Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
BS Kredyt bez gwiazdek
15 marca 2022

Cała prawda o kopalni przedstawiona za pomocą aplikacji

Cała prawda o kopalni  przedstawiona za pomocą aplikacji
fot. JSW S.A.

Każdy, kto chciałby zjechać na dół kopalni, może to zrobić wirtualnie. Za pomocą specjalnie opracowanej aplikacji. W ten sposób za pomocą wirtualnej rzeczywistości zobaczy, jak wygląda praca pod ziemią. 

„Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 360o”  to nowatorski sposób na przybliżenie pracy górników pod ziemią. Zastosowano kamery rejestrującej obraz w zakresie 360o, w odróżnieniu od „zwykłego” filmu, pozwala na oglądanie wszystkiego wokół, dając wrażenie obecności w centrum wydarzeń.  

- Proponujemy Państwu - bez wychodzenia z domu - spacer po reprezentatywnych obiektach i miejscach Spółki, tworzących realistyczny obraz kopalni węgla kamiennego. Multimedialny spacer pozwala przejść codzienny „szlak” górnika, a także przyjrzeć się bliżej co dzieje się z węglem i towarzyszącym mu metanem na dole i na powierzchni kopalni. Sercem projektu jest swoista mozaika kilkudziesięciu filmów, wzbogacona o różnorodne materiały poglądowe, zdjęcia i filmiki „z życia kopalni”, ciekawostki oraz informacje o zagrożeniach występujących w naszych zakładach górniczych - informuje jSW.

Aplikacja umożliwia spacer w oparciu o przygotowany scenariusz. Można również - przy użyciu komputerowej myszki lub touchpada - samodzielnie eksplorować kopalnię, wybierając z przejrzystego menu interesujące miejsca, a następnie kierunek zwiedzania, rozglądać się wkoło i z pomocą lektora przyswajać napotkane „po drodze” materiały edukacyjne (hotspoty, „Czy wiesz, że?”, „Gdzie to jest?”). Przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli VR zapewni niezapomniane wrażenia i bliski kontakt z codziennym życiem kopalni, pomimo, że w tej opcji materiały edukacyjne nie są dostępne. Dla zdrowia i bezpieczeństwa konieczne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi producenta używanych okularów VR, gdyż nie wszystkie osoby mogą z nich korzystać.

Materiały zostały opracowane i zrealizowane przez pracowników Grupy Kapitałowej JSW, a w szczególności JSW S.A., JSW Szkolenie i Górnictwo Sp. z o.o. oraz JSW IT Systems Sp. z o.o. Projekt można nadal rozwijać, poszerzając go o kolejne obiekty i miejsca lub pogłębiając na danym stanowisku pracy, z przeznaczeniem do dedykowanych szkoleń bhp.

Zobacz aplikację

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rekordowe wyniki JSW. Zysk na poziomie 1,85 mld zł Rekordowe wyniki JSW. Zysk na poziomie 1,85 mld zł

JSW wspiera rodziny poszkodowanych górników JSW wspiera rodziny poszkodowanych górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Anon15.03.2022 19:58

Smutni ludzie piszą te komentarze. Patrzeć na swoje nosy

Pies Barona Munchhausena15.03.2022 18:52

"Jak ja lubię jak takich zazdrośników żółć zżera"

Ze maja ciezka, nikomu niepotrzebna, robote za marna kase?

Dobry15.03.2022 17:52

Jak ja lubię jak takich zazdrośników żółć zżera ,a górnikom życzę Szczęść Boże

15.03.2022 15:39

Wystarczy przebranżowić górników na kopanie zamiast węgla to bitcoinów. A ZZ natychmiast zrobić wirtualne.

I <3 Jaszczembie15.03.2022 14:20

Cała prawda o kopalni...

Czy może raczej marnotrastwo, nierentowność i ekonomia związkowa?

I <3 Jaszczembie15.03.2022 14:18

Cała prawda o kopalni?

Znaczy się nepotyzm, przekupstwo i tkwienie w komunie?

Gość15.03.2022 8:41

Już wkrótce JSW będzie wydobywało węgiel tylko wirtualnie.

15.03.2022 8:28

Palenie opon przez wiecznie roszczeniowe górnicze ZZ i podburzanie załogi też są w tej aplikacji wirtualnie?

gz315.03.2022 7:55

wszystko fajnie a teraz proszę przedstawić koszt.

Pies Barona Munchhausena15.03.2022 7:17

Szkoda czasu