KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
Wesele w Dąbrówce
7 kwietnia 2022

Uczniowie "Korfantego" zdobyli trzy punkty dla Ukrainy

Uczniowie "Korfantego" zdobyli trzy punkty dla Ukrainy
fot. UM Jastrzębie

Uczniowie „Korfantego” postanowili pomóc Ukrainie na sportowo.  Dołączyli do akcji jastrzębianki na stałe mieszkającej w USA i podczas zajęć sportowych Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego wykonali rzuty do kosza, za które zebrali pieniądze.

Pochodząca z Jastrzębia-Zdroju,  absolwentka ZS Nr 2, a mieszkająca na stałe w USA, rodzina zebrała łącznie 35,5 tysiąca dolarów na pomoc ogarniętej wojną Ukrainie. Do tej akcji  przyłączyli się uczniowie „Korfantego”  i zaczęli zdobywać punkty dla Ukrainy. Uczniowie przekazali symboliczny czek na kwotę 2 tys. zł na ręce prezydent Anny Hetman.

– Zaczęło się od tego, że absolwentka tej szkoły, mieszkająca obecnie w Stanach, wpadła na pomysł, żeby zbierać pieniądze za granie w kosza i przekazać je na pomoc dla mieszkańców Ukrainy, którzy przyjadą do naszego miasta  relacjonowała prezydent Anna Hetman.

Akcja spotkała się z bardzo szerokim odzewem na całym świecie. Dla Ukrainy zagrali między innymi uczniowie z Portoryko czy Rumunii. Nic dziwnego, że włączyli się w nią również jastrzębianie z popularnego „Korfantego”.

– Dołączyliśmy do akcji pani Anety Brzozy-Mendozy i jej synów. To oni byli inicjatorami całej akcji. Zaproponowaliśmy, że przeprowadzimy podobną w Jastrzębiu-Zdroju. Dostosowaliśmy ją do polskich realiów: za każdy rzut za trzy punkty zbieraliśmy po 3 złote. Jako cel postawiliśmy sobie uzbieranie 2.000 złotych. Po przeliczeniu wyszło nam, że potrzeba do tego 667 rzutów. W ciągu tygodnia udało nam się przeprowadzić całą akcję – tłumaczył Dariusz Gruszczyk, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2.

Jak podkreślają uczniowie, cała akcja „Trzy punkty dla Ukrainy” to dobra zabawa, ale przede wszystkim wymierna pomoc.

  - Najważniejsza była dla mnie integracja. Cieszę się, że zgromadziliśmy się wszyscy razem, by jak najwięcej tych rzutów oddać mówił uczeń, Radosław Paw. 

– Podszkoliliśmy przy okazji nasze umiejętności w rzutach i połączyliśmy przyjemne z pożytecznym dodała uczennica, Katarzyna Radomska.

Podczas spotkania w Urzędzie Miasta, jastrzębskim uczniom za udział w akcji podziękowała prezydent Anna Hetman.

– Bardzo się cieszę, że kolejny raz pokazaliście, jak jastrzębianie potrafią się pięknie integrować i pomagać. Największe podziękowania należą się jednak Anecie i jej synom. Zaangażowaliście zarówno jastrzębian, jak i całą Amerykę, by pomóc uchodźcom z Ukrainy – dodała prezydent Anna Hetman.

Pieniądze zebrane w ramach „Trzech punktów dla Ukrainy” zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom, którzy przyjechali do Jastrzębia-Zdroju.

 Fundusz ten można wesprzeć również, wpłacając pieniądze na konto: 89 8470 0001 2001 0017 6125 0419 (adresat: Miasto Jastrzębie-Zdrój). W tytule przelewu należy wpisać "darowizna na rzecz Ukraińców".

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym" Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym"

Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Majka z domków.10.04.2022 21:34

Do Prawdziwy Polak:
Mądrze mówisz jak typowy Europejczyk zwolennik UE.

Mieszko mieszkaniec07.04.2022 14:31

A gdzie te szumnie zapowiadane autobusy elektryczne? Rybnik jeździ w najlepsze. Kiedy w Jastrzebiu???

Prawdziwy Polak07.04.2022 11:59

O matkobosko ci ukraińcy zabioro nam pesele, zjedzo nam wszystkie zimioki i cebule, a co z wołyniem, pińcet plus zabioro janie pawle zmiluj sie nad nami.

Raper klasztorny07.04.2022 10:42

I znowu ktoś się podpina pod czyjś sukces. Okropność