusić się na kulig. Taki tradycyjny, z pochodniami, śpiewami i ogniskiem, z którego iskry lecą do samego nieba...

… czy to lato

Gdy mija zima, pojawiają się nowe atrakcje w Zakopanem. Do jednych z najbardziej popularnych aktywności w tym czasie nadal należą spacery i górskie wędrówki, ale bardzo dużo osób decyduje się na inny środek lokomocji, niż własne nogi. To właśnie w okresie od wiosny do jesieni w okolicach Zakopanego pojawia się coraz więcej rowerów. I to niekoniecznie tych, które przewieźli ze sobą turyści – przecież nie każdy ma takie możliwości. Na miejscu funkcjonują wypożyczalnie rowerów, jak prowadzona przez mountain.pl, gdzie bez problemu znajdziemy dla siebie nie tylko pojazd, ale i dodatkowe wyposażenie. Kaski, ochraniacze, ale też wózki do transportu dzieci, by wędrówkom po okolicznych dolinach mogły oddawać się całe rodziny, bez względu na wiek. A też i bez większego zwracania uwagi na kondycję fizyczną, bo rowery elektryczne w Zakopanem również bez problemu można wypożyczyć. Cóż prócz nich? Może tak zwane kolobeżki, czyli hulajnogi górskie, które przywędrowały do Zakopanego z Czech. Solidne pojazdy, wyposażone w duże koła, kierownice, hamulce – podróżowanie nimi nie stanowi większego problemu, a jest też na tyle atrakcyjne, że chętnie decydują się na nie nawet całe rodziny z dziećmi. Jeśli zaś mają większy zasób gotówki, to nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść jeszcze krok dalej. Quady czy terenowe samochody typu buggy można wynająć zarówno na cały dzień, jak i ledwie na godzinę. To niesamowicie ekscytująca przygoda. Fakt, że trzeba liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych, ale w końcu taki rekreacyjny wyjazd do Zakopanego powinien zapaść w pamięci, więc można sobie pozwolić na pewne atrakcje. A nawet jeśli

Artykuł sponsorowany

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wakacyjne figo-fago w wykonaniu dyrektora [video] Wakacyjne figo-fago w wykonaniu dyrektora [video]

Rusza połączenie autobusowe do Zakopanego Rusza połączenie autobusowe do Zakopanego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!