Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
BS Kredyt bez gwiazdek
15 marca 2022

Zebrali stosy śmieci z OWN. Najwięcej butelek po alkoholu

Zebrali stosy śmieci z OWN. Najwięcej butelek po alkoholu
fot. MRM / Facebook.com

Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego to jedno z ulubionych miejsc jastrzębian. Niestety można tam znaleźć stosy śmieci, które w minioną sobotę posprzątali młodzi mieszkańcy.

Na pomysł sprzątania OWN i innych miejsce w mieście wpadła Młodzieżowa Rada Miasta, która ogłosiła marzec miesiącem recyklingu i zaprasza do wspólnego zbierania śmieci. W ubiegłą sobotę członkowie MRM oraz uczniowie SP Nr 17 wybrali się do Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego i posprzątali zalegające tam śmieci.

- Śmieci było naprawdę sporo, co widać na zdjęciu. Większość to były szklane i plastikowe butelki oraz puszki. Szczególnie zanieczyszczonym miejscem i najtrudniejszym do oczyszczenia jest zbiornik wodny. Mimo to, ten teren również staraliśmy się oczyścić, jak się da. OWN to miejsce lubiane zarówno przez młodzież jak i starszych mieszkańców. Jeżeli potrafisz coś przynieść ze sobą, oznacza to również, że potrafisz to ze sobą zabrać, szczególnie opróżnione. Na terenie OWN znajduje się wiele śmietników, więc prosimy, nie wyrzucajcie wszystkiego za siebie! - apeluje młodzież z MRM.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rowerowa petarda na OWN. Zapisy trwają Rowerowa petarda na OWN. Zapisy trwają

Noclegownia również dla kobiet Noclegownia również dla kobiet

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Podatnik15.03.2022 19:44

No to teraz odliczyć to z zapłaty dla firmy sprzątającej dany rejon.

Pies Barona Munchhausena15.03.2022 18:01

"A 1600 urzędasów podległych pod UM siedzi w biurach i popierduje"

Na Dworcowej kiedys byl wydzial od sprzatania, odsniezania itp.
Teraz, przy podobnej obsadzie osobowej, zespol organizuje na wszystko przetargi, sam guzik robi.
Zamiast sprzataczy, smieciarzy, kierowcow traktorow, sa dyrektorzy, inspektorzy i referenci.

Świetny pomysł15.03.2022 15:40

Powinno się ścigać śmiecących. Już to się dzieje ale w zbyt małym stopniu. Bardzo się przydają małe kamery mocowane na chwilę na drzewach. Trzech śmiecących już dostało mandaty. Jeden za rzucenie niedopałka, który się jeszcze palił. Kara; tylko 1 tysiąc złotych.
OWN! weź się za sprzątanie i łapanie śmieciarzy. Ogłaszanie kłamstw jest takim śmieceniem.

OWN15.03.2022 10:31

A 1600 urzędasów podległych pod UM siedzi w biurach i popierduje w stołki z zadowolenia .

Olo15.03.2022 10:22

To po co płacimy na służby sprzątające? Zresztą widać to w calym SJZ.
Ilość tych śmieci sama nasuwa wnioski. Owszem, jest grupa śmiecących bo nie chce się wrzucić do kosza. Ale służby porządkowe też powinny działać.
A młodych i innych śmieciarzy edukować.
Skoro jest tyle opakowań a nieraz sami nie wiemy gdzie co wrzucić do jakiego dzwonu proponuję na opakowaniu kolorystyczne oznaczenia. I tak np opakowania plastikowe i tetra żółta kropka lub kwadrat. Przynajmniej na tych problematycznych np kartoniki po mleku lub wielomaterialowe. I nie byłoby wątpliwości jak segregować. Sam bym skorzystał, bo czasem pewny nie jestem co gdzie dać. Kiedyś jakas sąsiadka wrzucała opakowania tetra po sokach i mleku do papierów a to błąd bo należą do pojemnika żółtego czyli tworzywa.

Do UM15.03.2022 10:20

Wstyd dla miasta żeby dzieci musiały w tak często odwiedzanym miejscu sprzątać po neandertalczykach. To urząd powinien zadbać o czystość, a po uprzątnięciu wykorzystując podległe służby egzekwować jej utrzymanie. Co do dzieci super, że coś zrobiliście dla miasta, zobaczymy co miasto teraz zrobi w zamian dla Was.

Tik15.03.2022 9:33

Raz była akcja sprzątania śmieci na OWN-ie. Dzieci i młodzież posprzątali, worki ze śmieciami zostały i leżały i leżały. Po jakimś czasie komuś się nudziło i te worki porozwalał. Wiadomo jaki był efekt sprzątania. Robota głupiego. Akcje zorganiowali ale śmieci wywieźć już nie umieli.

Emeryt15.03.2022 9:08

Pobudować wideo pułapki i kary po 10000tys

Dobry15.03.2022 9:02

Robin to watahy czy stada?

Gość15.03.2022 8:40

Wielka sensacja. Co raz więcej płacimy za wywóz śmieci, a tzw. gabryty przez około dwa miesiące leżały koło śmietnika. Mamy monitoring okolic śmietnika, a jego okolice wyglądają, jak w trzecim świecie. Jak pięknie np. wyglądają okolice śmietników przed blokiem 105 na Wielkopolskiej.

Raper klasztorny15.03.2022 8:19

Wspaniałe dzieciaki!!!
A tych jaskiniowców, co śmiecą, to na odstrzał.

Tomasz15.03.2022 7:59

A kto to wywiezie do Pszoku??
A w ogóle to powinny robić powołane do tego służby.Mlodzi do nauki bo i tak już przebimbali ostatnie dwa lata w plandemii. Córka też chciała iść na to, zabroniłem, ma się uczyć by nie zostać za parę lat zawodowym zbieraczem tego badziewia. Pozdro.

Rok 2022 stepan bandera15.03.2022 7:40

Widzę, że wyzyskiwanie dzieci i młodzieży jest w polszy dalej praktykowane. Radni i hrabina dali sobie podwyżki za slogany typu "nie mam na to wpływu, chciołem ale nie mogłem itp". Dlatego oni tam powinni dla przykladu zasuwać, a nie kosztem wolnego czasu dzieci i młodzieży. Ciekawe co by było, jakby się ktoś zranił igłą jakieś strzykawki po narkomanach? Bo założę się, że nikt z obecnych nie miał porządnych rękawiczek i butów do tego.

Gość15.03.2022 7:27

Jaki komediant - taka straż miejska.

Dobry15.03.2022 7:26

Teraz czas na SM niech pilnuje porządku i nakłada mandaty jak w Singapurze, imam pytanie czy samorząd rada miasta oto może uchwalić swoje mandaty tzn ich wysokość jeśli tak to dlaczego ich nie podnoszą dla ludzi którym porządek przeszkadza

Pies Barona Munchhausena15.03.2022 7:25

"Niestety można tam znaleźć stosy śmieci"

One się nagle nie pojawiły. Nikt tam nie sprząta. Miasto dysfunkcyjne, dopiero czyny społeczne pomagają.

Spawacz15.03.2022 7:08

Wszystko jest dla ludzi, ale po sobie trzeba sprzatac.
Jest monitoring, dzialac, karac.

Robin 15.03.2022 6:13

Watachy młodych ciągną stadami z stukającym szkłem w plecakach a straży miejskiej ni hu hu