Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
25 marca 2022

Uczniowie spotkali się z Chorwatami i Turkami

Uczniowie spotkali się z Chorwatami i Turkami
fot. kbł/jastrzebieonline.pl

Czy można znajdując się w Jastrzębiu spotkać się z kolegami z Turcji i Chorwacji? Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego pokazali, że tak. Zorganizowali spotkanie za pośrednictwem platformy Teams.

Uczniowie z „Korfantego” ucząc się języka niemieckiego, nawiązali kontakt ze swoimi rówieśnikami z Turcji i Chorwacji.  W środę mieli okazję zobaczyć się i posłuchać po raz pierwszy, dlatego było to dla wszystkich duże przeżycie. Każdy uczestnik spotkania w języku niemieckim opowiedział parę słów o sobie, swoich zainteresowaniach oraz ulubionych ubraniach. Potem rozpoczęła się część polegająca na graniu w gry przygotowane uprzednio przez wszystkie kraje.

- Zagrano w kahoota, quizizz oraz na zakończenie w quizlet. Kahoot, quizizz, quizlet - są to platformy internetowe służące do tworzenia własnych quizów oraz uczenia się słówek. Quizlet był dla wszystkich wyzwaniem, ponieważ utworzono grupy międzynarodowe i od wyniku całej grupy zależało, kto wygra ostatni pojedynek. Wszystkie kraje zgodnie uznały spotkanie za bardzo udane, które dało uczniom oraz nauczycielom dużo radości i satysfakcji. Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów, otrzymali pamiątkowe dyplomy – mówiła Wiesława Dziendziel, nauczyciel języka niemieckiego w „Korfantym” i koordynator projektu.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym" Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym"

Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!