Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
Wynajmij biuro od 2 zł
6 kwietnia 2022

Miasto przekazało sprzęt dla szpitala

Miasto przekazało sprzęt dla szpitala
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ponad 406 tys. zł z budżetu miasta zostało przekazane na zakup sprzętu medycznego dla jastrzębskiego szpitala.  Wszystko z myślą o podniesieniu poziomu diagnostyki pacjentów.

Nowe urządzenia zostały przekazane dla oddziałów chirurgicznego, położniczo-ginekologicznego i gastrologiczno-wewnętrznego.  Teraz można precyzyjniej diagnozować pacjentów, ale również wykonywać więcej zabiegów metodą laparoskopową. To metoda o wiele mniej inwazyjna niż tradycyjna chirurgiczna.  

– Zastosowanie tej techniki znacząco wpływa na podniesienie komfortu pacjenta, głównie za sprawą skrócenia czasu hospitalizacji i rekonwalescencji do minimum. Chociaż zabiegi techniką laparoskopową przeprowadzamy od bardzo wielu lat, wciąż staramy się doskonalić umiejętności. Tylko 9 wyselekcjonowanych placówek chirurgicznych w Polsce, w tym  nasz oddział, jest w programie szkoleniowym, gdzie pod okiem prof. dr hab. n. med. Andrzeja Budzyńskiego poszerzamy swoje umiejętności związane z małoinwazyjnymi technikami zabiegowymi powiedział Artur Ploch, lekarz zarządzający oddziałem chirurgii ogólnej.

Narzędzia laparoskopowe, przekazane oddziałowi chirurgii, warte są 24 318 złotych. Ponad 300 tysięcy złotych kosztowało natomiast wyposażenie pracowni endoskopowej. W jego skład wchodzi między innymi wideokolonoskop i wiedogastroskop.

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy przekazać kolejny sprzęt jastrzębskiego szpitalowi. Oczywiście chcielibyśmy, by badania diagnostyczne przynosiły tylko dobre wiadomości, jednak dzięki tym urządzeniom nasi specjaliści będą mogli też skuteczniej leczyć pacjentów  mówiła prezydent Anna Hetman.

Łączna wartość zakupionego sprzętu to 406 598,47 złotych.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto zakupiło piasek do piaskownic Miasto zakupiło piasek do piaskownic

Szpital znosi  testy na COVID przed przyjęciem na oddział Szpital znosi testy na COVID przed przyjęciem na oddział

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Oko07.04.2022 5:21

A ile dała WOŚP? Kto pomięta?

TAK TO ROBIĄ MĄDRZY LUDZIE.06.04.2022 15:29

Wizyta,na tym sprzęcie na NFZ za półroku ??
Za got?weczkę za 6 dni???

fbi open up06.04.2022 8:43

Hehe co się dzieje

I <3 Jaszczembie06.04.2022 8:25

@Zdrojowianka

"Chociaż szpital jest wojewódzki, to jednak pacjenci w większości to jastrzębianie."

Kuba też jest Wojewódzki, to jednak telewidzowie w większości to covidianie. I płaskoziemcy. Ale nie suwereni.

Jasiu 06.04.2022 7:18

Machina propagandowa włodarzy zatacza coraz większe koło. Co to jest dla miasta, które liczy ponad 90000 mieszkańców i ma tak bogatego podatnika?

Dr Oetker to też lekarz06.04.2022 7:01

Miasto nie ma własnych pieniędzy.

To są pieniądze podatników.

To podatnicy przekazują.

Zdrojowianka06.04.2022 6:24

Chociaż szpital jest wojewódzki, to jednak pacjenci w większości to jastrzębianie. Poza tym sprzęt jest użyczany a nie oddawany na własność. Dzięki takim darom czujemy się bezpieczniej. Każdy z nas może potrzebować tego sprzętu. Dobra decyzja!